در کنار بازیگرانی که نقش مادر را در سینما بازی کرده و می‌کنند، سینماگرانی هم هستند که فرزندانشان در حوزه‌های مختلف سینما فعالیت دارند و بسیاری از آنها به واسطه‌ی فعالیت‌ هنری مادرشان وارد حرفه‌شان شده‌اند.

مادران هنرمندی که فرزندانشان را به سینما آوردند

پگاه آهنگرانی، باران کوثری، لیلا حاتمی، غزل شاکری، آتیلا پسیانی، امیرشهاب رضویان، ثریا قاسمی، نورا هاشمی، مهراوه و ملیکا شریفی نیا، رفیع پیتز و کیومرث پوراحمد از جمله‌ی سینماگرانی هستند که مادرشان نیز فعالیت هنری داشته یا دارند.مادر کدام بازیگران هنرمند است؟ + عکس در ایرناک مادر کدام بازیگران هنرمند است؟ + عکس در ایرناک

پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی بازیگر سینما که در جشنواره گذشته فیلم فجر برای فیلم «دربند» بازیگر برگزیده شد، فرزند منیژه حکمت تهیه‌کننده و کارگردان سینما و جمشید آهنگرانی کارگردان و طراح صحنه سینمای ایران است.

پگاه آهنگرانی و مادرش منیژه حکمت

پگاه آهنگرانی و مادرش منیژه حکمت

باران کوثری

باران کوثری دیگر بازیگر جوان سینما هم فرزند رخشان بنی اعتماد کارگردان سینما و جهانگیر کوثری از تهیه‌کنندگان سینماست که از کودکی فعالیت بازیگری اش را آغاز کرده است.

باران کوثری و مادرش رخشان بنی اعتماد

باران کوثری و مادرش رخشان بنی اعتماد

لیلا حاتمی

لیلا حاتمی بازیگر مطرح سینمای ایران نیز فرزند زهرا حاتمی (زری خوشکام) بازیگر قدیمی سینمای ایران و همچنین زنده یاد علی حاتمی فیلم‌ساز نامی سینمای ایران است.

لیلا حاتمی و مادرش زهرا حاتمی (زری خوشکام)

لیلا حاتمی و مادرش زهرا حاتمی (زری خوشکام)

غزل شاکری

غزل شاکری بازیگرسینما نیز که فعالیتش را با «گلنار» از سنین کودکی آغاز کرد و سال گذشته نیز فیلم «آیینه‌های روبرو» را در حال اکران داشت فرزند فرشته طائرپور تهیه‌کننده باسابقه‌ی سینما است.

غزل شاکری و مادرش فرشته طائرپور

غزل شاکری و مادرش فرشته طائرپور

آتیلا پسیانی

آتیلا پسیانی هم از بازیگرانی است که فعالیتش را سال‌های بسیار دور با مجموعه ی تلویزیونی «محله‌ی بروبیا» آغاز کرده و امروز حضور فعالی در سینما دارد. او فرزند زنده‌یاد جمیله شیخی بازیگر پیشکسوت سینما است.

آتیلا پسیانی همچنین خودش به عنوان پدر، دو فرزندش ستاره و خسرو پسیانی را به تئاتر و سینما آورده است.

آتیلا پسیانی و مادرش جمیله شیخی

آتیلا پسیانی و مادرش جمیله شیخی

امیرشهاب رضویان

امیرشهاب رضویان کارگردان سینما از معدود سینماگرانی است که مادرش رابعه مدنی از طریق او وارد دنیای بازیگری شده و «بوسیدن روی ماه» از آخرین فعالیت‌های او محسوب می‌شود.

رابعه مدنی و پسرش امیرشهاب رضویان

رابعه مدنی و پسرش امیرشهاب رضویان

کیومرث پوراحمد

کیومرث پوراحمد دیگر کارگردان سینما نیز چنین وضعیتی دارد و مادرش، زنده‌یاد پروین دخت یزدانیان را سال‌ها پیش با مجموعه‌ی «قصه‌های مجید» وارد دنیای بازیگری کرد که فعالیت او تا چند سال پیش ادامه داشت.

کیومرث پوراحمد و مادرش پروین دخت یزدانیان

کیومرث پوراحمد و مادرش پروین دخت یزدانیان

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی از بازیگران سینما، فرزند زنده یاد حمیده خیرآبادی رکوردار بازیگری در سینمای ایران است که در سنین نوجوانی وارد فعالیت هنری شده است.

ثریا قاسمی و مادرش حمیده خیرآبادی

ثریا قاسمی و مادرش حمیده خیرآبادی

نورا هاشمی

نورا هاشمی که بازی در فیلم‌های «جیب‌بر خیابان جنوبی»، «عروس افغان» و «حوالی اتوبان» را در کارنامه‌اش دارد فرزند گلاب آدینه و مهدی هاشمی دو بازیگر موفق سینما است.

نورا هاشمی و مادرش گلاب آدینه

نورا هاشمی و مادرش گلاب آدینه

مهراوه و ملیکا شریفی نیا

مهراوه و ملیکا شریفی نیا نیز که از بچگی فعالیت بازیگری را آغاز کرده‌اند فرزندان آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا از بازیگران سینما هستند.

ملیکا و مهراوه شریفی نیا فرزندان آزیتا حاجیان

ملیکا و مهراوه شریفی نیا فرزندان آزیتا حاجیان

رفیع پیتز هم که به عنوان کارگردان در خارج از کشور فعالیت دارد و دو فیلم «زمستان است» و «شکارچی» را در ایران ساخته است، فرزند ملک جهان خزاعی طرح صحنه باسابقه‌ی سینمای ایران است.

از رقیه چهره آزاد و پروین سلیمانی نیز دو یادگار در سینمای ایران مشغول به کار هستند، افسانه چهره آزاد و ماه چهره خلیلی که به ترتیب نوه این دو بازیگر فقید سینما هستند.

بازدید : 2,826 بار
مادر کدام بازیگران هنرمند است؟ + عکس
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,250