محمد بحرانی صداپیشه جناب خان، از چگونگی شکل گیری همکاری اش با عوامل سریال گلشیفته گفت.

محمد بحرانی یک هنرمند کامل است. او که در واقع تحصیلاتش را در بازیگری گذرانده ، با درخشش در آثار عروسکی به عنوان عروسک گردان و صد اپیشه به محبوبیتی فوق العاده دست پیدا کرد و حالا مدتی است در بازیگری نیز درخشش خود را ادامه می دهد.محمد بحرانی صداپیشه جناب خان در گلشیفته در ایرناک محمد بحرانی صداپیشه جناب خان در گلشیفته در ایرناک

طبیعتاً کار اکترهایی مانند جناب خان ، آقو همساد ه و ببعی ، به صدا و هنر او محبوب شدند. محمد بحرانی آدمی خوش صحبت و خوش برخورد است و این خصوصیت او از آرامش درونی اش نشأ ت گرفته است. با او همراه شدیم تا از سالی که سپری کرد ، رابطه اش با نوروز و همینطور آرامش درونی اش بیشتر بدانیم.

 

آقای بحرانی سال ۹۶ چطور گذشت؟

بحرانی : سال ۹۶، سال سختی برایم بود و یک آزمون صبر و تحمل داشتم. آزمونی مربوط به جناب خان و سکوت بسیار دردناک من. احساس می کردم هر چیزی و هر خبری که باعث جار و جنجال شود ، به ضرر کاراکتر جناب خان خواهد بود و ترجیح دادم که هیچ حاشیه ای نباشد.

دیگر چالش من مربوط به «کلاه قرمزی» بود که از آذر سال 95 شروع به کار کردیم و به واسطه کار در این مجموعه من چندین کار دیگر را نپذیرفتم. کار در این مجموعه همراه بود با واقعه تلخ فوت خانم فنی زاده و سال تلخی داشتیم که در نهایت کلاه قرمزی پخش هم نشد البته از چیزهایی که شنیده ام به نظر می رسد که کلاه قرمزی امسال در نوروز پخش شود.

 

از گلشیفته برایمان بگویید.

چند ماه پیش برای بازی در "گلشیفته" دعوت شدم. آقای بهروز شعیبی را دورادورمی شناختم و همیشه برای من فردی دوست داشتنی ، محجوب و محبوب بود و چه بازی هایش و چه کارهایی که کارگردانی کرده بود و نگاهش را دوست داشتم به خصوص "دهلیز" و استفاده جذاب از آقای عطاران. گفت وگوهای اول با بهروز خیلی دلی پیش رفت و بیشتر از قبل به دلم نشست و احساس کردم بهروز هم از حرف زدن با من لذت می برد؛ در نهایت لطف کرد و یکی از نقش های اصلی را به من داد و با اینکه شاید خیلی از من در این حوزه بازی ندیده بود ، به من اعتماد کرد و امیدوارم از این اعتماد راضی باشد.

 

تفریحات محمد بحرانی؟

من آدم خیلی معمولی هستم! تفریحات عجیبی ندارم ، فیلم می بینم و کتاب می خوانم. کتاب های قصه ، کتاب شعر ، داستان های فانتزی و قصه های کوتاه را دوست دارم. کتاب های فیزیک کوآنتوم را هم آن قدری که سوادم برسد ، دوست دارم. ولو شدن جلوی تلویزیون و بازی با کنترل تلویزیون را به شدت دوست دارم! اهالی خانه هم پایه هستند(می خندد).

 

به نظرتان برای رسیدن به آرامش چه باید کرد؟

به نظرم خیلی از فاکتورهای آرام بودن از درون انسان سرچشمه می گیرد ، یعنی اگر شما آرامش تان را به یک چیز بیرونی وابسته کنید ، به محض از دست رفتن آن ، شما هم آرامش تان را از دست می دهید. بخش زیادی از حرف هایی که می زنم لزوماً چیزی نیست که در زندگی ام رعایت می کنم ، بلکه آمال و آرزوهایم را می گویم. اما به نظرم با تکیه کردن به یک آرامش درونی ، در روزگاری که هر لحظه اتفاقی می افتد ، می توانید تا حدی آ رامش تان را حفظ کنید.

به نظر فقط و فقط داشتن یک آگاهی درونی و توسل و توکل به یک نیروی برتر که هرگز از بین نمی رود و هلاک شدنی نیست ، می تواند به آدم آرامش درونی بدهد.

 

میانه شما با تعطیلات چطوره؟

بحرانی : همه جور تعطیلات را دوست دارم و از هرگونه استراحت و تعطیلی با کمال میل استقبال می کنم. تابستان را خیلی دوست دارم ، چون مدارس تعطیل است و عید نوروز را هم به شدت دوست دارم. اصولا آدمی هستم از سرما گریزان! خودم شبیه طبیعت هستم. دو فصل اول سال یعنی از اواخر اسفند حالم خوب است و مثل درخت ها ، گل و گیاه و طبیعت سرحال هستم ، ولی با دو فصل پاییز و زمستان آبم توی یک جوی نمی رود!

 

نظرتان درباره آداب و رسوم نوروز چیست؟

بحرانی : راستش تلاش خاصی درباره آداب و رسوم عید ندارم و ترجیح می دهم ، بیشتر خوش بگذرد و بخشی از خوشگذرانی همان رسوم هست. اگر بشود و تعطیل باشم ، چند روز می روم شیراز پیش پدر و مادر و خانواده ، ولی اینکه لزومی داشته باشیم که خیلی کلاسیک به دید و بازدید برویم ، را دوست ندارم. مثلا شما امروز می روید خانه یکی از اقوام و فردا صبح آنها می آیند خانه شما ، مثل بازی رفت و برگشت در فوتبال (می خندد)! به نظرم بهتر است این دید و بازدید در طول سال پخش شود تا آدم ها حرفی برای همدیگر داشته باشند. خیلی به این رسوم قائل و پایبند نیستم ، ضمنا به کسانی که عید به شیراز سفر می کنند می گویم که عیدها آنجا خیلی شلوغ است. به نظرم از 15 فروردین تا 30 اردیبهشت ، شیراز را از دست ندهید! آن بازه 45 روزه فوق العاده و بی نظیر است.


تاریخ : 97/01/02

yjc

بازدید : 4,927 بار
محمد بحرانی صداپیشه جناب خان در گلشیفته
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,530