در این مطلب به تاریخ تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی از جمله محمدعلی فردین ، حسن جوهرچی ، علی نصیریان ، میترا حجار ، نادر بیات و رحیم معینی کرمانشاهی اشاره میکنیم.

چهره های متولد و درگذشته در 15 بهمن

امروز 15 بهمن همزمان با سالروز تولد بسیاری از مردم دنیا است و بسیاری دیگر از مردم در این روز درگذشتند . شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 15 بهمن متولد شدند یا درگذشتند. در این مطلب به تاریخ تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی از جمله حسن جوهرچی ، علی نصیریان ، میترا حجار ، نادر بیات و رحیم معینی کرمانشاهی اشاره میکنیم.چهره های متولد و درگذشته در 15 بهمن + عکس و بیوگرافی در ایرناکچهره های متولد و درگذشته در 15 بهمن + عکس و بیوگرافی در ایرناک

کدام چهره های مشهور ایرانی در 15 بهمن متولد شدند

حسن جوهرچی

حسن جوهرچی متولد 6 مرداد 1347 بازیگر مشهور ایرانی است که بازی در سینما را در سال 1367 با فیلم فیل در تاریکی شروع کرد. اولین بازی مطرح او در سینما در سال 1370 با فیلم برخورد به کارگردانی سیروس الوند بود. اما با بازی در سریال در پناه تو به کارگردانی حمید لبخنده در سال 1373 به شهرت رسید.

15 بهمن سالروز درگذشت حسن جوهرچی

حسن جوهرچی در 15 بهمن درگذشت

حسن جوهرچی در روز جمعه 15 بهمن 1395 پس از تحمل عارضه کبدی و عفونت ریوی و کلیوی به علت ایست قلبی در سن 48 سالگی درگذشت.


علی نصیریان

علی نصیریان در 15 بهمن 1313 شمسی به دنیا آمد. فیلم گاو ساخته داریوش مهرجویی نخستین فعالیت سینمایی او بود. علی نصیریان در سال 1362 نقش قاضی شارح را در سریال سربداران بازی کرد ، نقشی که بین تمام نقش هایش تا آن تاریخ منحصر به فرد بود.

15 بهمن سالروز تولد علی نصیریان

علی نصیریان در 15 بهمن متولد شد

علی نصیریان در سریال شهرزاد در نقش بزرگ اقا بازی قابل توجه و به یادماندنی از خود نشان داد.


میترا حجار

میترا حجار در 15 بهمن 1355 در مشهد متولد شد.از سال 76 و با فیلم غریبانه وارد سینما شد و دوره دوساله کارگردانی را در کلاس های بزرگمهر رفیعا گذراند.

15 بهمن سالروز تولد میترا حجار

میترا حجار در 15 بهمن متولد شد

میترا حجار در سریال پلیس جوان نقش همسر گمشده شهاب حسینی (یونس هدایتی) را بازی می کرد. پلیس جوان اولین تجربه بازی میترا حجار در تلویزیون بود.


نادر بیات

نادر قاضی بیات کارگردان و بازیگر کشورمان متولد 1318 در تبریز است . در نوجوانی به بلژیک و سپس به آلمان رفت و در مدت یک سال و نیم بازیگری به روش استانیسلاوسکی را آموخت؛ و پس از بازگشت به ایران از سال 1337 با گروه تائتر آناهیتا شروع به همکاری کرد. از جمله در نمایش های : «اتللو» ، «تراموایی به نام هوس» ، «هیاهوی بسیار برای هیچ» بازی کرد. فعالیت سینمای حرفه ای را از سال 1341 با بازی در فیلم «انتقام روح» آغاز کرد. در پانزدهم بهمن ماه 1373 درگذشت.


رحیم معینی کرمانشاهی

رحیم معینی کرمانشاهی متولد 15 بهمن 1301 در کرمانشاه - درگذشته 26 آبان 1394 در تهران ، نقاش ، روزنامه نگار ، نویسنده ، شاعر و ترانه سرای اهل ایران بود. رحیم معینی کرمانشاهی در سال 1328 در شهر کرمانشاه روزنامه سلحشوران غرب را بنیان گذاشت.

15 بهمن سالروز تولد رحیم معینی کرمانشاهی

رحیم معینی کرمانشاهی در 15 بهمن متولد شد

معینی کرمانشاهی از سال 1341به کار نقاشی پرداخت و در این راه پیشرفت کرد و تابلوهایی نیز به یادگار گذارد که از جمله تابلو حضرت مسیح (ع) با کار سیاه قلم است و در ضمن کارهای نقاشی به نظم شعر پرداخت. داستان اختر و منوچهر را در چهار تابلو به رشتۀ نظم کشید و در آن حقایقی از اجتماع زمان را مجسم کرد. او شاعری توانا و خوش ذوق بود و ضمن سرودن شعر چندی به تصنیف و ترانه سازی پرداخت و تصانیف او که توسط خوانندگان رادیو خوانده می شد از شهرت به سزایی برخوردار گردید.


محمدعلی فردین

محمدعلی فردین بازیگر قدیمی سینما 15 بهمن 1309 در تهران متولد شد.

محمدعلی فردین 15 بهمن متولد شد

15 بهمن سالروز تولد محمدعلی فردین

محمدعلی فردین پیش از ورود به دنیای سینما از کشتی گیران حرفه ای کشورمان بود که مدال نقره جهانی را هم از آن خود کرده بود و بعد از ورود به سینما یکی از چهره های سرشناس این حرفه شد.


علیرضا قربانی

علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی کشورمان 15 بهمن 1351 در تهران متولد شد.

تولد علیرضا قربانی در 15 بهمن

15 بهمن سالروز تولد علیرضا قربانی

علیرضا قربانی از دوران کودکی قرائت قرآن را آموخت و از همان زمان با موسیقی اصیل ایرانی آشنا شد و یکی از خواننده های مشهور این حرفه است که تیتراژهای زیادی با صدای او برای سریال های تلویزیونی ساخته شده است.


عارف لرستانی

عارف لرستانی بازیگر کشورمان 15 بهمن 1350 در کرمانشاه متولد شد.

تولد عارف لرستانی در 15 بهمن

15 بهمن سالروز تولد عارف لرستانی

عارف لرستانی بازیگری را با جنگ 77 مهران مدیری آغاز کرد و در مجموعه قهوه تلخ ، کوچه اقاقیا ، خسته دلان ، مرد دوهزار چهره ، ویلای من ، یه تیکه زمین و ... ایفای نقش کرده است. عارف لرستانی 26 فروردین سال 96 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

چهره های متولد و درگذشته در 15 بهمن + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,440