بی دَشتانی یا آمنوره(amenorrhea) یکی از اختلالات قاعدگی در زنان می باشد که به معنی عدم خونریزی در زمان قاعدگی در خانم های در سن باروری است. آمنوره فیزیولوژیک در زمان حاملگی و شیردهی دیده می شود.

متخصصان زنان و زایمان تنها برای گفتن اینکه چه کار کنید و از چه روشی برای باردار شدن استفاده کنید، نیستند بلکه می توانید با آنها در رابطه با درد در ناحیه واژینال ، مثل عفونت ، درد غدد پستان و تشخیص سرطان استفاده کنید.

زنان مبتلا به تنبلی تخمدان ، قاعدگی نامنظم و گاه بی گاه را تجربه می ‎کنند و حتی ممکن است باردار نیز بشوند ، در حالی که زنان یائسه ، توانایی باردار شدن را ندارند .

تبدیل شدن به یک پدر و مادر جدید ، میزان زیادی استرس و نا امنی را به همراه دارد که بر روی سلامت ازدواج تاثیر می گذارد این مسئله زندگی شما را رنج آورتر و لغرنده تر از همیشه می کند.

تمامی داروها ، از جمله داروهای باروری ، با خطراتی همراه هستند اما آیا باید نگران افزایش میزان خطر سرطان باشید؟ بیایید در بخش سلامت ایرناک باهم به نظرت متخصصان در این زمینه که گاها با هم تفاوت هم دارند نگاهی بیندازیم.

بنابراین بهتر است درباره داروهایی که سبب کاهش میل جنسی می شوند اطلاعاتی به دست آورید . با مطالعه این بخش از سلامت ایرناک با داروهایی که بر روی میل جنسی تاثیرگذارند آشنا شوید.

برفک واژن یک عفونت قارچی رایج است که بعضی از خانم ها را درگیر خود می کند . این مشکل می تواند باعث ناراحتی و ناخشنودی فرد از شرایط شود که معمولا می توان ان را با دارو درمان کرد .

شستشو دادن قسمت بیرونی دستگاه تناسلی و ناحیه اطراف مقعد ، در جلوگیری از بروز عفونت های مختلف و سوزش از اهمیت بالایی برخوردار است .

صفحه1 از13
کاربران آنلاین : 5,730