بابک پسر زنده یاد غلامرضا تختی بعد از تماشای فیلم پدرش با انتشار پستی به ساخت این فیلم براساس واقعیت واکنش نشان داد.

واکنش جالب پسر تختی به ساخت فیلم غلامرضا تختی

فیلم غلامرضا تختی به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان یکی از فیلم های ماندگار سینمای ایران با روایتی از زندگی جهان پهلوان تختی است که از 25 اسفندماه سال 97 اکران خود را در سینماهای کشور آغاز کرد.واکنش جالب پسر تختی به ساخت فیلم غلامرضا تختی در ایرناکواکنش جالب پسر تختی به ساخت فیلم غلامرضا تختی در ایرناک

این فیلم که اولین بار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اکران شد سه شنبه 8 بهمن ماه در شبکه نمایش خانگی توزیع شد.

فیلم غلامرضا تختی با بازی شاهرخ شهبازی

فیلم غلامرضا تختی با بازی شاهرخ شهبازی

بابک پسر غلامرضا تختی بعد از تماشای این فیلم با انتشار پستی درباره ساخت فیلم پدرش نوشت :

فیلم تختی را دیدم ، البته تا آنجا که اشک و اضطراب اجازه می داد. چندین بار هم برای دیدن دوباره سراغش رفتم که هنوز موفق نشدم. همسر و پسر از من بردباری کمتری دارند و در این چند روزی که فیلم به دستم رسیده و گاه و بی گاه به تماشای تکه تکه های آن می نشینم به بهانه ایی سرکی می کشند و موقعیت را موشکافانه ارزیابی می کنند.

فیلم روایت منصفانه ایی است براساس واقعیت. تعهد به واقعیت و پرهیز از دروغ در فیلم در دورانی که همه جا غرق در شیادی است برایم بسیار ستودنی ست. فیلم بخاطر دقت در وقایع تاریخی می تواند مستندی درباره ی زندگی تختی باشد اما انباشته از فضاها و صحنه های هنرمندانه که مدیون ذهن خلاق کارگردان است.

تماشای این فیلم رنج جانکاهی به همراه داشت که به تحملش می ارزید ، و من را به روزگاری برد که دنبال خاطره ها و قصه ها از مروت و انسانیت کوچه به کوچه می گشتم و پای صحبت هر کسی از ورزشکاران تا هم محلی های او می نشستم. از ته دل خوشحالم که این فیلم ساخته شد و از تمامی کسانی که نقشی در پدید آمدن آن داشتند تشکر می کنم.

پوستر فیلم غلامرضا تختی

پوستر فیلم غلامرضا تختی

فیلم سینمایی غلامرضا تختی روایتی از زندگی جهان پهلوان تختی است که در چهار دوره زمانی به تصویر کشیده شد و در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در 9 رشته نامزد دریافت جایزه شد و در نهایت توانست در بخش بهترین فیلمبرداری و طراحی صحنه سیمرغ بلورین جشنواره را دریافت کند.

بازیگران فیلم غلامرضا تختی عبارتند از :

ماهور الوند ، آتیلا پسیانی ، سیاوش طهمورث ، فرهاد آییش ، حمیدرضا آذرنگ ، ستاره پسیانی ، شیرین یزدان بخش ، پریوش نظریه ، مجتبی پیرزاد ، معصومه قاسمی پور ، فریدون امیرعبدالهیان ، مسعود میرطاهری ، بانیپال شومون ، محمد ولیزادگان ، آرش فلاحت پیشه ، مهدی قربانی ، میلاد یزدانی ، سینا شفیعی ، یدالله شادمانی ، محمدرضا مالکی ، امیررضا فرامرزی ، با حضور بهنوش طباطبایی و با معرفی : محسن تختی ، علیرضا گودرزی ، شاهرخ شهبازی بازیگران فیلم غلامرضا تختی را تشکیل میدهند.

علیرضا گودرزی بازیگر فیلم غلامرضا تختی

علیرضا گودرزی بازیگر فیلم غلامرضا تختی

محسن تختی ، بازیگر نقش جوانی های تختی است ، شاهرخ شهبازی بازیگر نقش روبه میانسالی تختی است و علیرضا گودرزی نقش نوجوانی غلامرضا تختی را بازی کرد و این بازیگر از کشتی گیران کشورمان است که هر سه این بازیگران شباهت زیادی به جهان پهلوان تختی داشتند.

  • تاریخ: سه شنبه, 15 بهمن 1398
واکنش جالب پسر تختی به ساخت فیلم غلامرضا تختی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,020