در ادامه با خلاصه داستان و بازیگران سریال تاریخی و ماندگار سربداران با بازی هنرمندانه چهره های سرشناس دنیای هنر با شما در ایرناک خواهیم بود.

خلاصه داستان و بازیگران سریال تاریخی و ماندگار سربداران

اگر بخواهیم لیستی از ماندگارترین سریال های تاریخی تهیه کنیم بی شک نام سریال سربداران را باید در اولین سطرهای این لیست قرار دهیم .سربداران اثر تاریخی ماندگاری است که با وجود گذشت نزدیک به چهار دهه از ساخت آن هنوز هم یکی از برترین آثار تاریخی سینمای ایران است.خلاصه داستان و بازیگران سریال سربداران + عکس در ایرناکخلاصه داستان و بازیگران سریال سربداران + عکس در ایرناک

سریال سربداران اولین سریال تاریخی تلویزیون بود که بسیاری از هنرمندان شهرت خود را مدیون این سریال تاریخی هستند ، این سریال اثر هنری فاخری است که پیرامون دوره ای از تاریخ مردم خراسان به نگارش درآمد.

خاطرات سریال سربداران

پخش سریال سربداران از شبکه 4

پخش مجدد سریال سربداران از شبکه چهار

این سریال تاریخی که براساس قیام سربداران خراسان ساخته شد یکی از مهم ترین و ماندگارترین سریال های تاریخی تلویزیون است که هنرمندان زیادی را به عرصه سینما و تلویزیون معرفی کرد.

بازی علی نصیریان در سریال سربداران

علی نصیریان و سوسن تسلیمی در سریال سربداران

سریال سربداران به نویسندگی کیهان رهگذار و کارگردانی محمدعلی نجفی ، سریالی پربازیگر است که تصویربرداری آن از سال 1360 تا 62 ادامه داشت.

بازی علی نصیریان و محمدعلی کشاورز در سریال سربداران

محمدعلی کشاورز در سریال سربداران

بازیگران سریال سربداران عبارتند از : امین تارخ در نقش شیخ حسن جوری ، سوسن تسلیمی در نقش فاطمه ، علی نصیریان در نقش قاضی شارع ، محمدعلی کشاورز در نقش خواجه قشیری ، فیروز بهجت محمدی در نقش طغای ، جمشید لایق در نقش ارغون شاه ، افسانه بایگان در نقش ترکان خاتون ، محمد ابهری در نقش امیر محمود اسفراینی ، عنایت الله بخشی در نقش خان باشتین ، عطاءالله زاهد ، جهانگیر صمیمی فرد ، سعید اویسی ، فتحعلی اویسی در نقش ایلچی طغای ، حسین محجوب ، اسماعیل محرابی ، محمدعلی ساربان ، بهروز بقایی ، چنگیز وثوقی در نقش محمد بیک ، آتش تقی پور ، مینو ابریشمی ، رضا کرم رضایی ، علی رضا شجاع نوری ، شهرزاد کمالی ، هاشم ارکان ، حسین محب اهری ، حسین خانی بیک در نقش آی تخت ، محمدرضا عالی پیام در نقش مؤذن مسجد جامع سبزوار ، اصغر ضرابی ، پرویز شاهین خو ، اکبر سنگی ، ملیحه نیکجومند ، ولی الله مؤمنی ، شیرین رضائیان ، فرهاد خانمحمدی ، امیرخسرو صادقی ، فرزانه کابلی ، نادر رجب پور ، سامی تحصنی ، حمید لولایی و ....

عکسی از بازیگران سریال سربداران

محمدعلی کشاورز و بازیگران سریال سربداران

داستان سریال سربداران : سربداران سریالی است تاریخی که بر اساس قیام سربداران خراسان به رهبری شیخ حسن جوری علیه استیلای مغول بر ایران ساخته شده است.

داستان سربداران در قرن هشتم در سبزوار رخ می دهد و محور رخدادهای آن قیام سربداران خراسان به رهبری شیخ حسن جوری علیه حضور مغول ها در ایران است. این قیام که می توان از آن به عنوان الهام بخش شمار زیادی از حرکات آزادیبخش و جنبش های مردمی بعد از آن تاریخ یاد کرد ، چنان سرشار از جذابیت های دراماتیک است که ساخته شدن هر اثری درباره اش را می توان توجیه شده دانست. سربداران را میتوان به یادماندنی ترین ، خوش ساخت ترین و احتمالا بهترین کار تمام کارنامه محمدعلی نجفی دانست.

پخش سریال سربداران از شبکه 4

سربداران ماندگارترین سریال تاریخی تلویزیون

سریال سربداران در شهرک سینمایی غزالی و مسجد جامع تاریخی شهرستان اردستان و ابیانه ساخته و فیلم برداری شد و پخش آن از دی ماه سال 1362 از شبکه یک سیما آغاز شد و تابحال چندین بار از شبکه های مختلف سیما پخش شده است اما باز هم تماشای آن از جذابیت ویژه ای برخوردار است.

خلاصه داستان و بازیگران سریال سربداران + عکس
3.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,050