در ادامه چهره های متولد 12 اردیبهشت و بیوگرافی چهره های متولد 12 اردیبهشت و درگذشت بازیگران در 12 اردیبهشت و هنرمندان فوت شده در دوارده اردیبهشت سلبریتی های به دنیا آمده در دواردهم اردیبهشت و مرگ افراد مشهور ایرانی را در ایرناک ببینید.

چهره های متولد و درگذشته در 12 اردیبهشت

در روزشمار تاریخ تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی به 12 اردیبهشت رسیدیم. امروز 12 اردیبهشت همزمان با سالروز درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میشویم.چهره های متولد و درگذشته در 12 اردیبهشت + عکس و بیوگرافی در ایرناکچهره های متولد و درگذشته در 12 اردیبهشت + عکس و بیوگرافی در ایرناک

محمدعلی زرندی ، عبدالحسین نوشین و محمدرضا لطفی از چهره های مشهور ایرانی درگذشته 12 اردیبهشت هستند که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

این چهره های مشهور ایرانی درگذشته 12 اردیبهشت هستند

عبدالحسین نوشین

عبدالحسین نوشین نمایش نامه نویس ، کارگردان تئاتر و شاهنامه پژوه ایرانی در 12 اردیبهشت 1350 درگذشت.

عبدالحسین نوشین کارگردان کشورمان در 12 اردیبهشت درگذشت

عبدالحسین نوشین کارگردان کشورمان در 12 اردیبهشت درگذشت

عبدالحسین نوشین از نخستین افرادی بود که دستاوردهای تئاتر غرب را با خود به ایران آورد و نسلی را آموزش داد که باقیمانده های آن ها نسل های بعد تئاتر را تربیت کردند.

علی زرندی

محمدعلی زرندی هنرپیشه و صداپیشه کشورمان در سال 1304 به دنیا آمد.

نباید او را با محمدعلی زرندی کارگردان ، مدیر دوبلاژ و دوبلور نورمن ویزدم اشتباه گرفت. علی زرندی در 12 اردیبهشت سال ۱۳۶۷ در سن ۶۳ سالگی درگذشت.

محمدعلی زرندی صداپیشه کشورمان در 12 اردیبهشت درگذشت

محمدعلی زرندی صداپیشه کشورمان در 12 اردیبهشت درگذشت

زرندی به دلیل تجربه و تبحری که در زمینه فولکلور داشت ، موفق شد یکی از مشهورترین تیپ های رادیویی را به نام «شاباجی خانوم» خلق کند و پیش از انقلاب ، با همین تیپ (پیرزنی غرغرو با چنته ای از امثال و حکم) در برنامه های طنز صبح جمعه رادیو حضوری فعال داشت.

محمدرضا لطفی

محمدرضا لطفی نوازنده برجسته سه تار در کشورمان و آهنگساز شناخته شده عرصه موسیقی است که سال 1325 متولد شد و 12 اردیبهشت 1393 در تهران درگذشت.

محمدرضا لطفی نوازنده سه تار در 12 اردیبهشت درگذشت

درگذشت محمدرضا لطفی نوازنده سه تار در12 اردیبهشت

محمدرضا لطفی از چهره های تاثیرگذار دنیای موسیقی ایرانی است که بسیاری از خواننده های امروز از محضر استادی او بهره برده اند و به دنیای موسیقی راه یافته اند.

چهره های متولد و درگذشته در 12 اردیبهشت + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,970