سایت رسمی گروه شیلر می گوید که این اولین بار است که یک گروه موسیقی الکترونیک غربی اجازه پیدا می کند در ایران کنسرت برگزار کند.

در رویدادی کم سابقه در ایران ، گروه موسیقی آلمانی شیلر دوشنبه شب 20 آذر 96 در تهران کنسرت برگزار کرد.کنسرت یک گروه موسیقی غربی در تهران در ایرناک کنسرت یک گروه موسیقی غربی در تهران در ایرناک

سایت رسمی گروه شیلر می گوید که این اولین بار است که یک گروه موسیقی الکترونیک غربی اجازه پیدا می کند در ایران کنسرت برگزار کند.

این گروه موسیقی الکترونیک چهار شب دیگر هم در تالار وزارت کشور تهران اجرا خواهد داشت. بلیت تمام اجراهای این گروه از قبل به صورت کامل فروخته شده است.

کریستوفر فون دیلن ، چهره اصلی گروه شیلر ، بعد از ورود به تهران گفت که اعضای گروهش احساس خوبی دارند که در ایران کنسرت اجرا می کنند و بی صبرانه منتظر هستند که عکس العمل مردم را ببینند.

کنسرت یک گروه موسیقی غربی در تهران در ایرناک

کریستوفر فون دیلن پیش از اجرا گفت که منتظر عکس العمل تماشاچیان ایرانی است.

 

واکنش ها و تصاویر کاربران در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که استقبال خوبی از اجرای این گروه شده و بسیاری از حاضران در کنسرت از اجرای شیلر راضی بوده اند.

آقای فون دیلن گفته ده سال پیش که به ایران آمده فکر این را هم نمی کرده که بتواند در این کشور کنسرت برگزار کند.

سرپرست گروه شیلر می گوید که هوادارانش در فضای مجازی تقاضای زیادی برای برگزاری کنسرت او در ایران داشتند و اکنون بسیار خوشحال است که این خواسته ها محقق شده است.

اجرای کنسرت موسیقی به سبک غربی در ایران همواره با محدودیت هایی روبرو بوده است. این محدودیت ها در سال های اخیر در بعضی شهرها از جمله تهران و برای گروه های ایرانی کمتر شده است.

با این حال اجرای کنسرت موسیقی از هر نوع در بعضی مناطق به ویژه شهرهای مذهبی مانند مشهد با محدودیت ‎های بسیار شدیدی روبرو است.

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی ابراز امیدواری کرده اند که اجرای شیلر در تهران مقدمه ای برای حضور بیشتر گروه های موسیقی غربی در ایران باشد.

در سال های گذشته بارها از حضور خوانندگان و گروه های غربی در ایران صحبت شده بود ، اما تقریبا هیچ یک از این موارد به اجرای کنسرت منتهی نشد.


بی بی سی

بازدید : 4,487 بار
کنسرت یک گروه موسیقی غربی در تهران
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,830