اگر برایتان جالب است که درباره فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر 37 بیشتر بدانید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر ایرناک را از دست ندهید.

جزئیاتی از فیلم های جشنواره فجر 37

چند روز گذشته اسامی 22 فیلم راه یافته به بخش سودای سیمرغ همزمان با رونمایی از پوستر این جشنواره به دست جمشید مشایخی اعلام شد. اسامی 22 فیلم راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شور و هیجان خاصی به روزهای نزدیک به جشنواره فیلم فجر بخشید.فیلم های جشنواره فجر 37 + خلاصه داستان ، عکس و بازیگران در ایرناکفیلم های جشنواره فجر 37 + خلاصه داستان ، عکس و بازیگران در ایرناک

در روزهایی که به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر نزدیک میشویم شاید علاقه مند باشید که درباره فیلم های جشنواره فجر 37 بیشتر بدانید . اگر برایتان دشوار است که به دنبال شناخت بازیگران و داستان فیلم های جشنواره فجر 37 بروید کافی است که تا پایان این مطلب از بخش فرهنگ و هنر ایرناک همراه ما باشید.

از سیر تا پیاز فیلم های بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر 37

قصر شیرین به کارگردانی سیدرضا میرکریمی

رضا میرکریمی کارگردان باسابقه کشورمان امسال با فیلم قصر شیرین به تهیه کنندگی خودش در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

قصر شیرین با بازی حامد بهداد

قصر شیرین با حامد بهداد در جشنواره فجر 37

بازیگران فیلم قصر شیرین عبارتند از : قصر شیرین داستانی اجتماعی دارد و حامد بهداد ، محمد عسگری ، ژیلا شاهی ، اکبر آئین ، آزاده نوبهار ، محمد اشکان فر ، یونا تدین و نیوشا علیپور بازیگران آن را تشکیل میدهند.

ناگهان درخت به کارگردانی پیمان معادی

پیمان معادی که سابقه حضور در جشنواره فجر را در کارنامه هنری اش دارد امسال با تهیه کنندگی فیلم ناگهان درخت ساخته صفی یزدانیان به جشنواره فجر میرود.

مهناز افشار و پیمان معادی در ناگهان درخت

بازی مهناز افشار و پیمان معادی در ناگهان درخت

در خلاصه داستان فیلم ناگهان درخت آمده است : ناگهان درخت روایتگر زندگی مردی است که داستان زندگی اش را از کودکی تا 50 سالگی برای یک روانکاو تعریف میکند.

بازیگران فیلم ناگهان درخت عبارتند از : پیمان معادی ، مهناز افشار ، شقایق دهقان ، مهراب قاسم خانی ، سیامک صفری و پانته آ پناهی ها بازیگران فیلم ناگهان درخت را تشکیل میدهند.

آشفتگی به کارگردانی فریدون جیرانی

آشفتگی فیلمی به کارگردانی فریدون جیرانی است که در بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. این فیلم روایتی از عشق و جنایت است و اولین بار در جشنواره فجر نمایش داده میشود.

بهرام رادان در فیلم آشفتگی

بهرام رادان با آشفتگی در جشنواره فیلم فجر 37

بازیگران فیلم آشفتگی عبارتند از : بهرام رادن ، مهناز افشار ، علی میلانی ، نسیم ادبی ، احسان محمدی ، نازنین صلح جو و مهران احمدی بازیگران فیلم آشفتگی را تشکیل میدهند.

ایده اصلی به کارگردانی آزیتا موگویی

آزیتا موگویی کارگردان فیلم تراژدی با فیلم ایده اصلی در بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر 37 حضور دارد.

ایده اصلی با پژمان جمشیدی  ،  بهرام رادان و هانیه توسلی

ایده اصلی با پژمان جمشیدی ، بهرام رادان و هانیه توسلی در جشنواره فجر 37

در خلاصه داستان فیلم ایده اصلی آمده است : ایران و اسپانیا برای راه اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده اند ، شرکت ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده اند و ...

