در ادامه با بیوگرافی کامل استانکو  مربی سرشناس و اسبق تیم پرسپولیس به همراه عکس های خانوادگی و حرفه ای استانکو با شما در ایرناک خواهیم بود.

زندگینامه استانکو و همسرش(Stanko Poklepović)

  • نام اصلی : استانکو پوکله پوویچ
  • متولد : ۱۹ آوریل ۱۹۳۸ اسپلیت - کرواسی
  • مرگ : ۲۴ دسامبر ۲۰۱۸ در (۸۰ سال)
  • زمینه فعالیت : مربیگری فوتبال
  • پیشه : مربی فوتبال
  • والدین : ماندیتا ویدان
  • قد : 1.87 متر

بیوگرافی کامل استانکو

استانکو پوکله پوویچ (به کروات : Stanko Poklepović) زاده ۱۹ آوریل ۱۹۳۸ در اسپلیت ، پادشاهی یوگسلاوی مربی فوتبال کروات بود. او در فوتبال ایران مربیگری تیم ملی فوتبال ایران و دو باشگاه مطرح پرسپولیس و سپاهان را برعهده داشت.بیوگرافی استانکو و همسرش + علت مرگ و عکسهایش در پرسپولیس در ایرناک بیوگرافی استانکو و همسرش + علت مرگ و عکسهایش در پرسپولیس در ایرناک

استانکو سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان

استانکو سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان

بیماری و قطع پا

او دو بار به همراه پرسپولیس قهرمان لیگ ایران شد. استانکو پوکله پوویچ مدت ها بیمار بود و چند سال پیش یکی از پاهای او به دلیل بیماری قطع شد.

او در ۲۴ دسامبر ۲۰۱۸ در سن ۸۰ سالگی در اسپلیت درگذشت.

عکسهای خانوادگی استانکو

عکسهای خانوادگی استانکو

استانکو درگذشت؛ مردی که پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر کرد

استانکو پوکله پوویچ ، سرمربی سابق پرسپولیس که با این تیم دو بار قهرمان ایران شد ، بامداد امروز در سن 80 سالگی در گذشت.

استانکو پس از حضور ناموفق در تیم ملی در بازی های آسیایی 1994 در سال 1374 به پرسپولیس آمد و پس از سالها پرسپولیس را قهرمان ایران کرد.

استانکو سرمربی سابق پرسپولیس در آزادی

استانکو سرمربی سابق پرسپولیس در آزادی

درگذشت استانکو سرمربی سابق پرسپولیس

او سابقه دو قهرمانی در لیگ آزادگان را دارد. استانکو سرمربی سپاهان و داماش هم در لیگ برتر بوده است.

قهرمانی پرسپولیس در سال 1374 با استانکو در شرایطی حاصل شد که این تیم در نیم فصل شرایطی خوبی نداشت اما پس از آمدن این مربی اوج گرفت.

استانکو سرمربی که پرسپولیس را 2 بار قهرمان ایران کرد

استانکو سرمربی که دو بار پرسپولیس را قهرمان لیگ ایران کرد

این قهرمانی ، اولین قهرمانی پرسپولیس در لیگ ایران پس از انقلاب بود. او در سال بعد هم مقتدرانه قهرمان شد. استانکو در رشد بازیکنانی مثل مهدی مهدوی کیا ، ادموند بزیک ، مهرداد میناوند ، رضا شاهرودی و... نقش مهمی ایفا کرد.

سایت دایرکت نو کرواسی در این باره نوشت که این مربی محبوب در سال 1938 در اشپیلت کرواسی به دنیا آمد و در تیم های مختلفی فوتبال بازی کرد. او در سال 1984 برای اولین بار هدایت تیم هایدوک را انتخاب کرد و سال ها هدایت این تیم را در اختیار داشت.

جوانی استانکو

عکس جوانی استانکو

استانکو آخرین بار در زمانی که هایدوک در رقابت های اروپایی در سال 2010 حضور داشت مربیگری کرد. آخرین فصل کاری او در سال 2014 میلادی بود. او در خارج از کرواسی هم بارها هدایت تیم های مختلف را در دست داشت و روی نیمکت تیم های زیادی از جمله در سال 1992 مربی تیم ملی کرواسی بود. او از نظر هواداران کرواسی به گفتن جملات قصار و طنزپردازی هایش معروف بود. این مربی سال ها در کنار ایویچ کار کرده است.

عکس های شخصی استانکو

عکس های شخصی استانکو

بازدید : 11,659 بار
بیوگرافی استانکو و همسرش + علت مرگ و عکسهایش در پرسپولیس
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,330