محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون 26 فروردین, 88 ساله شد مراسم سالروز تولد او در پردیس سینمایی شهرک با حضور هنرمندان برگزار شد.

محمدعلی کشاورز 88 ساله شد

مراسم سالروز تولد 88 سالگی محمدعلی کشاورز عصر روز 24 فروردین ماه در پردیس سینمایی «شهرک» برگزار شد و سالن شماره 1 این پردیس در حضور جمعی از سینماگران، دوستان و همکاران کشاورز به نام این هنرمند پیشکسوت نامگذاری شد.جشن تولد 88 سالگی محمدعلی کشاورز + عکس در ایرناک جشن تولد 88 سالگی محمدعلی کشاورز + عکس در ایرناک

مراسم هشتاد و هشتمین سالروز تولد محمدعلی کشاورز، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون با عنوان «هشتاد و هشت سال با کشاورز» با اجرای منصور ضابطیان امروز (جمعه 24 فروردین ماه) در پردیس سینمایی شهرک با حضور محمد علی کشاورز، علی نصیریان، امین تارخ، محمود پاک نیت، داریوش اسدزاده، بهزاد فراهانی، احترام برومند، کتایون ریاحی، اصغر همت، شهره سلطانی، همایون ارشادی، اکبرعالمی، سیامک اطلسی، هرمز هدایت، اکرم محمدی، مریم امیرجلالی، آناهیتا همتی، پوری بنایی، نصرت الله وحدت، سیما تیرانداز، منصور ضابطیان، آرام جعفری و خانواده او برگزار شد.

محمدعلی کشاورز

تولد 88 سالگی محمدعلی کشاورز

در ابتدای این مراسم که وحید لک کارگردانی و منصور ضابطیان اجرای آن را به عهده داشت، فیلمی 2 دقیقه ای از حضور محمدعلی کشاورز در عرصه هنرهای نمایشی تئاتر، سینما و تلویزیون به نمایش درآمد و پس از آن علی نصیریان بازیگر سینما و تئاتر به روی صحنه آمد و گفت:خوشحالم در این جمع دوستانه و در سالنی که به نام استاد محمدعلی کشاورز نامگذاری شده کنار شما هستم.

وی در ادامه با اشاره به چگونگی آشنایی خود با محمدعلی کشاورز گفت:حدود 60 سال پیش حوالی سال 1336 که هنوز وزارت فرهنگ و هنر تاسیس نشده بود، بخشی در اداره کل هنرهای زیبای کشور شکل گرفت به اسم اداره هنرهای دراماتیک که ریاست و سرپرستی آن را استاد فرهیخته دکتر مهدی فروغ برعهده داشت. بدنه اجرایی این سازمان گروه های نوپا و جوان از فارغ التحصیلان تنها هنرستان هنرپیشگی ایران بودند که سید علی نصر آن را پایه گذاری کرده بود.

نصیریان ادامه داد:فارغ التحصیلان این مدرسه هنرپیشگی در دوره قبل از من چهره هایی چون عباس جوانمرد، جعفر والی، پرویز بهرام، هوشنگ لطیف پور و ... بودند و اشخاصی همچون بیژن مفید، فهیمه راستکار، اسماعیل داورفر با من هم دوره بودند و محمدعلی کشاورز از فارغ التحصیلان بعد از دوره ما بود.

محمدعلی کشاورز

علی نصیریان در تولد تولد 88 سالگی محمدعلی کشاورز

در این هنرستان گروه های جوانی بود که بعد از دوره نقطه عطف نصر و نوشین توانستند تئاتر مدرنی براساس متد استانیسلاوسکی به رهبری و هدایت شاهین سرکیسیان پایه گذاری کنند. تئاتری که به سینما راه یافت و تا به امروز به نسل جدید رسیده است که خوشبختانه کارهای درخشانی می کنند و شاهد انرژی های تازه و ساختار شکن امروز هستم.

