گوهر خیراندیش بانوی هنرمند که نقش های زیادی را در سینما ، تلویزیون و تئاتر جلوی دوربین برده است با برخی از نقش هایش در دنیای هنر ماندگارتر شد و جوایز متعددی در جشنواره های مختلف را دریافت کرده است.

نقش های ماندگار گوهر خیراندیش در سینما و تلویزیون

گوهر خیراندیش یکی از چهره های شناخته شده این روزهای سینما و تلویزیون است که نزدیک به نیم قرن از عمرش را در راه فرهنگ و هنر این مرز و بوم صرف کرد.نقش های ماندگار گوهر خیراندیش در سینما و تلویزیون + عکس در ایرناکنقش های ماندگار گوهر خیراندیش در سینما و تلویزیون + عکس در ایرناک

این بانوی هنرمند که نقش های زیادی را در سینما ، تلویزیون و تئاتر جلوی دوربین برده است با برخی از نقش هایش در دنیای هنر ماندگارتر شد و جوایز متعددی در جشنواره های مختلف را دریافت کرده است.

اگر شما هم از طرفداران گوهر خیراندیش هستید توصیه میکنیم ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر ایرناک را از دست ندهید.

نقش های گوهر خیراندیش که ماندگار شدند

گوهر خیراندیش بانوی هنرمند سینمای ایران است که اول شهریورماه 1335 در شیراز متولد شد و بازیگری را از دوران راهنمایی با تئاتر شیراز آغاز کرد و در پی آشنایی با جمشید اسماعیل خانی و قبولی در دانشگاه به تهران آمد و در کنار تحصیل بازیگری را به صورت جدی دنبال کرد و اولین بار در سال 64 بازیگر سریال آئینه شد و فیلم روزهای انتظار اولین کار سینمایی این بانوی هنرمند بود.

عکسی از گوهر خیراندیش در سریال هیولا

نقش متفاوت گوهر خیراندیش در سریال هیولا

شاید اگر بخواهیم یکی از بهترین نقش های گوهر خیراندیش را نام ببریم باید به فیلم بانو ساخته داریوش مهرجویی اشاره کنیم. بانوی شاهکاری از داریوش مهرجویی بود که سال 70 ساخته شد و گوهر خیراندیش در این فیلم ایفاگر نقش هاجر بود.

گوهر خیراندیش در فیلم بانو

عکسی از گریم گوهر خیراندیش در فیلم بانو

بانو نقطه عطفی در کارنامه هنری گوهر خیراندیش محسوب میشود که با گریمی بی نظیر توانست تندیس بهترین بازیگر جشن خانه سینما را برای این بانوی هنرمند به ارمغان بیاورد.

گوهر خیراندیش بازیگر سینما و تلویزیون

گوهر خیراندیش بازیگر موفق سینما و تلویزیون

ارتفاع پست یکی دیگر از فیلم های ماندگار گوهر خیراندیش در سینما است که به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا سال 81 به نمایش درآمد و گوهر خیراندیش برای بازی در این فیلم دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن از بیستمین دوره جشنواره فجر را به دست آورد.

گوهر خیراندیش در فیلم دایره زنگی

عکسی از بازی گوهر خیراندیش در فیلم دایره زنگی

یکی دیگر از بهترین نقش های گوهر خیراندیش مربوط به بازی او در فیلم دایره زنگی به کارگردانی پریسا بخت آور و نویسندگی اصغر فرهادی است که پرفروش ترین فیلم فروردین 87 بود.

گوهر خیراندیش در نقش پروین خانم فیلم دایره زنگی در نقش مادری سنتی که با دنیای مدرن امروز همکاهنگی ندارد ایفاگر یکی از بهترین نقش های کارنامه هنری اش شد.

 گوهر خیراندیش در سریال خانه ما

عکسی از گوهر خیراندیش در سریال خانه ما

از میان سریال های زیادی که گوهر خیراندیش با آنها در تلویزیون دیده شد میتوان به سریال هایی چون روزی روزگاری ، روزگار وصل ، زیر گنبد کبود ، همسایه ها ، خانه ما ، سفر سبز ، مختارنامه ، کلاه پهلوی ، دختران حوا ، معمای شاه ، دیوار به دیوار و ... اشاره کرد.

امین حیایی و گوهر خیراندیش در سریال همسایه ها

بازی امین حیایی و گوهر خیراندیش در سریال همسایه ها

سریال خانه ما و همسایه ها یکی از پربیننده ترین سریال های تلویزیون بود که گوهر خیراندیش باز هم در نقش مادری مهربان و دلسوز در این سریال های درخشید.

نقش های ماندگار گوهر خیراندیش در سینما و تلویزیون + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,140