17 بهمن همزمان با سالروز تولد یکی از هنرمندان پیشکسوت کشورمان و اولین بانوی کارگردان سینما است. مادر مهربان سینمای ایران ، شهلا ریاحی در چیزی حدود 91 سال پیش در چنین روزی متولد شد.

چهره های متولد و درگذشته در 17 بهمن

هنرمندان و چهره های مشهور کشورمان طرفداران زیادی دارند که اطلاع از جزئیات زندگی آنها برایشان بسیار مهم است. امروز 17 بهمن همزمان با سالروز تولد یکی از هنرمندان پیشکسوت کشورمان و اولین بانوی کارگردان سینما است. مادر مهربان سینمای ایران ، شهلا ریاحی در چیزی حدود 91 سال پیش در چنین روزی متولد شد.چهره های متولد و درگذشته در 17 بهمن + عکس و بیوگرافی در ایرناکچهره های متولد و درگذشته در 17 بهمن + عکس و بیوگرافی در ایرناک

تولد شهلا ریاحی یکی از چهره های مشهور ایرانی

قدرت زمان وفا دوست معروف به شهلا ریاحی بازیگر پیشکسوت کشورمان و اولین کارگردان زن سینمای ایران متولد 17 بهمن 1305در شهر تهران است. او همسر اسماعیل ریاحی کارگردان سینما است و دو فرزند به نام های منوچهر و پریچهر دارد.

تولد شهلا ریاحی بازیگر پیشکسوت در 17 بهمن

شهلا ریاحی بازیگر پیشکسوت کشورمان در 17 بهمن متولد شد

او سینمای حرفه ای را سال 1330 با فیلم خواب های طلایی به کارگردانی معزالدیوان فکری تجربه کرد. ریاحی سال 1335 فیلم «مرجان» را کارگردانی کرد و به این ترتیب نام اولین زن کارگردان سینمای ایران را به خود اختصاص داد.

شهلا ریاحی در کنار زنده یاد همسرش

شهلا ریاحی و همسرش اسماعیل ریاحی

حضور افتخاری شهلا ریاحی در نهنگ عنبر 2 جدیدترین حضور سینمایی این هنرمند پیشکسوت کشورمان است.

چهره های متولد و درگذشته در 17 بهمن + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,560