بازیگران فیلم ایده اصلی عبارتند از : بهرام رادان ، مریلا زارعی ، هانیه توسلی ، پژمان جمشیدی ، مهرداد صدیقیان و شهباز نوشیر بازیگران فیلم ایده اصلی را تشکیل میدهند.

بنفشه آفریقایی به کارگردانی مونا زندحقیقی

مونا زندحقیقی با فیلم بنفشه آفریقایی در بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد .

سعید آقاخانی در فیلم بنفشه آفریقایی

سعید آقاخانی با بنفشه آفریقایی در سی و هفتمین جشنواره فجر

در خلاصه داستان فیلم بنفشه آفریقایی آمده است : شوکو متوجه می شود که همسر اولش فریدون توسط فرزندانش به خانه سالمندان منتقل شده است. او به همراه همه همسر دومش رضا تصمیم می گیرند تا فریدون را به خانه خودشان بیاورند. با آمدن فریدون در خانه رابطه هر سه تغییراتی پیدا می کند و اتفاقات تازه ای در زندگی هر سه نفر بوجود می آید.

بازیگران فیلم بنفشه آفریقایی عبارتند از : فاطمه معتمدآریا ، رضا بابک و سعیدآقاخانی ، مهدی حسینی نیا ، رویا جاویدنیا ، ندا جبرائیلی و مریم شیرازی ، تهیه کننده : علیرضا شجاع نوری بازیگران فیلم بنفشه آفریقایی را تشکیل میدهند.

بیست و سه نفر به کارگردانی مهدی جعفری

مهدی جعفری با به تصویر کشیدن روایتی از جنگ در فیلم بیست و سه نفر در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

فیلم بیست و سه نفر در جشنواره فجر

بیست و سه نفر در جشنواره فجر

خلاصه داستان فیلم بیست و سه نفر : بیست و سه نفر روایت گروهی از رزمندگان نوجوان ایرانی است که در جریان جنگ ایران و عراق در سال 1361 به اسارت نیروهای عراقی درآمدند.

پالتو شتری به کارگردانی مهدی علی میرزایی

مهدی علی میرزایی یکی از کارگردان های فیلم اولی است که فیلمش در بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر پذیرفته شد.

پالتو شتری با سام درخشانی در جشنواره فجر

پالتو شتری با سام درخشانی در جشنواره فجر 37

در خلاصه داستان فیلم پالتو شتری آمده است : اگه دشمنید چرا اینقدر با هم می پرید؟ اگه دوستید چرا اینقدر به هم می پرید؟

بازیگران فیلم پالتو شتری عبارتند از : سام درخشانی ، بهاره کیان افشار ، لیندا کیانی ، بانیپال شومون ، شاهرخ فروتنیان ، افسانه چهره آزاد ، پریوش نظریه ، علیرضا مهران ، طوفان مهردادیان ، رضا شیخ انصاری بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل میدهند.

تیغ و ترمه به کارگردانی کیومرث پور احمد

کیومرث پوراحمد با فیلم تیغ و ترمه در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد و امیدوار است که سیمرغ بلورین جشنواره فجر را به خانه ببرد.

پژمان بازغی در فیلم تیغ و ترمه

پژمان بازغی با تیغ و ترمه در جشنواره فجر 37

بازیگران فیلم تیغ و ترمه عبارتند از : دیبا زاهدی ، پژمان بازغی ، لاله اسکندری ، مهران رجبی ، کوروش سلیمانی ، آویسا سجادی ، هومن برق نورد و شراره رنجبر بازیگران فیلم تیغ و ترمه را تشکیل میدهند.

جمشیدیه به کارگردانی یلدا جبلی

جمشیدیه یکی دیگر از فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ به کارگردانی یلدا جبلی و تهیه کنندگی محمد صادق آذین است که روایتگر زندگی یک زن و شوهر جوان است.

