امروز 5 دی همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

چهره های متولد و درگذشته در 5 دی

امروز پنجمین روز از دی ماه سالروز اتفاقی تلخ در کشور ما است. زلزله مهیب بم که جان عده زیادی از هموطنانمان را گرفت در چنین روزی رخ داد و امروز سالروز درگذشت بسیاری از مردم عزیز بم است. ایرج بسطامی هم یکی از هنرمندان کشورمان بود که در چنین روزی در این حادثه تلخ جانش را از دست داد.چهره های متولد و درگذشته در 5 دی + عکس و بیوگرافی در ایرناک چهره های متولد و درگذشته در 5 دی + عکس و بیوگرافی در ایرناک

امروز 5 دی همزمان با سالروز تولد دو تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیوگرافی کوتاهی از آنها می پردازیم.

این چهره های مشهور ایرانی متولد 5 دی هستند

رضا ناجی

رضا ناجی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 5 دی 1321 در تبریز متولد شد.

تولد رضا ناجی در 5 دی

5 دی سالروز تولد رضا ناجی بازیگر سینما

رضا ناجی بازیگری را از سال 41 آغاز کرد و با بازی در فیلم مجید مجیدی به شهرت رسید و اولین بازیگر ایرانی است که خرس نقره ای جشنواره برلین را دریافت کرد. بچه های آسمان ، باران ، بید مجنون ، آواز گنجشک ها از جمله کارهای رضا ناجی به کارگردانی مجید مجیدی هستند.

بهرام بیضایی

بهرام بیضایی کارگردان سینما و تلویزیون کشورمان 5 دی 1317 متولد شد.

5 دی سالروز تولد بهرام بیضایی

تولد بهرام بیضایی کارگردان و نمایش نامه نویس در 5 دی

بهرام بیضایی از دوران نوجوانی علاقه خاصی به تئاتر و نمایش نامه نویسی داشت و مهم ترین کتاب تاریخ نمایش ایران را نوشت و همکاری موفقی با مسعود کیمیایی در ساخت گوزن ها داشت و فیلمنامه های زیادی را که فروش قابل توجهی داشتند روانه دنیای سینما کرد.

این چهره مشهور ایرانی درگذشته 5 دی است

ایرج بسطامی

ایرج بسطامی خواننده موسیقی سنتی کشورمان سال 1336 متولد شد و 5 دی 1382 در بم درگذشت.

درگذشت ایرج بسطامی در 5 دی

5 دی سالروز درگذشت ایرج بسطامی

ایرج بسطامی از شاگردان محمدرضا شجریان بود که بعدها با پرویز مشکاتیان آشنا شد و در زمینه آهنگسازی با او همکاری کرد. تصنیف گل پونه یکی از معروف ترین و ماندگارترین آثار ایرج بسطامی است . ایرج بسطامی در زمین لرزه بم به همراه بسیاری از هموطنانمان جانش را از دست داد.

بازدید : 3,189 بار
چهره های متولد و درگذشته در 5 دی + عکس و بیوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,340