بعضی از خوانندگان لس آنجلسی تصمیم داشتند که به ایران بیایند و به فعالیت خود در ایران ادامه بدهند. سرانجام حضور این خوانندگان چه شد؟

خوانندگان لس آنجلسی , در سال های گذشته برخی هنرمندان ایرانی خارج نشین عزم بازگشت به کشور کرده اند که در این بین تعدادی از آنها موفق شده اند.خوانندگانی که به ایران برگشتند + تصاویر در ایرناکخوانندگانی که به ایران برگشتند + تصاویر در ایرناک

برخی از چهره های این فهرست را در ادامه می خوانید :

خوانندگان لس آنجلسی

حبیب : مرد تنهای شب

حبیب محبیان معروف به حبیب (زاده ۴ مهر ۱۳۲۶ در شمیران – درگذشته ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ در روستای نیاسته ، کتالم ، رامسر) ، خواننده ، آهنگساز ، نوازنده و ترانه سرای سرشناس و صاحب سبک ایرانی بود. او در دهه ۱۳۵۰ خورشیدی با آلبوم مرد تنهای شب به شهرت رسید. جنس صدای متمایز حبیب ، استفاده اش از گیتار ۱۲ سیمی و آهنگسازی متأثر از موسیقی راک غربی ، او را به عنوان هنرمندی متفاوت به موسیقی پاپ ایران معرفی کرد.

حبیب محبیان خواننده لس آنجلسی

حبیب محبیان خواننده لس آنجلسی در ایران

حبیب در سال ۱۳۶۰ به دلیل ممنوعیت خواندن وی در ایران ، ایران را ترک کرد و در سال ۱۳۶۴ در لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا ساکن شد. او در سال ۱۳۸۸ با نگاشتن نامه ای به رئیس جمهور وقت ، محمود احمدی نژاد ، خواستار حضور در کشور شد و با موافقت ضمنی و پذیرفتن رعایت برخی شرایط به همراه خانواده اش به ایران بازگشت و در رامسر ، چهارصد دستگاه اقامت کرد.

حبیب مدت ها از بیماری قلبی رنج می برد و در نهایت در ساعت ۹ صبح جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ بر اثر ایست قلبی در روستای نیاسته ، کتالم ، رامسر و در ۶۸ سالگی درگذشت.

 

سامان؛ خواننده ای که در تهران «دی جی» شد!

امیر ارژنگ کاظمی با نام هنری سامان خواننده آهنگساز موسیقی پاپ ایرانی است.

سامان با نام اصلی امیر کاظمی در ۱۳۴۶ در تبریز به دنیا آمد. سامان ۳ سال بعد از انقلاب اسلامی ایران به همراه خانواده به ترکیه مهاجرت نمود ، وی در ترکیه شروع به خواندن با زبان ترکی کرد ، وی به حدی صدایش دلنشین و جذاب بود که در سن ۱۳ سالگی یک کاباره در ترکیه به وی پیشنهاد آلبوم و قرارداد می نماید.

در طی سالهای اخیر خبرهای گوناگونی داشتیم از رفت و آمد خوانندگان لس آنجلسی به ایران. اولین خواننده ای که حضورش در ایران سر و صدای زیادی در رسانه ها به راه انداخت حبیب بود که سال 1388 به همراه خانواده به ایران مهاجرت کرد و به دنبال گرفتن مجوز آلبوم در ایران بود و مدت ها شایعاتی در مورد انتشار قریب الوقوع آلبومش و حتی اجرای کنسرت در ورزشگاه آزادی شنیده می شد. که هیچکدام به واقعیت تبدیل نشد و سرانجام در 21 خرداد 1395 درگذشت.

سامان خواننده لس آنجلسی در ایران

سامان خواننده لس آنجلسی در ایران

 

بیژن مرتضوی ؛ یک ویولنیست در تهران

بیژن مرتضوی (زاده ۲۵ آبان ۱۳۳۶ در بابل) ، موسیقی دان ، آهنگساز ، تنظیم کننده ، ویولنیست و خواننده ایرانی است. سبک آثار بی کلام او ، ترکیبی از موسیقی سنتی ایرانی و موسیقی پاپ است. با وجود آن که آلبوم های او حق انتشار در ایران ندارند ، قطعات بی کلام او بارها از تلویزیون ایران پخش شده است.