سارا بهرامی در فیلم جمشیدیه

جمشیدیه با سارا بهرامی در جشنواره فجر 37

خلاصه داستان فیلم جمشیدیه : ترانه و امیر زن شوهر جوان فیلم جمشیدیه هستند که در شب تولد امیر درگیر حادثه ای می شوند و برای کشف حقایق نهفته در دل حادثه وارد مسیر پیچیده ای می شوند که هرچند در آن پیش می روند امکان بازگشتشان کمتر می شود.

بازیگران فیلم جمشیدیه عبارتند از : سارا بهرامی ، حامد کمیلی ، پانته آ پناهی ها ، سعید چنگیزیان ، ستاره پسیانی ، ندا جبرائیلی ، شادی کرم رودی ، محمد ولی زادگان ، کاوه کاتب ، حمیرا نونهالی ، لیلی فرهادپور ، غلامرضا کیایی نژاد ، حسین دالمن با حضور کیومرث پور احمد ، بهرام عظیمی و بهرنگ تنکابنی بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل میدهند.

خون خدا به کارگردانی سیاوش علی عباس میرزایی

یکی دیگر از فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر فیلم خون خدا به کارگردانی سیاوش علی عباس میرزایی است.

اولین نمایش خون خدا در جشنواره فجر 37

اولین نمایش خون خدا در جشنواره فجر 37

خلاصه داستان فیلم خون خدا : میثم کارتون خواب است که بعد از سال ها خود درمانی اش را نسبت به اعتیاد آغاز کرده و درد فراوانی را متحمل می شود. او از درد و رنج خسته شده و از صاحب عزای محرم می خواهد تا به او کمک کند.

بازیگران فیلم خون خدا عبارتند از : رضا اخلاقی راد ، فرید سجادی حسینی ، سعید داخ ، علیرضا ثانی فر ، خسرو احمدی و شیوا ابراهیمی بازیگران فیلم خون خدا را تشکیل میدهند.

درخونگاه به کارگردانی منصور سهراب پور و سیاوش اسعدی

درخونگاه فیلمی از سیاوش اسعدی است که به بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر راه یافت.

مهراوه شریفی نیا در فیلم درخونگاه

بازی متفاوت مهراوه شریفی نیا در درخونگاه

در خلاصه داستان فیلم درخونگاه آمده است : ظهری می آید ، تا بسازد! اگر نبازد...

بازیگران فیلم درخونگاه عبارتند از : امین حیایی ، جمشید هاشم پور ، ژاله صامتی ، مهراوه شریفی نیا ، پانته آ پناهی ها ، محمود جعفری و منصور شهبازی بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل میدهند.

سال دوم دانشکده من به کارگردانی رسول صدرعاملی

رسول صدرعاملی با فیلم سال دوم دانشکده من در بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

علی مصفا در فیلم سال دوم دانشکده من

علی مصفا با سال دوم دانشکده من در جشنواره فجر 37

خلاصه داستان فیلم سال دوم دانشکده من : مهتاب و آوا دانشجویان سال دوم دانشکده هستند که به اتفاق تعدادی دیگر از همکلاسی هایشان برای یک سفر چند روزه دانشجویی از تهران به اصفهان می روند...

بازیگران فیلم سال دوم دانشکده من عبارتند از : سها نیاستی ، فرشته ارسطویی ، علی مصفا ، پدرام شریفی ، بابک حمیدیان ، ویشکا آسایش ، شقایق فراهانی و نیلوفر خوش خلق بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل میدهند.

سرخ پوست به کارگردانی نیما جاویدی

سرخ پوست به کارگردانی نیما جاویدی یکی دیگر از فیلمهای بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر است که با داستانی متفاوت در این جشنواره حضور دارد.

نوید محمدزاده در فیلم سرخپوست

گریم نوید محمدزاده در فیلم سرخ پوست

در خلاصه داستان فیلم سرخ پوست آمده است : سال 1347 زندانی قدیمی در جنوب ایران به دلیل مجاورت با فرودگاه تازه تاسیس شهر در حال تخلیه است. رئیس زندان سرگرد نعمت جاهد به همراه مامورانش مشغول انتقال زندانیان به زندان جدید هستند تا اینکه...

