فیلم سینمایی یلدا به کارگردانی مسعود بخشی و تهیه کنندگی علی مصفا در جشنواره ساندنس آمریکا به نمایش درآمد و جایزه بزرگ هیات داوران این جشنواره را دریافت کرد.

درخشش فیلم سینمایی یلدا در جشنواره ساندنس آمریکا

فیلم سینمایی یلدا به کارگردانی مسعود بخشی و تهیه کنندگی علی مصفا در جشنواره ساندنس آمریکا به نمایش درآمد و جایزه بزرگ هیات داوران این جشنواره را دریافت کرد.درخشش فیلم سینمایی یلدا در جشنواره ساندنس آمریکا + عکس در ایرناکدرخشش فیلم سینمایی یلدا در جشنواره ساندنس آمریکا + عکس در ایرناک

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی ، هیأت داوران مسابقه سینمای جهان در مهمترین جشنواره مستقل آمریکایی ساندنس ، شب گذشته جایزه بزرگ خود را به فیلم یلدا ساخته مسعود بخشی اهدا کرد.

فیلم یلدا در جشنواره آمریکایی

فیلم یلدا در جشنواره آمریکایی

در صفحه بنیاد سینمایی فارابی با انتشار این خبر آمده است :

در بیانیه داوران آمده است : «در جهانی که با قوانین نمایشی و فراواقعی انتقام و شرافت اداره می شود ، این فیلم غیرمنتظره معنای واقعی بخشش را باز می گوید. این ملودرام پرشور شما را بر لبه صندلی می نشاند و در چهارچوب همان نمایش رسانه ای که به چالشش می کشد ، به تصویر در می آید.»

یلدا در حالی با استقبال گرم تماشاگران و منتقدین آمریکایی به کسب این جایزه مهم جشنواره نائل آمد که کارگردان فیلم با اعتراض به سیاست های تبعیض آمیز دولت آمریکا از حضور در جشنواره امتناع ورزید. بخشی در نامه ای خطاب به دبیران جشنواره عنوان کرده بود : «در این شرایط به جشنواره شما نمی آیم و کنار مردمی میمانم که سال هاست تحت تحریم ، فشار ، تبعیض ، محرومیت و ممنوعیت تمام جنگ افروزان بیمار قرار دارند.

سه سال قبل نیز جایزه فیلمساز جهانی که هر سال از سوی موسسه ساندنس و رابرت ردفورد به استعدادهای سینمای جهان داده می شود ، به کارگردان «یلدا» اهدا شده بود.

صدف عسگری و فرشته حسینی در فیلم یلدا

صدف عسگری و فرشته حسینی در فیلم یلدا

داستان فیلم یلدا درباره زن جوانی است که به دلیل قتل شوهرش به زندان افتاده و محکوم به اعدام است و در شب یلدا مهمان یک برنامه تلویزیونی میشود و برنامه به نحوی ترتیب داده شده است که تنها فرزند مقتول هم در آن حضور داشته باشد تا شاید بتوانند از او رضایت بگیرند و ....

صدف عسگری در فیلم سینمایی یلدا

صدف عسگری در فیلم سینمایی یلدا

بازیگران فیلم یلدا عبارتند از :

صدف عسگری ، بهناز جعفری ، فرشته صدر عرفایی ، بابک کریمی ، آرمان درویش ، فروغ قجابگلی ، فرشته حسینی ، زکیه بهبهانی ، رامونا شاه ، فقیهه سلطانی ، بهرام افشار و... در فیلم سینمایی یلدا به ایفای نقش پرداختند.

  • تاریخ: یکشنبه, 13 بهمن 1398
درخشش فیلم سینمایی یلدا در جشنواره ساندنس آمریکا + عکس
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,390