بیژن مرتضوی خواننده لس آنجلسی در ایران

بیژن مرتضوی خواننده لس آنجلسی در ایران

نوازنده دیروز و آهنگساز و خواننده امروز ، روی طرفداران خود حساب کرده بود. بیژن مرتضوی چند سال پیش برای گرفتن اجازه فعالیت و منتشر کردن آلبوم در ایران ، شال و کلاه کرد و به تهران آمد. حتی با یکی از شرکت های معروف نشر موسیقی ، مذاکره هم کرد. آن روزها خبرهای تایید نشده ای به گوش می رسید که حاکی از بازگشت قریب الوقوع هنرمندان شناخته شده قدیمی به ایران و ادامه کارشان در کشور بود. خیلی ها آمدند؛ بعضی از بازیگران سینما با این که بیشتر توی چشم بودند پذیرفته شدند. اما شرایط برای خواننده ها فرق داشت؛ دنیای موسیقی ایرانی است و هزار و یک مسئله! به هر حال نه تنها کسانی مثل مرتضوی نتوانستند مجوز فعالیت بگیرند ، بلکه با تابلو بازی امثال «محمد خردادیان» و حواشی پر سر و صدای دستگیری او چهره های سرشناس مکتب تهرانجلس دیگر به ایران سفر نکردند.

 

بازگشت قیصر

قیصر متولد 16 خرداد 1349 در تهران ، خواننده است.

نام اصلی اش بینش بلور است و مدت هاست با نام هنری قیصر فعالیت میکند ، از همسرش سالهاست جدا شده او همچنان مجرد ! است ، تکیه کلامش عزیزم است و بزرگ شده محله سرچشمه تهران می باشد .

قیصر خواننده لس آنجلسی در ایران

قیصر خواننده لس آنجلسی در ایران

حضور قیصر در ایران ، دیگر خبر پرسر و صدایی در حوزه موسیقی بود که سال گذشته منتشر شد و بازخوردهای مختلفی را هم در پی داشت. او که در ایران مشغول رتق و فتق کارهای شخصی اش بود ، چندی قبل برای سفری به خارج از کشور به فرودگاه امام مراجعه کرده اما آنجا بود که متوجه شد اجازه خروج از کشور را ندارد و باید به دادسرای عمومی تهران مراجعه کند. این خواننده که بعد از خواندن ترانه های شیش و هشت شاد در خارج از کشور ، تصمیم گرفت به تهران بیاید و شاید بتواند اینجا مجوز فعالیت بگیرد ، حالا باید مراحل اداری و قانونی را برای حل مشکل سپری کند. او چندی قبل همراه با پدرش در دادسرا حاضر شد تا شاید بتواند مشکل خروجی اش را حل کند. البته این خواننده گفته به زودی مشکلش حل می شود و دوست دارد اگر فعالیت هنری می کند در ایران انجام بدهد.

 

سیاوش قمیشی ؛ تو که بارونو ندیدی…

سیاوش قمیشی (زاده ۲۱ خرداد ۱۳۲۴ در اهواز) ، آهنگساز و خواننده سرشناس ایرانی مقیم لس آنجلس است. سیاوش قمیشی تاکنون ۱۸ آلبوم رسمی موسیقی و ۱۷ تک آهنگ و یک موسیقی فیلم منتشر کرده است.

سیاوش قمیشی خواننده لس آنجلسی در ایران

سیاوش قمیشی خواننده لس آنجلسی در ایران

مدت ها از آن زمان می گذرد؛ وقتی که از سوی یکی از مسئولان ماجرا مطرح شد؛ «خوانندگان سنگین و موجهی مثل سیاوش قیمشی و فرامرز اصلانی ، مشکلی برای فعالیت در ایران ندارند.» شایعه کنسرت قمیشی در کیش هم از آن خبرها بود که تا مدت ها به گوش می رسید و چون مثلا «محشر» در رشت به نفع کاندیداتوری یک داوطلب کنسرت داده بود ، همه این برنامه را در ادامه همان تبلیغات می دانستند چندی بعد خود قمیشی هم برای کار در ایران گفته هایی را مطرح کرد و خبر رسید که آلبومی برای دریافت مجوز به ارشاد داده است. اما به جای خود این خواننده ، پسرش «علیرضا قمیشی» مجوز گرفت و آلبومش به بازار آمد و در یک درگیری تاکتیکی رسانه ای با پدرش ، توانست برای خود رزومه جمع کند تا به مرور طرفداران پدر خیر حضور این خواننده در ایران را فراموش کنند و آلبوم پسرش را بشنوند.

 

فرامرز آصف

فرامرز آصف (زاده مهر ۱۳۲۹) خواننده ، آهنگساز و ترانه سرا سبک پاپ و ورزشکار سابق ایرانی است. وی مدال برنز بازی های آسیایی ۱۹۷۴ تهران در رشته پرش سه گام را کسب کرده و حد نصاب ۱۶ متر و ۷ سانتیمتری او به مدت ۳۲ سال رکورد پرش سه گام ایران بود.

