در ادامه با بیوگرافی و عکسهای چهره های مشهور ایرانی که در 5 اسفند متولد شدند با درگذشته اند مانند یوسف صیادی ، عبدالله روا ، زهرا سعیدی و زنده یاد پروین میکده با شما در ایرناک خواهیم بود.

چهره های متولد و درگذشته در 5 اسفند

امروز 5 اسفند همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را با آنها آشنا میکنیم. اگر مایلید بیشتر با چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اسفند آشنا شوید باید بگوییم که زهرا سعیدی ، یوسف صیادی ، عبدالله روا و اردشیر احمدی از جمله چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اسفند هستند.چهره های متولد و درگذشته در 5 اسفند + عکس و بیوگرافی در ایرناکچهره های متولد و درگذشته در 5 اسفند + عکس و بیوگرافی در ایرناک

این چهره های مشهور ایرانی در 5 اسفند متولد شدند

یوسف صیادی

یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در 5 اسفند 1348 متولد شد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اسفند + تصاویر

یوسف صیادی بازیگر کشورمان در 5 اسفند متولد شد

وی فعالیت خود را از سال ١٣6٨ با ساخت فیلم کوتاه ٨ میلی متری و بازی و کارگردانی مجموعه ی جنگ جوان در سال (١٣٧١) و مجموعه پرواز 5٧ اغاز کرد و با حضور و بازی در مجموعه تلویزیونی طنز و پُرمخاطب ساعت خوش که در سال ١٣٧٢ پخش گردید به شهرت رسید.


زهرا سعیدی

زهرا سعیدی بازیگر پیشکسوت کشورمان در 5 اسفند 1332 در آبادان متولد شد. فعالیت حرفه ای را در سال 1349 با گروه تئاتر شیراز آغاز کرد و پس از آن در سال 1369 به ایفای نقش در سریالهای تلویزیونی پرداخت. او علاوه بر حضور در تئاتر و تلویزیون ، فعالیت خود را در سینما نیز ادامه داد و در سال 1375 اولین فیلم سینمایی خود را تجربه کرد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اسفند + تصاویر

زهرا سعیدی بازیگر کشورمان در 5 اسفند متولد شد

زهرا سعیدی دو دختر و یک پسر دارد و 22 سال زبان انگلیسی تدریس میکرده است.


عبدالله روا

عبدالله روا 5 اسفند 1364 در بروجن چهارمحال بختیاری متولد شد. مجری جوان کشورمان فرزند شهید است و پدرش در بهمن 1365 عملیات کربلای پنج شلمچه به شهادت رسید.

چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اسفند + تصاویر

عبدالله روا مجری کشورمان در 5 اسفند متولد شد

او از پر کار ترین مجریان صدا و سیما است و از معدود مجریانی است که در حوزه های متعدد به اجرای برنامه های تلویزیونی پرداخته است. به طوری که می توان گفت تجربه و توانمندی اجرا در زمینه های مختلف را دارا است.


پروین میکده

پروین میکده بازیگر پیشکسوت کشورمان در 5 اسفند 1314 متولد شد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 5 اسفند + تصاویر

زنده یاد پروین میکده بازیگر کشورمان در 5 اسفند متولد شد

از میان آثار تلویزیونی او می توان به تله فیلم «آقای ناقابل» ، سریال «پایتخت2» ، تله فیلم «به نام مادرم» ، سریال های «راه شب» ، «پای پیاده» ، «دوباره زندگی» ، «خانه به دوش» ، «مزرعه آفتابگردان» ، «پشت کنکوریها» ، «یادداشتهای کودکی» ، «شب آفتابی» ، «داستان یک شهر» و... اشاره کرد.

وی در 19 اسفند ماه 1392 در بیمارستان ، به دلیل سرطان کبد از دنیا رفت.


پرویز فنی زاده

پرویز فنی زاده پنجم بهمن ماه سال 1316 در تهران متولد شد. استعداد و انعطاف فنی زاده در بازیگری پای او را به سینما باز کرد. ایفای نقش یک روشن فکر پرحرف و مخالف خوان در خشت و آینه (1344) ساخته ابراهیم گلستان نخستین حضور فنی زاده در جلو دوربین فیلمبرداری است. فنی زاده پس از بازی کوتاه دیگری در فیلم گاو (داریوش مهرجویی ، 1348) ، در فیلم رگبار (بهرام بیضائی ، 1350) و سپس تنگسیر (امیر نادری ، 1352) به ایفای نقش پرداخت.

چهره های مشهور ایرانی درگذشته 5 اسفند + تصاویر

پرویز فنی زاده هنرمند کشورمان در 5 اسفند درگذشت

دختر او دنیا فنی زاده نیز بازیگری و کاردر سینما وتاتر و تلویزیون را از پدرش به ارث برد و با بازی وعروسک گردانی کلاه قرمزی نامش را برجسته ساخت. پرویز فنی زاده پنجم اسفند 1358 درگذشت.

چهره های متولد و درگذشته در 5 اسفند + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 9,610