بازیگران فیلم سرخ پوست عبارتند از : نوید محمدزاده ، پریناز ایزدیار ، آتیلا پسیانی ، ستاره پسیانی ، حبیب رضایی و مانی حقیقی بازیگران فیلم سرخ پوست را تشکیل می دهند.

سمفونی نهم به کارگردانی محمدرضا هنرمند

محمدرضا هنرمند بعد از سالها دوری از سینما با فیلم سمفونی نهم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

ساره بیات در فیلم سمفونی نهم

ساره بیات با سمفونی نهم در جشنواره فجر 37

خلاصه داستان فیلم سمفونی نهم : شاید عاشق شدن آخرین فرصت هرکسی برای آدم بودن است. شما هم موافقید؟

بازیگران فیلم سمفونی نهم عبارتند از : حمید فرخ نژاد ، ساره بیات ، محمدرضا فروتن ، مهرداد صدیقیان ، علیرضا کمانی ، هدی زین العابدین ، پژمان بازغی بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل میدهند.

شبی که ماه کامل شد به کارگردانی نرگس آبیار

نرگس آبیار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با فیلم شبی که ماه کامل شد حضور دارد و بار دیگر منتظر افتخارآفرینی فیلمش در یک جشنواره داخلی است.

شبی که ماه کامل شد ساخته نرگس آبیار

شبی که ماه کامل شد نرگس آبیار در جشنواره فجر 37

در خلاصه داستان فیلم شبی که ماه کامل شد آمده است : روایت دختر جوانی از مناطق جنوب شهر تهران هست که درگیر عشق جوانی شهرستانی می شود و این در حالی است که دختر به دلایلی مجبور به مهاجرت از ایران است که در این مسیر برادرش با او همراه می شود ، اما در میانه راه اتفاقاتی برای آن ها رقم می خورد.

بازیگران فیلم شبی که ماه کامل شد عبارتند از : الناز شاکردوست ، هوتن شکیبا ، فرشته صدرعرفایی ، شبنم مقدمی ، پدرام شریفی ، فرید سجادی حسینی ، امین میری ، بانیپال شومون ، آرمین رحیمیان بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل میدهند.

طلا به کارگردانی پرویز شهبازی

پرویز شهبازی امسال با فیلم سینمایی طلا در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد . طلا فیلمی به تهیه کنندگی رامبد جوان و محمد شایسته است که با حضور بازیگران سرشناس جلوی دوربین رفت.

نگار جواهریان در فیلم طلا

نگار جواهریان با طلا در جشنواره فجر 37

در خلاصه داستان فیلم طلا آمده است : طلا روایتگر داستان چند جوان است که قصد راه اندازی رستورانی را دارند در این میان پدر یکی از آن ها فوت کرده و مبلغ قابل توجهی پول نیز مفقود می شود.

بازیگران فیلم طلا عبارتند از : هومن سیدی ، نگار جواهریان ، طناز طباطبایی ، احترام برومند ، هدی زین العابدین ، مهرداد صدیقیان بازیگران فیلم طلا را تشکیل میدهند.

تختی به کارگردانی بهرام توکلی

بهرام توکلی کارگردانی که سال قبل با فیلم تنگه ابوقریب در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت امسال با فیلم تختی بار دیگر به جشنواره فجر می آید.

علیرضا گودرزی بازیگر فیلم تختی

علیرضا گودرزی با فیلم تختی در جشنواره فیلم فجر

در خلاصه داستان فیلم تختی آمده است : تختی روایتی از زندگی غلامرضا تختی کشتی گیر محبوب کشورزمان است.

بازیگران فیلم تختی عبارتند از : محسن تختی ، شاهرخ شهبازی ، علیرضا گودرزی ، امیررضا فرامرزی ، ماهور الوند ، بهنوش طباطبایی ، مجتبی پیرزاد ، آتیلا پسیانی ، فرهاد آئیش ، پریوش نظریه بازیگران فیلم تختی را تشکیل میدهند.

