چهره های متولد 21 اردیبهشت و بیوگرافی چهره های متولد 21 اردیبهشت و درگذشت بازیگران در 21 اردیبهشت و هنرمندان فوت شده در بیست و یک اردیبهشت سلبریتی های به دنیا آمده در بیست و یکم اردیبهشت و مرگ افراد مشهور ایرانی را در ایرناک ببینید.

چهره های متولد و درگذشته در 21 اردیبهشت

از میان چهره های مشهور ایرانی که در اردیبهشت ماه متولد شده اند ، شهره آغداشلو یکی از چهره های مشهور ایرانی است که در بیست و یکمین روز از اردیبهشت ماه متولد شد. اگر برایتان جالب است که هر روز با چهره های متولد روز آشنا شوید این مطالب از چهره های ایرناک را از دست ندهید. ما هر روز شما را با چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته روز آشنا میکنیم.چهره های متولد و درگذشته در 21 اردیبهشت + عکس و بیوگرافی در ایرناکچهره های متولد و درگذشته در 21 اردیبهشت + عکس و بیوگرافی در ایرناک

این چهره های مشهور ایرانی متولد 21 اردیبهشت هستند

شهره آغداشلو

شهره آغداشلو متولد 21 اردیبهشت 1331 در تهران ، بازیگر است.

شهره آغداشلو متولد 21 اردیبهشت

شهره آغداشلو متولد 21 اردیبهشت

فارغ التحصیل رشته لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه لندن است؛ تنها ایرانی است که یکبار نامزد اسکار شد ، تابحال دوبار ازدواج کرده و کتاب زندگی خود را هم نوشته است.

او به همراه همسر و دخترش در کالیفرنیا زندگی می کند.

شهره در بین رفت و آمد های هنری با آیدین آغداشلو نقاش و کارشناس ارشد هنری دفتر فرح پهلوی آشنا شد ، این رابطه دوستانه در سال 1351 به ازدواج ختم شد.


غلامرضا روحانی

سید غلامرضا روحانی (۲۱ اردیبهشت ۱۲۷۶ – ۸ شهریور ۱۳۶۴) شاعر و طنزپرداز ایرانی است که تخلص مستعار اشعار طنزش اجنه است. محمدعلی جمال زاده او را رئیس طایفه فکاهی سرایان نامیده است.

سید غلامرضا روحانی متولد 21 اردیبهشت

سید غلامرضا روحانی متولد 21 اردیبهشت

سید غلامرضا روحانی سرانجام در شهریور ۱۳۶۴ در هشتاد و هفت سالگی در تهران درگذشت. استاد جمال زاده او را «رئیس طایفه فکاهی سرایان» می نامد و ملک الشعرای بهار نیز در شعر خود ، به دنبال ایرج میرزا و سید اشرف الدین گیلانی (نسیم شمال) از وی یاد می کند.


غزاله علیزاده

فاطمه «غزاله» علیزاده (بهمن ۱۳۲۷–۲۱ اردیبهشت ۱۳۷۵) ، نویسنده ایرانی که از آثار مشهور او رمان دوجلدی خانۀ ادریسی ها است. او کار ادبی خود را از دهۀ چهل خورشیدی و با انتشار داستان های کوتاه در مشهد آغاز کرد. وی دو بار ازدواج کرد. بار نخست با بیژن الهی ، که حاصل آن یک دختر به نام سلمی است ، و بار دیگر با محمدرضا نظام شهیدی. وی همچنین دو دختر که از بازماندگان زلزله سال ۱۳۴۱ بوئین زهرا بودند را به فرزندی پذیرفت.

غزاله علیزاده در 21 اردیبهشت درگذشت

غزاله علیزاده در 21 اردیبهشت درگذشت

او در ۲۱ اردیبهشت سال ۱۳۷۵، در روستای جواهرده رامسر ، با حلق آویز کردن خود دست به خودکشی زد.


محمدعلی سپانلو

محمد علی سپانلو ، مشهور به شاعر تهران (زاده ۲۹ آبان ۱۳۱۹ در تهران - درگذشته ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ در تهران) شاعر ، روزنامه نگار ، منتقد ادبی و مترجم ایرانی بود.

محمد علی سپانلو در 21 اردیبهشت درگذشت

محمد علی سپانلو در 21 اردیبهشت درگذشت

محمدعلی سپانلو چند سالی از سرطان ریه رنج می برد. وی از روز سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ در پی ناراحتی ریوی و تنفسی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان سجاد تهران بستری شد و سرانجام شامگاه دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ در سن ۷۵ سالگی بر اثر عارضه ریوی و تنفسی در بیمارستان سجاد تهران درگذشت. مراسم تشییع جنازه سپانلو در روز پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در خانه هنرمندان تهران انجام و پیکرش در قطعه نام آوران بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

چهره های متولد و درگذشته در 21 اردیبهشت + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,940