سالروز تولد سوگل طهماسبی ، همایون اسعدیان و موشق سروری از چهره های مشهور ایرانی در امروز 25 بهمن می باشد که در ادامه بیشتر با آنها آشنا میشوید.

چهره های متولد و درگذشته در 25 بهمن

اگر شما هم متولد 25 بهمن ماه باشید شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در روز تولد شما متولد شده اند یا سالروز تولد کدام یک از چهره های مشهور ایرانی با شما همزمان است. امروز 25 بهمن سالروز تولد دو تن از چهره های مشهور ایرانی که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.چهره های متولد و درگذشته در 25 بهمن + عکس و بیوگرافی در ایرناکچهره های متولد و درگذشته در 25 بهمن + عکس و بیوگرافی در ایرناک

این چهره های مشهور ایرانی در 25 بهمن متولد شدند

موشق سروری

موشق سروری در 25 بهمن 1289 متولد شد. پدر و مادر وی از ارامنه مهاجر روس بودند. سروری دانش آموخته مدرسه سن لویی است که فعالیت هنری اش را با طراحی کاریکاتور برای روزنامه های تفلیس آغاز کرد. موشق به همراه برادرش ناپلئون ، طراحی پوسترهای سینمایی ایران را از 1307 آغاز کردند.

چهره های مشهور ایرانی متولد 25 بهمن

زنده یاد موشق سروری کارگردان ارمنی کشورمان در 25 بهمن متولد شد

از سال 1334 به سینما روی آورد و نخستین فیلمش را با نام مهتاب خونین کارگردانی کرد. دو سال بعد شب نشینی در جهنم را آغاز کرد که ساموئل خاچیکیان آن را به پایان رساند. حاجی جبار در پاریس (1340) و شاهنامه آخرش خوشه (1340) دو فیلم دیگر موشق سروری به عنوان کارگردان ، فیلمنامه نویس و دکوراتور هستند؛ که فیلم دوم ناتمام ماند. ساخت دکور فیلم هایی مثل زندانی امیر (اسماعیل کوشان ، 1327) و رستم و سهراب (شاهرخ رفیع ، 1336) از جمله کارهای سروری در زمینه ساخت دکور هستند.

وی در مردادماه 1360 بر اثر بیماری قند درگذشت.


سوگل طهماسبی

سوگل طهماسبی بازیگر ایرانی تئاتر ، سینما و تلویزیون کشورمان متولد 25 بهمن 1364 است.

چهره های مشهور ایرانی متولد 25 بهمن

سوگل طهماسبی بازیگر کشورمان در 25 بهمن متولد شد

سال اول دبیرستان در اهواز موفق به دریافت جایزه از جشنواره تئاتر استان می شود. داور این جشنواره مریم معترف بود و کیانوش عیاری نیز در این جشنواره حضور داشت که سوگل طهماسبی برای بازی در سریال روزگار قریب ، به عنوان نخستین تجربه حرفه ایِ بازیگری اش ، انتخاب می شود.

چهره های مشهور ایرانی متولد 25 بهمن

تولد سوگل طهماسبی بازیگر کیمیا در 25 بهمن

بازگشت (حسین عامری) ، گشت ویژه ، برادر (جواد افشار) ، کیمیا (جواد افشار) ، ستاره حیات (جواد ارشاد) ، بال های خیس (عباس رنجبر) ، مهرآباد (سید فرید سجادی حسینی) ساعت فراموشی (عباس رنجبر) ، فاصله ها (حسین سهیلی زاده) ، خانه بی پرنده (کاظم معصومی) ، مثل هیچ کس (عبدالحسین برزیده) ، زائرسرای ممتاز (حمید بهمنی) ، یوسف پیامبر (فرج الله سلحشور) ، روزگار قریب (کیانوش عیاری) از جمله آثار تلویزیونی سوگل طهماسبی هستند.


همایون اسعدیان

همایون اسعدیان کارگردان سینما و تلویزیون 25 بهمن 1337 در اصفهان متولد شد.

تولد همایون اسعدیان در 25 بهمن

25 بهمن سالروز تولد همایون اسعدیان

همایون اسعدیان را اغلب مخاطبان تلویزیون با سریال راه بی پایان می شناسند. بچه های خیابان ، اگه بابام زنده بود ، راه بی پایان ، طلا و مس ، بوسیدن روی ماه ، یک روز بخصوص و سریال لحظه گرگ و میش از جمله کارهای همایون اسعدیان است.

چهره های متولد و درگذشته در 25 بهمن + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,430