در روزشمار تاریخ تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی به بیست و هشتمین روز از بهمن ماه رسیدیم.امروز سالروز درگذشت محمد خواجوی ها ، از چهره های مشهور ایرانی است که با لقب مانی در بین اهالی دنیای هنر شناخته میشود.

چهره های متولد و درگذشته در 28 بهمن

در روزشمار تاریخ تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی به بیست و هشتمین روز از بهمن ماه رسیدیم. امروز 28 بهمن همزمان با سالروز درگذشت یکی از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیوگرافی کوتاهی از او می پردازیم.چهره های متولد و درگذشته در 28 بهمن + عکس و بیوگرافی در ایرناکچهره های متولد و درگذشته در 28 بهمن + عکس و بیوگرافی در ایرناک

28 بهمن سالروز درگذشت محمد خواجوی ها دوبلور و بازیگر

محمد خواجوی ها

محمد خواجوی ها ملقب به مانی مدیر دوبلاژ ، گوینده رادیو و بازیگر به عنوان نخستین مدیر دوبلاژ سریال های تلویزیونی و اولین گوینده ی برنامه ی رادیویی راه شب شناخته می شود.

28 بهمن سالروز درگذشت محمد خواجوی ها دوبلو و بازیگر

محمد خواجوی ها دوبلور سرشناس کشورمان

محمد خواجوی ها در 30 آذر 1307در لاهیجان متولد شد ، وی بنیانگذار دوبله فیلم های تلویزیونی از سال 1341 در تلویزیون می باشد. این هنرمند کشورمان سرپرستی مدیریت دوبله سریال جنگجویان کوهستان و گویندگی مستند راز بقا را بعهده داشته که مورد استقبال بینندگان و مخاطبین نیز قرار گرفته است.

28 بهمن سالروز درگذشت محمد خواجوی ها دوبلو و بازیگر

محمد خواجوی ها دوبلور سریال جنگجویان کوهستان

اولین فیلم تلویزیونی را با حضور منوچهر والی زاده ، حسین کمانی ، علی غلامحسینی ، بهروز وثوقی ، امیر هوشنگ قطعه ای و مرحومه تاجی احمدی دوبله کرده است. مانی دومین سریال تلویزیونی را با حضور خسرو شایگان ، غلامعلی افشاریه ، حسن عباسی و فرشید فرزان و بدری نواللهی دوبله کرد.

محمد خواجوی ها صبح روز 28 بهمن 1385 در سن 78 سالگی در بیمارستان طوس تهران بر اثر بیماری درگذشت.

چهره های متولد و درگذشته در 28 بهمن + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,120