در این مقاله خواهیم گفت چطور میشود سرعت سایت جوملایی را تا حد ممکن افزایش داد.

ما می دانیم که سرعت یک وب سایت ، یکی از فاکتورهای مهم برای موفقیت وب سایت می باشد. به صورت پیشفرض ، سرعت جوملا آهسته نمی باشد ، اما کارهایی می توان انجام داد که سرعت آن بهتر شود. حال در این مقاله می خواهیم به این کارها را آموزش دهیم تا شما هم از سرعت سایت جوملایی خود راضی باشید.روشهای افزایش سرعت سایت جوملایی + تصاویر در ایرناکروشهای افزایش سرعت سایت جوملایی + تصاویر در ایرناک

 

آموزش افزایش سرعت سایت جوملایی

1 - آپدیت کردن افزونه های نصب شده : اولین کاری که باید انجام دهید این است ، افزونه هایی که برای وب سایت جوملایی خود نصب کرده اید را آپدیت کنید. همیشه با کمک خود جوملا بررسی کنید که آیا آپدیتی جدید برای افزونه ها یا خود هسته جوملا آماده است یا خیر.

 

2 - فعال کردن کش : اگر کش شما فعال نباشد ، هر بار یک بازدید کننده از یک صفحه سایت شما بازدید می کند ، تمامی فایل های مربوط به قالب و پلاگین ها و ماژول ها دوباره لود می شود که باعث می شود سرعت سایت نیز کاهش یابد. برای رفع این مشکل به ترتیب مراحل زیر عمل کنید.

ابتدا وارد مدیریت سایت خود شده و به بخش تنظیمات و پیکربندی بروید. System -> Global Configuration

 

چگونه سرعت سایت جوملایی خود را افزایش دهیم

 

حالا به تب سیستم – System ، همانند تصویر زیر بروید.

 

چگونه سرعت سایت جوملایی خود را افزایش دهیم

 

خوب در اینجا ، ما با بخش تنظیمات کش – Cache Settings کار داریم. شما باید روی منو کشویی کلیک کنید و دوم گزینه که ON – Conservative caching می باشد را انتخاب کنید.

 

چگونه سرعت سایت جوملایی خود را افزایش دهیم

 

اکنون برای ذخیره تغییرات باید روی دکمه سبز رنگ ذخیره – Save کلیک کنید.

 

چگونه سرعت سایت جوملایی خود را افزایش دهیم

 

الان فقط فعال کردن پلاگین رسیده است. به بخش پلاگین ها رفته و دنبال سیستم – کش یا System – Cache بگردید. می توانید از قابلیت سرچ استفاده کنید. بعد از پیدا کردن پلاگین کش ، باید آن را فعال کنید. اگر کنار آن تیک قرمز بود ، بدان معناست که غیرفعا می باشد و باید روی همان تیک قرمز کلیک کنید تا سبز شود. سبز به معنی فعال یودن می باشد.

 

چگونه سرعت سایت جوملایی خود را افزایش دهیم

چگونه سرعت سایت جوملایی خود را افزایش دهیم

 

3 - فعال کردن فشرده سازی – GZip : یکی دیگر از کارهای خوب برای افزایش سرعت سایت فعال کردن GZip می باشد. این کار باعث فشرده شدن صفحات سایت شما می شود که برای فعال کردن آن مراحل زیر را دنبال کنید :

  • ابتدا وارد مدیریت سایت خود شده و به بخش تنظیمات و پیکربندی بروید. System -> Global Configuration
  • به تب سرور – Server مراجعه کنید.

 

چگونه سرعت سایت جوملایی خود را افزایش دهیم

 

خوب در این تب یک گزینه با عنوان Gzip Page Compression وجود دارد که غیر فعال است و تنها کاری که شما باید انجا دهید آن را روی بله – Yes قرار دهید و ذخیره را بزنید.

 

چگونه سرعت سایت جوملایی خود را افزایش دهیم

 

برای بررسی اینکه فعال شده است یا خیر ، به سایت http://checkgzipcompression.com مراجعه کنید و آدرس سایت خود را در این وب سایت زده و اینتر را بزنید و ببیند که فعال است یا خیر.

 

4 - کاهش حجم تصاویر : یکی دیگر از کارهایی که انجام باید دهید ، کاهش حجم عکس ها می باشد که برای سئو سایت شما نیز مفید می باشد. می توانید برای کاهش عکس از فتوشاپ استفاده کنید.

 

5 - استفاده از افزونه های بهینه سازی : برای جوملا افزونه هایی گوناگونی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از :

  • افزونه JCH Optimize : کار این افزونه فشرده سازی سی اس اس و جاوا اسکرپت می باشد و کارهای دیگری نیز انجام می دهد. در رابطه با این اقزونه نیز در سایت مطلب وجود دارد که با سرچ می توانید آن را پیدا کنید.
  • افزونه Jbetolo : تمامی قابلیت های افزونه بالا را دارد ، علاوه بر CDN
  • افزونه JotCache : برای کش جوملا می باشد و امکانات بیشتری دارد.

 

شما با انجام مراحل گفته شده می توانید سرعت سایت جوملایی خود را تا حدودی افزایش دهید


چگونگی

روشهای افزایش سرعت سایت جوملایی + تصاویر
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,730