فرامرز آصف خواننده لس آنجلسی در ایران

فرامرز آصف خواننده لس آنجلسی در ایران

پرنده ایران ، قهرمان پرش ارتفاع؛ با وجود علاقه شدید ، هنوز نتوانسته از مانع مرکز موسیقی بپرد. خواهرش «لیلی آصف» پیگیر جدی کار اوست. وقتی سه- چهار سال پیش در یک برنامه تلویزیونی ، ناگهان یار قدیمی اش «تیمور غیاثی» روی خط آمد و با او صحبت کرد ، چنان تحت تاثیر قرار گرفت که اشک هایش سرازیر شده و جملاتی احساساتی به زبان آورد. گفت که دوست دارد به وطنش برگردد و با همه تجدید دیدار کند ، برگردد و در ایران کار کند ، آلبوم بدهد و… کتاب ترانه های او در ایران منتشر شده است ولی انتشار آلبومش در ایران بعید به نظر می رسد.

 

جهان

جهان قشقایی (زاده یکم مرداد ۱۳۳۳ جهرم- درگذشته ۲۲ فروردین ۱۳۸۹) خواننده سرشناس موسیقی پاپ ایرانی بود. او بیشتر با نام جهان شناخته می شد. جهان ، صدای محزون و دلنشینی داشت. او حتی در آهنگهای ریتمیک و شاد هم کلمات را با سوز و گداز خاصی ادا می کرد. این امر در محبوبیتش میان مردم و به خصوص جوانان ، تأثیر زیادی داشت.

جهان خواننده لس آنجلسی در ایران

جهان خواننده لس آنجلسی در ایران

جهان سال ۱۳۸۲ و پس از زمین لرزه بم برای نخستین بار پس از سالها به میهن بازگشت. او نخست به شهر بم رفته و سپس به شهر خود جهرم پا گذاشت. وی همچنین در آن سفر در تهران و درانجمن هنرمندان چند قطعه را به صورت زنده برای هنرمندانی که در آن برنامه بودند اجرا نمود.

زیاد به ایران سفر می کرد. او هم لابد بدش نمی آید آلبوم مجاز داشته باشد ، ولی خبری در این رابطه در دست نیست. به تهران که آمده بود ، او را دیده بودند که در فروشگاه بتهوون دنبال آلبوم های مرحوم بنان می گشته است چند وقت بعد آلبوم جدیدش را به بازار داد که توی آن بازخوانی چند کار قدیمی از جمله همان چیزهایی که در آلبوم های بنان شنیده بود ، دیده می شد. انتشار عکس «جهان» و محسن چاوشی در استودیوی شخصی چاوشی در ادامه حواشی حضور او در ایران بود. ولی چندماه پس از انتشار عکس ، خبر فوت جهان در تهران منتشر شد تا داغ انتشار آلبوم و کنسرتش در ایران به دل دوستدارانش بماند.

 

شهرام آذر

شهرام خسروشاهی آذر (زاده ۲ مرداد ۱۳۳۶ خورشیدی ، آبادان) ، مشهور به سَندی ، خواننده ، آهنگساز ، تنظیم کننده و نوازنده کیبورد است.

شهرام آذر خواننده لس آنجلسی در ایران

شهرام آذر خواننده لس آنجلسی در ایران

بچه مسجد سلیمان. یکی از آخرین کسانی بود که از ایران به لس آنجلس رفت. او تا همین ۱۶-۱۵ سال پیش ، ایران بود و یک کنسرت مشترک با سعید شنبه زاده و پدرام درخشانی در کیش داد؛ آن هم پشت یک تریلی! بین تهرانجلسی ها هر کس خوشبین باشد ، این یکی نمی تواند زیاد به کار کردن در ایران امید داشته باشد.

 

ناهید

ناهید خواننده موسیقی پاپ ایرانی است. ناهید از پیش از سال ۱۳۶۷ وارد عرصه خوانندگی شد و در سال ۱۳۷۰ آلبومی به نام هدیه را وارد بازار کرد ، در این راه شهرام شب پره بسیار به ناهید کمک کرد و ناهید توانست چندین آهنگ و آلبوم از خود منتشر کند. وی پس از چند سال سکوت و دوری از فضای موسیقی درخواست بازگشت به ایران را می دهد ، بعد از مدتی با درخواست او موافقت می شود و به ایران بازمی گردد. وی هم اکنون ساکن تهران است.

ناهید خواننده لس آنجلسی در ایران

ناهید خواننده لس آنجلسی در ایران

خوانندگانی که به ایران برگشتند + تصاویر
4.4
out of
5
(
7
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,800