قسم به کارگردانی محسن تنابنده

محسن تنابنده نقی معمولی سریال پایتخت در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با فیلم قسم به تهیه کنندگی جلیل شعبانی حاضر میشود.

مهناز افشار و سعید اقاخانی در قسم

مهناز افشار و سعید اقاخانی با قسم در جشنواره فجر

بازیگران فیلم قسم عبارتند از : مهناز افشار ، سعید آقاخانی ، حسن پورشیرازی سه بازیگر اصلی فیلم قسم را تشکیل میدهند.

ماجرای نیمروز 2 به کارگردانی محمدحسین مهدویان

محمدحسین مهدویان کارگردان جوان سینما که تجربه های موفقی در فیلمسازی را در کارنامه هنری اش دارد امسال با فیلم ماجرای نیمروز 2 در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حاضر میشود.

عکسی از بازیگران ماجرای نیمروز 2

ماجرای نیمروز 2 در جشنواره فجر 37

ماجرای نیمروز 2 با نام جدید رد خون ادامه داستان ماجرای نیمروز 1 است که به حادثه تاریخی عملیات مرصاد می پردازد.

بازیگران فیلم ماجرای نیمروز 2 عبارتند از : بهنوش طباطبایی ، حسین مهری ، هادی حجازی فر ، محسن کیایی ، هستی مهدوی ، جواد عزتی و مهدی زمین پرداز بازیگران فیلم ماجرای نیمروز 2 را تشکیل میدهند.

متری شیش و نیم به کارگردانی سعید روستایی

سعید روستایی کارگردانی جوانی که فیلم ابد و یک روز را ساخت و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت با فیلم متری شیش و نیم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

پیمان معادی و نوید محمدزاده در متری شیش و نیم

بازی پیمان معادی و نوید محمدزاده در متری شیش و نیم

در خلاصه داستان فیلم متری شیش و نیم آمده است : سعید روستایی در متری شیش و نیم به معضل مواد مخدر در کشور می پردازد.

بازیگران فیلم کتری شیش و نیم عبارتند از : فرهاد اصلانی ، پیمان معادی ، نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار بازیگران اصلی فیلم متری شیش و نیم را تشکیل میدهند.

مردی بدون سایه به کارگردانی علیرضا رئیسیان

علیرضا رئیسیان با فیلم مردی بدون سایه به تهیه کنندگی خودش راهی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شد تا شاید بتواند سیمرغ بلورین جشنواره را به خانه ببرد.

لیلا حاتمی با مردی بدون سایه در جشنواره فجر

لیلا حاتمی با مردی بدون سایه در جشنواره فجر

در خلاصه داستان فیلم مردی بدون سایه آمده است : ماهان کوشیار درگیر ساخت فیلمی درباره قتل های زنجیره ای است که زندگی خود را تحت تاثیر قرار می دهد.

بازیگران فیلم مردی بدون سایه عبارتند از : لیلا حاتمی ، امیر آقایی ، فرهاد اصلانی ، علی مصفا ، نادر فلاح ، گوهر خیراندیش و نسیم ادبی بازیگران فیلم مدی بدون سایه را تشکیل میدهند.

مسخره باز به کارگردانی همایون غنی زاده

همایون غنی زاده با فیلم مسخره باز برای اولین بار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر روی صحنه میرود. تهیه کنندگی این فیلم برعهده علی مصفا بازیگر سینما و همسر لیلا حاتمی است.

علی نصیریان در فیلم مسخره باز

علی نصیریان با مسخره باز در جشنواره فجر

در خلاصه داستان فیلم مسخره باز آمده است : تو پرورشگاه صدام می کردند مسخره باز! اما من مشت محکمی حواله صورت یکیشون کردم تا داستان رو شروع کنم.

بازیگران فیلم مسخره باز عبارتند از : علی نصیریان ، هدیه تهرانی ، صابر ابر ، فرهاد اصلانی و بابک حمیدیان بازیگران فیلم مسخره باز را تشکیل میدهند.

فیلم های جشنواره فجر 37 + خلاصه داستان ، عکس و بازیگران
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,630