در ادامه با زندگی علیرضا منصوریان ، بازیکن اسبق تیم ملی و استقلال و مربی فعلی فوتبال در ایرناک بیشتر آشنا می شویم.

زندگینامه علیرضا منصوریان(Alireza Mansourian)

  • نام : علیرضا منصوریان
  • زادروز : ۱۱ آذر ۱۳۵۰ دامغان
  • قد : ۱٫۷۴ متر
  • پست : هافبک
  • پیشه فعلی : مربیگری
  • والدین : یدالله منصوریان
  • فرزندان : امیر منصوریان

بیوگرافی علیرضا منصوریان

علیرضا منصوریان (زاده ۱۱ آذر ۱۳۵۰) فوتبال را به صورت رسمی و از سال ۱۳۶۶ در تیم بنیاد شهید تهران آغاز کرد و بعد از ۲ فصل بازی در این تیم برای گذراندن خدمت سربازی در سال ۱۳۷۰ به تیم فجر سپاه تهران پیوست. پس از پایان خدمت سربازی و به دلیل درخشش در تیم فجر سپاه ، در سال ۱۳۷۲ راهی تیم تازه تأسیس و متمول پارس خودرو شد. بازیکن سابق تیم فوتبال باشگاه استقلال و تیم ملی فوتبال ایران و سرمربی تیم ملی زیر ۲۲ سال و آنالیزور تیم ملی فوتبال بود. وی در تاریخ ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ به عنوان سرمربی باشگاه فوتبال استقلال تهران و جانشین پرویز مظلومی انتخاب شد.علیرضا منصوریان | بیوگرافی و عکسهای علیرضا منصوریان و همسرش در ایرناک علیرضا منصوریان | بیوگرافی و عکسهای علیرضا منصوریان و همسرش در ایرناک

وی برای باشگاه های مختلفی از جمله پارس خودرو ، استقلال تهران ، اشکودا یونان ، آپولون اسمیرنیس و سن پائولی بازی کرده است.

وی سرانجام در ۲۷ خرداد ۱۳۸۷ پس از بازی پایانی و قهرمانی در جام حذفی به همراه تیم استقلال ، از دنیای بازی در فوتبال کناره گیری کرد. لقب او در میان هواداران استقلال «علی منصور» است.

علیرضا منصوریان با مو

عکس قدیمی علیرضا منصوریان با مو

آکادمی فوتبال استقلال

منصوریان پس از کناره گیری از بازی ، از سوی علی فتح الله زاده مدیر عامل باشگاه ، به عنوان رئیس آکادمی فوتبال باشگاه استقلال منصوب شد. در بهمن ماه ۱۳۸۷ پس از بازی تیم فوتبال زنان استقلال با تیم نوجوانان این باشگاه که زیر نظر آکادمی اداره می شود ، از سوی کمیته انضباطی باشگاه استقلال به پنج میلیون تومان جریمه نقدی و توبیخ کتبی محکوم شد. در پی این ماجرا تیم فوتبال زنان استقلال منحل شد.

مربی گری در تیم ملی

منصوریان در سال ۲۰۱۱ همراه با تیم ملی فوتبال ایران به جام ملت های آسیا ۲۰۱۱ اعزام شد که در آنجا وی به عنوان دستیار افشین قطبی اجرای مسئولیت می کرد. همچنین ، پس از جدایی افشین قطبی از تیم ملی فوتبال ایران او به عنوان سرمربی تیم ملی در مقابل تیم ملی فوتبال روسیه حاضر شد که در ان دیدار تیم ملی فوتبال ایران توانست با نتیجه ۱–۰ تیم ملی فوتبال روسیه را شکست دهد.

امین حاج محمدی بازیکن نفت تهران در رابطه با تیم ملی امید در زمان مربیگری او گفته است :

ما ۳ سال در تیم امید با علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی بودیم و حتی با تیم های اروپایی هم بازی کردیم امّا یک باخت نداشتیم.

رستوران های علی رضا منصوریان

منصوریان پس از عقد قرارداد با استقلال ، چند شعبه رستوران در مناطق لوکس تهران افتتاح کرد.

