در ادامه به معرفی و زندگینامه چهره های معروف ایرانی که در روز 1 اسفند متولد شدند از یوسف مرادیان تا آربی آوانسیان و رحیم شهریاری و زوان قوکاسیان اشاره میکنیم.

چهره های متولد و درگذشته در 1 اسفند

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در اول اسفندماه متولد شده اند ، توصیه میکنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی که در 1 اسفند متولد شده اند اشاره میکنیم.چهره های متولد و درگذشته در 1 اسفند + عکس و بیوگرافی در ایرناکچهره های متولد و درگذشته در 1 اسفند + عکس و بیوگرافی در ایرناک

این چهره های مشهور ایرانی در 1 اسفند متولد شدند

یوسف مرادیان

یوسف مرادیان در اول اسفندماه سال 1354 در تهران متولد شد. از کودکی در صداوسیمای کرمانشاه به عنوان بازیگر فعالیت کرد. او دوره بازیگری را در کلاس های آزاد گذراند. اولین حضور او در مقابل دوربین بعد از دوره سربازی و در فیلم سینمایی تکیه برباد در کرمانشاه در نقش یک بوکسور بود.

چهره های مشهور ایرانی متولد 1 اسفند + تصاویر

یوسف مرادیان بازیگر کشورمان در 1 اسفند متولد شد

پس از شش ماه در فیلم لاک پشت آقای شاه حاتمی به ایفای نقش پرداخت. و پس از آن برای فیلم اصحاب کهف انتخاب شد و نقش یکی از هفت نفر را بازی کرد.


آربی آوانسیان

آربی اوانسیان کارگردان سینما و تئاتر و نمایش نامه نویس ایرانی ارمنی تبار در 1 اسفند 1321 در محله جلفا اصفهان متولد شد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 1 اسفند + تصاویر

آربی آوانسیان کارگردان سینما در 1 اسفند متولد شد

اوانسیان یکی از چهره های پیش رو و نوآور تئاتر ایران به شمار می رود.


زاون قوکاسیان

زاون قوکاسیان کارگردان ، فیلمساز ، منتقد و مدرس ایرانی ارمنی تبار سینمای ایران اردیبهشت 1329 متولد شد و 1 اسفند 1393 درگذشت.

چهره های مشهور ایرانی درگذشته 1 اسفند + تصاویر

زوان قوکاسیان کارگردان ارمنی تبار کشورمان در 1 اسفند درگذشت

زاون قوکاسیان در تاریخ هنر معاصر ایران ، نخستین کسی است که برای یک فیلم سینمایی ، کتاب معرفی و نقد و بررسی تهیه و منتشر کرد از این منظر نام او در تاریخ سینمای ایران جاودانه خواهد بود.


رحیم شهریاری

رحیم شهریاری در روز اول اسفند 1349 در محله شنب غازان تبریز به دنیا آمد. از همان دوران کودکی علاقه خود را با خواندن سرود و آهنگ های آذربایجانی نشان داد و همزمان نزد یوسف عظیم زاده ، ساز قارمان را فرا گرفت و از استادان جمهوری آذربایجان بهره فراوانی جست.

چهره های مشهور ایرانی متولد 1 اسفند + تصاویر

رحیم شهریاری خواننده کشورمان در 1 اسفند متولد شد

در سال 1375 با تشکیل گروه آواز کنسرت های متعددی را در داخل و خارج از کشور داشته است.

چهره های متولد و درگذشته در 1 اسفند + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,870