مروری بر ماندگارترین برنامه های کودک دهه 80 داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید و ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر ایرناک را از دست ندهید.

ماندگارترین برنامه های کودک دهه هشتاد

تلویزیون و برنامه های کودک نقش مهمی در زندگی همه بچه ها دارند. تاثیری که بچه ها از تلویزیون میگیرند بسیار بیشتر از سایر موارد آموزشی است و از این جهت ماندگاری بسیاری از برنامه های کودک در ذهن کودکان بسیار زیاد است.ماندگارترین برنامه های کودک دهه 80 + عکس در ایرناکماندگارترین برنامه های کودک دهه 80 + عکس در ایرناک

برنامه های کودک در تلویزیون در دوره های مختلف با تفاوت هایی اساسی همراه بودند و این تفاوت در برنامه های کودک دهه 80 بیشتر از سایر دوره ها بود. خاله ها و عموهای برنامه های کودک جای کارتون های نوستالژیک را گرفتند و بسیاری از بچه های دهه 80 انس عجیبی با برنامه های خاص این دهه گرفتند.

مروری بر ماندگارترین برنامه های کودک دهه 80 داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید و ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر ایرناک را از دست ندهید.

مروری بر ماندگارترین برنامه های کودک دهه 80

دهه 80 تلویزیون با تغییراتی اساسی در زمینه برنامه سازی برای کودکان مواجه شد و ظهور برنامه هایی مجری محور تغییری شگرف در تلویزیون ایجاد کرد. برنامه های نوستالژیک دهه 60 و 70 جای خودشان را به برنامه هایی با اجرای خاله ها و عموها دادند و چند برنامه ثابت در این دهه شکل گرفت و پرطرفدار شد.

برنامه رنگین کمان در شبکه پنج

خاله نرگس و برنامه محبوب رنگین کمان در تلویزیون

خاله نرگس ، عمو پورنگ ، خاله شادونه ، عموهای فیتیله ای ، خاله سارا و ... از محبوب ترین عموها و خاله های دهه 80 بودند که اجرای برنامه های کودک را در شبکه های مختلف برعهده داشتند.

برنامه رنگین کمان یکی از پرطرفدارترین برنامه های کودک دهه 80 بود که با اجرای آزاده آل عیوب با اسم مستعار خاله نرگس از سال 1380 در شبکه پنج سیما آغاز شد.

برنامه رنگین کمان با خاله نرگس

خاله نرگس مجری برنامه رنگین کمان

خاله نرگس محبوب برنامه رنگین کمان در این برنامه با چند عروسک سروکار داشت که معروف ترین آن چرا ، چیه ، پنگول ، چطور ، قیطون خان و گوگولی بود که هومن حاجی عبداللهی و محمدرضا علیمردانی به عنوان صداپیشه در این برنامه حضور داشتند.

یکی دیگر از برنامه های کودک پرطرفدار دهه 80 برنامه عموهای فیتیه ای بود که سال 83 برای اولین بار با اجرای علی فروتن ، محمد مسلمی و حمید گلی روی آنتن شبکه دو سیما رفت.

عموهای فیتیله ای

علی فروتن ، محمد مسلمی و حمید گلی عموهای فیتیله ای

برنامه فیتیله جمعه تعطیله با اجرای عموهای فیتیله ای مجید قناد تا چند سال از شبکه دو سیما پخش شد و نکات آموزنده ای که عموها در این برنامه آموزش میدادند مورد توجه بسیاری از خانواده ها بود.

برنامه عموپورنگ هم از آن دست برنامه های ماندگار تلویزیون در دهه 80 بود که با اجرای داریوش فرضیایی با نام عموپورنگ ماندگار شد.

 داریوش فرضیایی عمو پورنگ برنامه های کودک

داریوش فرضیایی عمو پورنگ محبوب برنامه های کودک

داریوش فرضیایی با نام مستعار عمو پورنگ از سال 81 با اجرای برنامه های مختلف کودک و نوجوان در تلویزیون و در میان بچه ها به محبوبیت خاصی رسید و برنامه هایی چون محله گل و بلبل ، بالش ها ، بوستان دوستان پورنگ , عیدانه ها ، هزار و شصت و شونزده و .... را در تلویزیون روی آنتن برد.

یکی دیگر از برنامه های محبوب کودک در دهه 80 برنامه برنامه ای با اجرای خاله شادونه بود.

عکسی از ملیکا زارعی خاله شادونه

ملیکا زارعی خاله شادونه محبوب برنامه های کودک

ملیکا زارعی با نام خاله شادونه یکی از محبوب ترین خاله های برنامه های کودک در این دهه بود که شادونه در سرزمین دونه ها یکی از برنامه های محبوب این خاله دوست داشتنی در تلویزیون بود.

ماندگارترین برنامه های کودک دهه 80 + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,590