در ادامه خلاصه داستان و عکس بازیگران فیلم روز سوم یکی از آثار ماندگار درباره خرمشهر را در ایرناک خواهید دید.

خلاصه داستان و عکس بازیگران فیلم روز سوم

سوم خرداد در تقویم ما ایرانی ها یادآوری دلیری ، شجاعت ، مقاومت و دلاورمردی هایی است که برای نجات خاک از چنگال دشمن تا پای جان ایستادگی کردند. امروز سالروز آزادی خرمشهر در سوم خرداد 1361 پس از یک دوره طولانی جنگ و مقاومت دلیرمردمان این سرزمین است.خلاصه داستان و بازیگران فیلم روز سوم + عکس در ایرناک خلاصه داستان و بازیگران فیلم روز سوم + عکس در ایرناک

برای زنده نگاه داشتن یاد آن روزهای سخت فیلم و سریال های زیادی در این حوزه ساخته شد که یکی از آنها فیلم روز سوم به کارگردانی محمدحسین لطیفی است. روز سوم اثری ماندگار از محمدحسین لطیفی درباره روزهای آخر مقاومت در خرمشهر است که با استقبال ویژه ای در سینماهای کشور مواجه شد.

روزهای پایانی مقاومت در خرمشهر به روایت فیلم روز سوم

محمدحسین لطیفی با فیلم روز سوم روایتی از آخرین روزهای مقاومت در خرمشهر در سال 1359 را به تصویر کشید و با برداشتی آزاد از یک داستان واقعی تلاش های دلاورمردان خرمشهر برای دفاع از خاک و ناموس را به خوبی نشان داد.

باران کوثری و پوریا پورسرخ در فیلم روز سوم

بازی باران کوثری و پوریا پورسرخ در فیلم روز سوم

روزهای سخت دفاع از خاک و ناموس در فیلم روز سوم به خوبی تصویر کشیده میشود و زمانی که برادری حاضر به پنهان کردن خواهرش زیر خاک برای مصون ماندن از دست مزدوران عراقی میشود اوج داستان زیبای فیلم روز سوم است و به خوبی میتوان به رفتارهای ناشایست دشمن با اسرای زن پی برد.

بازی حامد بهداد در فیلم روز سوم

نقش متفاوت حامد بهداد در فیلم روز سوم

روز سوم روایتگر داستان خواهر و برادری به نام سمیره و رضا است که به همراه سایر مردم خرمشهر درحال مقاومت از شهرشان هستند. سمیره در جریان یک بمب گذاری در بازار از ناحیه پا دچار شکستگی میشود و در روزهایی که فشار دشمن بیشتر شده بود نمیتواند همراه برادر و دوستانش خانه را ترک کند و همین آغاز ماجرایی در روز سوم میشود.

پوریا پورسرخ در فیلم روز سوم

عکسی از پوریا پورسرخ در فیلم روز سوم

رضا برادر سمیره برای نجات خواهرش از دست مزدوران عراقی تصمیم میگیرد که خواهرش را همراه با امکانات اولیه در حیاط خانه در زیر خاک پنهان کند تا در فرصتی مناسب دوباره به سراغ او بیاید و دست کسی هم به او نرسد.

حامد بهداد در فیلم روز سوم

نقش آفرینی حامد بهداد در فیلم روز سوم

در این میان خواستگار قبلی سمیره با نام فواد که به عراقی ها پیوسته بود خانه رضا و سمیره را اشغال میکند و سمیره را پیدا میکند و با بازگشت رضا و دوستانش ماجرایی دردناک در ادامه این قصه رقم میخورد و در نهایت سمیره تنها فرد نجات یافته این داستان است.

باران کوثری و پوریا پورسرخ در فیلم روز سوم

بازی باران کوثری و پوریا پورسرخ در فیلم روز سوم

بازیگران

در فیلم سینمایی روز سوم بازیگرانی چون پوریا پورسرخ در نقش رضا ، باران کوثری در نقش سمیره ، حامد بهداد در نقش فواد ، برزو ارجمند ، مهدی صبایی ، شهرام قائدی ، مرتضی زارع ، مالک سراج، مجید یاسر ، مهدی ساکی و صادق مقدس به ایفای نقش پرداختند.

سالروز آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد

سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر

خرمشهر پس از بیش از یک ماه مقاومت دلیرانه در 4 آبان 1359 به اشغال کامل ارتش بعثی عراق درآمد و در نهایت بعد از نبردهایی دلاورانه در سوم خرداد 1361 آزاد شد و نیروهای عراقی از این شهر بیرون رانده شدند.

بازدید : 2,056 بار
خلاصه داستان و بازیگران فیلم روز سوم + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,260