در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به سیزدهمین روز از بهمن ماه رسیدیم . امروز 13 بهمن همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته امروز می پردازیم.

چهره های متولد و درگذشته در 13 بهمن

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به سیزدهمین روز از بهمن ماه رسیدیم . امروز 13 بهمن همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد امروز می پردازیم.چهره های متولد و درگذشته در 13 بهمن + عکس و بیوگرافی در ایرناکچهره های متولد و درگذشته در 13 بهمن + عکس و بیوگرافی در ایرناک

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی امروز 13 بهمن متولد شده اند ادامه این مطلب از چهره های ایرناک را از دست ندهید.

این چهره های مشهور ایرانی در 13 بهمن متولد شدند

بزرگ علوی

سید مجتبی آقابزرگ علوی شهرت یافته به آقا بزرگ علوی و بزرگ علوی متولد ۱۳ بهمن ماه ۱۲۸۳ نویسندهٔ واقع گرا ، سیاست مدار چپ گرا ، روزنامه نگار نوگرا و استاد زبان فارسی ایرانی بود که بیش از چهار دهه از نیمهٔ دوم سدهٔ بیستم را در آلمان زیست و به ترجمه ، نقد و فرهنگ نامه نویسی نیز پرداخت.

او را همراه صادق هدایت و صادق چوبک ، پدران داستان نویسی نوین ایرانی می دانند.

بزرگ علوی نویسنده کشورمان در 13 بهمن متولد شد

بزرگ علوی نویسنده کشورمان در 13 بهمن متولد شد

علوی پس از پیروزی انقلاب ۵۷، برای مدت کوتاهی به ایران بازگشت ، لیکن دوباره ایران را به مقصد آلمان شرقی ترک نمود. علوی به علت سکتهٔ قلبی در بیمارستان فریدریش هاین برلین بستری شد و سرانجام در روز یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۷۵ برابر با ۹ فوریه ۱۹۹۷ درگذشت.


این چهره های مشهور ایرانی در 13 بهمن فوت شده اند

پرویز یاحقی

پرویز صدیقی پارسی متولد ۳۱ شهریور ۱۳۱۴ در تهران ، موسیقی دان ، آهنگساز ، نوازنده ویلون اهل ایران بود. وی با نام هنری پرویز یاحقی شناخته می شود.

وی در ۳۵ سالگی با پروانه امیر افشاری «حمیرا» (خواننده) ازدواج کرد. ۸ سال بعد حمیرا از او طلاق گرفت. یاحقی برای همسرش تعداد زیادی آهنگ ساخت که اکثر آن ها در لیست آهنگ های جاودانه حمیرا قرار گرفتند.

پرویز یاحقی

پرویز یاحقی آهنگساز کشورمان در 13 بهمن درگذشت

یاحقی در چند سال آخر عمر خود به علت مصدومیت قادر به نوازندگی نبود و این قضیه لطمه روحی شدیدی به او وارد کرد. او در ۱۳ بهمن در سن ۷۱ سالگی به علت ایست قلبی در خانهٔ خود در تهران روح لطیف موسیقیایی ملت عزیز را داغدار کرد و درگذشت. او را در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپردند.

چهره های متولد و درگذشته در 13 بهمن + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,360