علی نصیریان در پایان صحبت های خود با اشاره به قدرشناسی از هنرمندان پیشکسوت گفت:آرزو می کنم محمدعلی کشاورز بتواند یک روز دیگر روی صحنه آید و مثل همیشه خوش بدرخشد. همچنین از بانیان این مجلس سپاسگزاری می کنم که به عنوان بخش خصوصی ورود پیدا کردند و قدرشناس هنرمندان پیشکشوت هستند. همچنین آرزو می کنم نمایشی که جعفر والی در دست تدارک داشت روی صحنه برود و من در رثای او که خیلی غریبانه رفت صحبت کنم. چراکه بیشترین کارهای غلامحسین ساعدی را او روی صحنه برد و من هم بازی کردم.

پخش فتوکلیپ از حضور محمدعلی کشاورز در کنار همکاران خود در فیلم ها و سریال های متعدد از دیگر بخش های این مراسم بود. در این فتوکلیپ تصاویری از تئاتر و فیلم های قدیمی و سریال هایی چون «پدر سالار» و «کهنه سواران» در کنار اساتیدی چون حمید سمندریان، عزت الله انتظامی، علی حاتمی، جمشید مشایخی، حمیده خیرآبادی و... پخش شد و پس از آن بهزاد فراهانی برای حاضران در جمع حافظ خوانی و برای محمدعلی کشاورز سلامتی و طول عمر آرزو کرد.

امین تارخ بازیگر سینما از دیگر هنرمندان حاضر در این مراسم در پردیس سینمایی «شهرک» بود که همکاری های متعددی با محمدعلی کشاورز داشته است.

تارخ در ابتدای صحبت های خود با ابراز خوشحالی از نامگذاری این سالن به نام محمدعلی کشاورز گفت:خوشحالم با نامگذاری سالنی در پردیس سینمایی «شهرک» به نام استاد محمدعلی کشاورز، از این پس شاهد شنیده شدن اسم این هنرمند بزرگ بیش از پیش در میان مردم هستیم.

امین تارخ همچنین تاکید کرد:در صحبت هایی که با مالک مجموعه داشتم متوجه شدم قرار است سالن تئاتری نیز در این پردیس فعالیت کند و از این جهت بسیار خوشحالم. چراکه هنر تئاتر اخیرا جان دوباره ای گرفته است و دولت فهمید اگر این بچه را رها کند و زمین بگذارد او روی پای خود می ایستد و پیشرفت می کند.

پس از پایان صحبت های امین تارخ، گروه سه نوازی تار، تنبک و سه تار به روی صحنه آمد و قطعاتی را اجرا کرد و امیرپدرام علیزاده مالک و مدیر پردیس سینمایی «شهرک» تابلو نوشته شده به نام محمدعلی کشاورز را در میان تشویق حاضران به محمدعلی کشاورز تقدیم کرد و محمدعلی کشاورز کیک تولد خود را برش زد.

محمدعلی کشاورز

کیک تولد محمدعلی کشاورز

محمدعلی کشاورز ضمن تشکر از برگزاری این مراسم گفت:انشالله خانم ها خوشبخت شوند و آقایان هم تلاش کنند تا پیروز و موفق شوند. سپاسگزارم از کسانی که محبت و بزرگواری کردند و این برنامه را به خاطر من ایجاد کردند. از تمام افرادی که لطف کردند و آمدند خیلی ممنون و متشکرم. همچنین برای خانم ها و آقایان سلامتی، خوشی و پیروزی از درگاه خدای متعال می خواهم.

محمدعلی کشاورز

هنرمندان در تولد محمدعلی کشاورز

پایان بخش این مراسم هم عکسی سلفی بود که حاضران در جمع با محمدعلی کشاورز گرفتند و به یادگار گذاشتند.

مراسم سالروز تولد 88 سالگی محمدعلی کشاورز با حضور چهره های فرهنگی و هنری چون علی نصیریان، امین تارخ، محمود پاک نیت، داریوش اسدزاده، بهزاد فراهانی، احترام برومند، کتایون ریاحی، اصغر همت، شهره سلطانی، همایون ارشادی، اکبرعالمی، سیامک اطلسی، هرمز هدایت، اکرم محمدی، مریم امیرجلالی، آناهیتا همتی، پوری بنایی، نصرت الله وحدت، سیما تیرانداز، خانواده و جمعی از دوست داران این هنرمند در پردیس سینمایی «شهرک» برگزار شد.


تاریخ : 97/01/27
بازدید : 28,456 بار
جشن تولد 88 سالگی محمدعلی کشاورز + عکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,540