ماشین علیرضا منصوریان

ماشین علیرضا منصوریان

آمار علیرضا منصوریان
عملکرد باشگاه لیگ
فصل باشگاه لیگ برنامه ها اهداف
یونان لیگ
۱۹۹۸–۹۹ Skoda Xanthi آلفا اتنیکی ۲۳ ۰
۱۹۹۹–۲۰ آپولون اسمیرنیس ۷ ۱
آلمان لیگ
۲۰۰۰–۰۱ FC St. Pauli بوندسلیگا ۱۱ ۰
۲۰۰۱–۰۲ ۴ ۰
ایران لیگ
۲۰۰۲–۰۳ استقلال لیگ برتر ایران ۱۶ ۰
۲۰۰۳–۰۴ ۱۴ ۲
۲۰۰۴–۰۵ ۲۶ ۲
۲۰۰۵–۰۶ ۲۵ ۰
۲۰۰۶–۰۷ ۲۳ ۲
۲۰۰۷–۰۸ ۲۶ ۲
کشور ایران ۱۳۰ ۸
جمع ۱۷۵ ۹

 

آمار مربیگری
تیم از تا نتایج
بازی برد مساوی باخت گل زده گل خورده +/- برد %
پاس همدان ۶ ژوئیه ۲۰۰۹ ۴ اکتبر ۲۰۰۹ ۱۰ ۱ ۳ ۶ ۹ ۱۶ −۷ ۱۰٫۰۰
ایران ۲۲ ژانویه ۲۰۱۱ ۹ فوریه ۲۰۱۱ ۱ ۱ ۰ ۰ ۱ ۰ ۱۰۰٫۰۰
زیر ۲۳ سال ایران ۲۸ آوریل ۲۰۱۱ ۱۷ فوریه ۲۰۱۲ ۳ ۲ ۰ ۱ ۳ ۳ ۶۶٫۶۷
زیر ۲۲ سال ایران ۱ مارس ۲۰۱۲ ۲ ژانویه ۲۰۱۴ ۱۴ ۱۲ ۱ ۱ ۳۳ ۱۱ +۲۲ ۸۵٫۷۱
نفت تهران ۱ ژوئن ۲۰۱۴ ۱ ژوئن ۲۰۱۶ ۷۷ ۳۹ ۲۰ ۱۸ ۱۱۲ ۷۳ +۳۹ ۵۰٫۶۵
استقلال ۱ ژوئن ۲۰۱۶ هم اکنون ۱۹ ۸ ۷ ۴ ۲۸ ۱۷ +۱۱ ۴۲٫۱۱
جمع ۱۲۴ ۶۳ ۳۱ ۳۰ ۱۸۷ ۱۱۹ +۶۸

۵۰٫۸۱


زندگی خصوصی علیرضا منصوریان

خانواده ۶ نفره

علیرضا منصوریان در یک خانواده ۶ نفره زندگی می کرد. او به جز پدر و مادرش ، یک برادر و دو خواهر دارد. در این خانواده علیرضا و خواهر بزرگ ترشان تشکیل خانواده داده اند ، اما برادر و خواهر کوچکترشان هنوز ازدواج نکرده و در خانه پدری زندگی می کنند.

همسر و فرزندان علیرضا منصوریان

علیرضا ازدواج کرده و یک پسر به نام امیر دارد و این تنها فرزند وی می باشد. از جمله ویژگی های او این است که چه در زمان مجردی و چه بعد از ازدواج ، به شدت به خانه و خانواده وابسته می باشد و به جز تمرین و محل کار ، فقط در خانه می توان او را یافت.

خانواده علیرضا منصوریان

عکس پسر علیرضا منصوریان

علیرضا یک پسر ۱۴ ساله به نام امیر دارد و این تنها فرزند وی می باشد. از جمله ویژگی های او این است که چه در زمان مجردی و چه بعد از ازدواج ، به شدت به خانه و خانواده وابسته می باشد و به جز تمرین و محل کار ، فقط در خانه می توان او را یافت.

علیرضا منصوریان و پسرش امیر

علیرضا منصوریان و پسرش امیر

علیرضا منصوریان | بیوگرافی و عکسهای علیرضا منصوریان و همسرش در ایرناک

امیر پسر علیرضا منصوریان

وفاداری به ماکسیمای قدیمی

او در روزهای ابتدایی فوتبالش ماشین باز بود و زیاد اهل ماشین عوض کردن بود ، اما سال هاست که علیرضا با یک ماشین دیده می شود.

یک ماکسیمای بادمجونی رنگ که تنها خودرویی است که او در این هفت- هشت- ده سال اخیر داشته و سوار آن شده. تقریباً این ماشین یه جورایی تبدیل به شناسه علیرضا هم شده. هرچند مدتی است که به فکر ماشین جدید افتاده ، اما خب هنوز وفاداری خود را به خودروی قدیمی اش حفظ کرده است.

