سال 98 با درگذشت افراد زیادی در دنیا همراه بود که ما در این مطلب به معرفی چهره ها و هنرمندان درگذشته در سال 98 می پردازیم.

بازیگران ، چهره ها و هنرمندان فوت شده در سال 98

سال 98 با همه سختی ها ، تلخی ها و غم هایش رخت سفر را بربسته و تا چند روز دیگر رویش جوانه های درختان نوید روزهای رسیدن بهار را میدهد. در روزهای پایانی سال مروری بر روزهای رفته داشتیم و یادی از هنرمندان درگذشته امسال کرده ایم.چهره ها ، بازیگران و هنرمندان فوت شده در سال 98 در ایرناکچهره ها ، بازیگران و هنرمندان فوت شده در سال 98 در ایرناک

سال 98 با درگذشت افراد زیادی در دنیا همراه بود که ما در این مطلب به معرفی چهره ها و هنرمندان درگذشته در سال 98 می پردازیم.

این هنرمندان در سال 98 درگذشته اند

شهلا ریاحی

قدرت الزمان وفادوست معروف به شهلا ریاحی متولد ۱۷ بهمن ۱۳۰۵ در تهران ، هنرپیشه سینما ، تئاتر و تلویزیون بود. او با ساخت فیلم مرجان ، اولین کارگردان زنِ سینمای ایران شد.

هنرمندانی که در سال 98 درگذشتند

درگذشت شهلا ریاحی در سال 98

شهلا ریاحی که به علت بیماری حدود ۱۰ ماه در بیمارستان بستری بود و زندگی نباتی داشت در شامگاه ۱۰ دیماه ۱۳۹۸ ساعت ۲۰ شب دارفانی را وداع گفت. مراسم تشییع پیکر شهلا ریاحی بازیگر پیشکسوت ، صبح یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ با حضور اقشار مختلف مردم و جمعی از هنرمندان ، در تالار وحدت برگزار شد.

مظاهر مصفا

مظاهر مصفا متولد ۱۳۱۱ تفرش استاد دانشگاه ، مصحح متون ، و شاعر برجستهٔ معاصر ایران بود. او سال های زیادی به عنوان استاد تمام رشتهٔ زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه تهران به خدمت مشغول بود. وی در سال ۱۳۸۴ به دستور ریاست دانشگاه کنار گذاشته شد و پس از آن مدتی استاد تمام وقت دوره های دکترای دانشگاه آزاد اسلامی بود.

او در ۸ آبان ۱۳۹۸ درگذشت.

مظاهر مصفا

درگذشت مظاهر مصفا در سال 98

حسین دهلوی

حسین دهلوی متولد ۷ مهر ۱۳۰۶ در تهران موسیقی دان ، آهنگ ساز و رهبر (موسیقی) ارکستر اهل ایران بود.

حسین دهلوی

درگذشت حسین دهلوی در سال 98

حسین دهلوی در ۲۳ مهر ۱۳۹۸ پس از چند سال ابتلا به بیماری آلزایمر و بیماری تنفسی در سن ۹۲ سالگی در بیمارستان دکتر شریعتی تهران درگذشت.

بهنام صفوی

بهنام صفوی متولد ۱۵ تیر ۱۳۶۲ در شیراز خواننده و آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی پاپ اهل ایران بود.

بهنام صفوی

درگذشت بهنام صفوی در سال 98

او در روز ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در اصفهان پس از سالها بیماری درگذشت.

جمشید مشایخی

جمشید مشایخی متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ تهران بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران بود. وی برگزیدهٔ ششمین دورهٔ همایش چهره های ماندگار و دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر بود. یکی از تماشاخانه های تئاتر خاوران تهران به نام اوست.

جمشید مشایخی

درگذشت جمشید مشایخی در سال 98

جمشید مشایخی از سال ۱۳۹۵ با بیماری گوارشی دست و پنجه نرم می کرد تا سرانجام پس از تحمل یک دوره این بیماری در ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ در سن ۸۴ سالگی در بیمارستان عرفان درگذشت.

داریوش اسدزاده

داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان سوم شهریورماه 98 در سن 96 سالگی درگذشت.

این هنرمند پیشکسوت از سن 20 سالگی حضور در دنیای هنر را تجربه کرد و در آثار سینمایی و تلویزیونی زیادی جلوی دوربین رفت و نقش های ماندگار زیادی از خود برجای گذاشت.

داریوش اسدزاده بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون

داریوش اسدزاده بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون

سعید نوراللهی

سعید نورالهی بازیگر سریال خانه به دوش و متهم گریخت 6 اردیبهشت ماه 98 بر اثر سکته مغزی درگذشت.

این بازیگر کشورمان سال 65 وارد دنیای بازیگری شد و روزهای زندگی اولین سریال تلویزیونی بود که در آن به ایفای نقش پرداخت.

سعید نوراللهی بازیگر درگذشته سال 98

سعید نوراللهی بازیگر درگذشته سال 98

ملکه رنجبر

ملکه رنجبر بازیگر سریال زیر آسمان شهر یکی دیگر از هنرمندان درگذشته سال 98 است که 8 اسفند 1398 بعد از مدتی بیماری درگذشت.

ملکه رنجبر بازیگری را از حدود سال 1323 آغاز کرد و در فیلم و سریال های زیادی ایفای نقش کرد و یکی از بازی های ماندگار او مربوط به بازی در سریال زیر آسمان شهر در نقش خانم فرامرزی است.

