10 سال از پرواز ابدی خسرو شکیبایی هامون سینمای ایران گذشت ، به همین مناسبت مروری بر نقش های متفاوت و ماندگار او داشته ایم که قطعا برایتان جالب خواهد بود.

گریم های خسرو شکیبایی بازیگر فیلم هامون

10 سال از رفتن خسرو شکیبایی هامون سینمای ایران گذشت و پرواز ابدی او امروز 28 تیر 97 ده ساله شد.نقشهای ماندگار خسرو شکیبایی + تصاویر در ایرناکنقشهای ماندگار خسرو شکیبایی + تصاویر در ایرناک

28 تیرماه سال 87 غمی بزرگ بر دل اهالی سینما نشست و هامون سینمای ایران روی تخت بیمارستان پارسیان آرام گرفت و به ابدیت پیوست و همه اهالی سینما را در غمی جانسوز فرو برد و یاد و خاطره خسرو شکیبایی بزرگ مرد سینمای ایران برای همیشه ابدی کرد.

به مناسبت سالگرد درگذشت زنده یاد خسرو شکیبایی مروری بر گریم های متنوع و متفاوت و نقش های ماندگار او داشته ایم که قطعا برایتان جالب خواهد بود.

پرواز ابدی خسرو شکیبایی 10 ساله شد

خسرو شکیبایی بزرگ مردی است که در سینمای ایران و در قلب مردم همیشه زنده است . بزرگ مردی که در بازیگری از جان گذشته بود و تمام وجودش را برای بازیگری هزینه می کرد و به یقین هامون سینمای ایران تکرار ناشدنی است.

خسرو شکیبایی در هامون

هامون یکی از ماندگارترین فیلم ها در سینمای ایران است که سال 68 به کارگردانی داریوش مهرجویی ساخته شد و خسرو شکیبایی را به ستاره ای در سینمای ایران تبدیل کرد. خسرو شکیبایی با نقش حمید هامون در این فیلم به ایفای نقش پرداخت و از آن پس با عنوان هامون سینمای ایران در میان مردم شناخته میشود.

خسرو شکیبایی

نقش ماندگار خسرو شکیبایی در فیلم هامون

خسرو شکیبایی در نقش حمید هامون ، بیتا فرهی در نقش مهشید ، جلال مقدم در نقش دکتر سماواتی ، عزت الله انتظامی در نقش دبیری ، توران مهرزاد در نقش مادر مهشید بازیگران اصلی این فیلم را تشکیل میدهند.


خسرو شکیبایی در دست های خالی

دست های خالی فیلمی به کارگردانی ابوالقاسم طالبی در سال 86 بود و خسرو شکیبایی در این فیلم باز هم یکی از ماندگارترین نقش هایش را ایفا کرد.

خسرو شکیبایی

نقش ماندگار خسرو شکیبایی در فیلم دست های خالی

خسرو شکیبایی در دست های خالی ایفاگر نقش امیرحسین است و داستان این فیلم درباره اسارت او در عراق است و ماجراهایی که برای خانواده اش در این دوران شکل میگیرد. مریلا زارعی ، مسعود رایگان و فاطمه گودرزی از دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند.


خسرو شکیبایی در کاغذ بی خط

کاغذ بی خط اثری از ناصر تقوایی در سال 80 است و خسرو شکیبایی با نقش جهانگیر در این به ایفای نقشی ماندگار می پردازد.

خسرو شکیبایی

نقش ماندگار خسرو شکیبایی در فیلم کاغذ بی خط

خسرو شکیبایی در این اثر ماندگار با هدیه تهرانی و جمشید مشایخی همبازی است و برای بازی در این فیلم توانست جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره فیلم فجر دریافت کند.


خسرو شکیبایی در سالاد فصل

فریدون جیرانی در سال 83 فیلم سالاد فصل را ساخت و خسرو شکیبایی اثر ماندگار دیگری در این فیلم خلق کرد.

خسرو شکیبایی

نقش ماندگار خسرو شکیبایی در فیلم سالاد فصل

خسرو شکیبایی در این فیلم ایفاگر نقش عادل مشرقی است و با لیلا حاتمی ، محمدرضا شریفی نیا و مهناز افشار همبازی است . هامون سینمای ایران برای بازی در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از بیست و سومین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.


خسرو شکیبایی در اتوبوس شب

کیومرث پوراحمد در سال 85 فیلم سیاه و سفید و متفاوت اتوبوس شب را منتشر کرد و در این اثر از خسرو شکیبایی و بازی های فوق العاده اش بهره برد و جوایز متعددی برای فیلمش کسب کرد.

خسرو شکیبایی

نقش ماندگار خسرو شکیبایی در فیلم اتوبوس شب

خسرو شکیبایی برای بازی در فیلم اتوبوس شب توانست دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد را در دوره 25 مسابقه سینمای ایران دریافت کند.


خسرو شکیبایی در خانه سبز

حضور موفق خسرو شکیبایی در فیلم های سینمایی ثابت شده بود اما نباید از سریال های خوب او نیز غافل شد. خانه سبز اثر فوق العاده ماندگاری از خسرو شکیبایی بود که سال 75 از شبکه دو سیما پخش شد.

خسرو شکیبایی

نقش ماندگار خسرو شکیبایی در سیرال خانه سبز

خانه سبز که روایتگر داستان زندگی چند خانوده در کنار هم بود از خسرو شکیبایی چهره ماندگاری در تلویزیون ساخت و بازی او در نقش رضا صباحی یکی از بهترین بازی های او محسوب میشود که در کنار هنرمندانی چون مهرانه مهین ترابی ، رامبد جوان و حمیده خیرآبادی صورت گرفت.


خسرو شکیبایی در روز روزگاری

یکی دیگر از نقش های ماندگار خسرو شکیبایی بازی او در سریال روزی روزگاری و در نقش مرادبیک است که در سال 70 از شبکه یک سیما پخش شد.

خسرو شکیبایی

نقش ماندگار خسرو شکیبایی در سریال روزی روزگاری

داستان این سریال درباره راهزنی به نام مرادبیگ است که طی درگیری با گروه راهزن دیگری مجروح شده و توسط خانواده روستایی از مرگ نجات پیدا کرده و در زندگی با این روستاییان تحولاتی عمیق در زندگی او رخ می دهد . خسرو شکیبایی در این فیلم با محمود پاک نیت ، ژاله علو و حسین پناهی همبازی بود.

این مطلب مفید بود؟
نقشهای ماندگار خسرو شکیبایی + تصاویر
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,980