اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 18 آبان است ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر ایرناک را از دست ندهید.

چهره های متولد و درگذشته در 18 آبان

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به بیست و هشتمین روز از مهرماه رسیدم. امروز 18 آبان همزمان با سالروز تولد و درگذشت افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته امروز می پردازیم.چهره های متولد و درگذشته در 18 آبان + عکس و بیوگرافی در ایرناکچهره های متولد و درگذشته در 18 آبان + عکس و بیوگرافی در ایرناک

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی درگذشته 18 آبان است ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر ایرناک را از دست ندهید.

این چهره مشهور ایرانی درگذشته 18 آبان است

مهدی سحابی

مهدی سحابی ملقب به سهراب دهخدا متولد ۱۳۲۳ در قزوین مترجم ، نویسنده ، نقاش ، مجسمه ساز و عکاس ایرانی بود. او بیشتر به خاطر ترجمه مجموعه در جستجوی زمان ازدست رفته نوشته مارسل پروست شناخته شده است.

مهدی سحابی

درگذشت مهدی سحابی مترجم و نویسنده در 18 آبان

در سال ۱۳۴۸ با «اِولین» ، یک خانم فرانسوی ازدواج کرد و دارای سه پسر به نام های کاوه ، سهراب و کیومرث شد. سحابی در سال ۱۳۵۱ به قصد کار در سینمای ایران ، به ایران بازگشت ولی از ورود به این حرفه ناامید شد و سپس مدتی به سراغ روزنامه نگاری ، بازیگری ، عکاسی و کارهای مشابه پرداخت و در آخر به سراغ ادبیات ، نقاشی و ترجمه ادبی رفت. تسلط او به زبان های ایتالیایی ، فرانسه و انگلیسی سبب شده که نویسندگان متفاوتی را به ایرانی ها معرفی کند.

مهدی سحابی

درگذشت مهدی سحابی مترجم و نویسنده در 18 آبان

سحابی در ۲۵ شهریور ۱۳۸۸ جهت دیدار خانواده به پاریس سفر کرد و در روز یکشنبه ۱۷ آبان بر اثر سکته قلبی درگذشت. پیکرش به تهران انتقال یافت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%
چهره های متولد و درگذشته در 18 آبان + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,300