ملکه رنجبر بازیگر سینما و تلویزیون

ملکه رنجبر بازیگر سینما و تلویزیون

مجید اوجی

مجید اوجی تهیه کننده سینما و تلویزیون و همسر فلورا سام یکی دیگر از هنرمندان درگذشته امسال است که 17 آبان 1398 بر اثر بیماری و سکته قلبی درگذشت.

این تهیه کننده فقید ، تهیه کنندگی سریال هایی چون بی قرار ، مرضیه ، تعطیلات رویایی ، باغ سرهنگ ، ما فرشته نیستیم ، توطئه فامیلی و... را برعهده داشت.

مجید اوجی و همسرش فلورا سام

مجید اوجی و همسرش فلورا سام

علی ابوالحسنی

علی ابوالحسنی بازیگر سریال های طنز مهران مدیری یکی دیگر از هنرمندان درگذشته امسال است که در 10 اسفند 1398 به دلیل عارضه قلبی درگذشت.

این هنرمند کشورمان بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و در سریال هایی چون جنگ 77 به ایفای نقش پرداخت و مدتی به عنوان مجری و مستندساز فعالیت میکرد.

علی ابوالحسنی بازیگر درگذشته سال 98

علی ابوالحسنی بازیگر درگذشته سال 98

ولی الله شیراندامی

ولی الله شیراندامی بازیگر قدیمی سینما یکی دیگر از چهره های درگذشته امسال است که در 11 بهمن 1398 درگذشت.

این هنرمند کشورمان در سریال های چون مختارنامه ، آژانس دوستی ، عیاران ، سمک عیار ، دلیران تنگستان و... ایفای نقش کرد و جایی برای زندگی آخرین فیلم سینمایی او بود.

ولی الله شیراندامی بازیگر قدیمی سینما

ولی الله شیراندامی بازیگر قدیمی سینما

سیدکمال طباطبایی

سیدکمال طباطبایی تهیه کننده سینما و تلویزیون و پدر زنده یاد علی طباطبایی بازیگر جوان سینما امروز 16 مردادماه 98 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

سیدکمال طباطبایی تهیه کنندگی را از سال 73 در سینما آغاز کرد و به عنوان تهیه کننده در فیلم هایی چون چشم عقاب ، عزیزم من کوک نیستم ، سالاد فصل ، آماده باش ، فرار بزرگ ، توفیق اجاری ، هرشب تنهایی و سریال هایی چون در کنار هم ، کاکتوس ، بچه های نسبتا بد و شب عید حضور داشت.

تهیه کنندگی سریال قلب یخی یکی از ماندگارترین کارهای کارنامه هنری سیدکمال طباطبایی بود که در نمایش خانگی توزیع شد.

سیدکمال طباطبایی و پسرش علی طباطبایی

سیدکمال طباطبایی و پسرش علی طباطبایی

ابراهیم آبادی

ابراهیم آبادی بازیگر مشهور سینما و تلویزیون کشورمان شامگاه پنجشنبه 9 آبان 98 بعد از چند روز به سر بردن در حالت کما درگذشت.

عطر کافور عطر یاس ، توکیو بدون توقف ، صد سال به این سال ها ، مختارنامه ، پاورچین ، شب دهم و معصومیت از دست رفته و... از جمله کارهای سینمایی و تلویزیونی ابراهیم آبادی هستند.

ابراهیم آبادی بازیگر درگذشته سال 98

ابراهیم آبادی بازیگر درگذشته سال 98

صادق توکلی

صادق توکلی بازیگر پیشکسوت تئاتر ، سینما و تلویزیون که بازی در آژانس شیشه ای را در کارنامه بازیگری خود داشت 29 شهریور 98 درگذشت.

ایران برگر ، مسافر کربلا ، یک کوچه گل ، شام عروسی ، آبی مثل دریا ، دفتری از آسمان ، ایران سرای من است ، آژانس شیشه ای ، کمین ، عشق گمشده ، خانه قمرخانم ، بی تا ، شهر گناه ، عیاران و بوی غریب پاییز از جمله فیلم های صادق توکلی بود.

صادق توکلی بازیگر درگذشته سال 98

صادق توکلی بازیگر درگذشته سال 98

مهدی علیمحمدی

مهدی علیمحمدی گوینده پیشکسوت رادیو و دوبلور کشورمان شامگاه چهارشنبه 13 شهریورماه در سن 95 سالگی درگذشت.

مهدی علیمحمدی حضور در دنیای هنر را از سال 1340 آغاز کرد و بعد از حضور در تئاتر به دنیای رادیو و سپس عرصه دوبله وارد شد.داستان شب برنامه ای با صدای مهدی علیمحمدی در رادیو بود که یکی از برنامه های ماندگار استاد علیمحمدی به شمار میرود.

مهدی علیمحمدی گوینده رادیو

مهدی علیمحمدی گوینده رادیو

پرویز بهرام

پرویز بهرام دوبلور شناخته شده کشورمان ششم خردادماه 98 پس از یک دوره بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.

پرویز بهرام صدای ماندگار عرصه دوبله بود و روایت مستند جاده ابریشم از کارهای ماندگار و شاخص این گوینده و مدیر دوبلاژ شناخته شده محسوب می شود.

مهدی علیمحمدی گوینده رادیو

مهدی علیمحمدی گوینده رادیو

چهره ها ، بازیگران و هنرمندان فوت شده در سال 98
4.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,970