برندباز

علیرضا یک مارک باز و یک برند باز حرفه ای است. او هیچ لباسی را نمی پوشد مگر اینکه برند باشد و هیچ عطر و ادکلنی را استفاده نمی کند مگر اینکه یک مارک معروف باشد. معمولاً لباس هایش را از خارج از کشور تهیه می کند. در زمینه عطر و ادکلن هم بیشتر از هر برندی ، از پولوی سبز و چنل استفاده می کند.

معمولاً رایحه چنل و یا پولوی سبز ، یکی از نشانه های این است که به تازگی وی از آن محل رد شده.

خودروی شخصی علیرضا منصوریان

خودروی شخصی علیرضا منصوریان

آشپز درجه یک

بر خلاف بسیاری از مرد ها ، علیرضا در زمینه آشپزی مهارت دارد و می توان او را یک آشپز خوب به حساب آورد. البته اوج هنر او زمانی است که برای انواع کباب دست به کار می شود. از کوبیده و برگ و چنجه گرفته تا جوجه و قفقازی و سلطانی و… خلاصه هر چه کباب است ، علیرضا مهارت خاصی در درست کردن آن دارد.

آشپزی علیرضا منصوریان

آشپزی علیرضا منصوریان

غذاهای سنتی و گوشت…

علیرضا کلاً به مقوله غذا علاقه خاصی دارد. (دقت کنید که نخواستیم از مقوله شکمو استفاده کنیم). اما هرچقدر خودش در درست کردن کباب تبحر دارد ، به غذاهای سنتی علاقه خاصی دارد. به جز خورشت قیمه و قورمه سبزی که مثل خیلی از مردهای سنتی ایرانی دوست دارد ، یک غذای دیگر هم هست که او به صورت ویژه عاشق آن است و این غذا چیزی نیست به جز لوبیا پلو

یکی از ویژگی های علیرضا این است که در غذا ، به شدت عاشق گوشت است. تا جایی که خیلی از نزدیکان او معتقدند که اگر گوشت غذا کم باشد ، ممکن است سر سفره کار به جاهای باریک هم کشیده شود.

 

سفر ، آلمان و مجید

علیرضا برای سفر خیلی به شهرهای ایران نمی رود چون به اندازه کافی به بهانه فوتبال جای جای ایران را رفته است. او برای مسافرت حتماً سالی یک بار به کشور آلمان سفر می کند و هر سفر او به آلمان حدوداً ۲۰ روز طول می کشد.

علیرضا با مجید معصوم بیگی که از بازیکنان سابق تیم اکباتان تهران می باشد و سال هاست ساکن آلمان است دوستی نزدیکی دارد و سالی یکباری که به آلمان می رود نیز میهمان آقا مجید معصوم بیگی می باشد. البته طبیعی است که آقا مجید هم هرگاه به ایران بیاید قطعاً میهمان خانواده علیرضا می باشد.

 

زمین میلان

زمین میلان را تقریباً همه بچه های جنوب شهر تهران می شناسند. یک زمین خاکی که دقیقاً سر بلورسازی ، روبه روی امام زاده معصوم (س) می باشد و از این زمین شاید بالای ۵۰ فوتبالیست مطرح و ملی پوش کشور بیرون آمده باشند.

تقریباً هیچ یک از بچه های محله های امام زاده معصوم(س) ، امام زاده حسن(ع) ، دوراهی قپان ، هفت چنار ، عباسی ، بلورسازی ، جوادیه ، راه آهن ، گمرک ، راه پیما و… را نمی توان پیدا کرد که در این زمین فوتبال بازی نکرده باشند. حسین فرکی ، حمید درخشان ، رسول غنی زاده ، مجتبی محرمی ، رضا حسن زاده ، منوچهر شفقتیان ، کاظم سیدعلی خانی ، جلال بشرزاد ، جلال بیات ، فرهاد عباسی ، رضا عباسی ، ناصر عباسی ، برادران نورمحمدی ، علی چینی و خیلی های دیگر که شاید یاد کردن از همه آنها در این مقال محال باشد ، فوتبالیست های مطرحی هستند که در زمین خاکی میلان فوتبالیست شدند.

علیرضا منصوریان هم یکی از همین دست فوتبالیست هایی است که به کرات در زمین میلان فوتبال بازی کرده و در این زمین خاکی قدیمی تهران با الفبای فوتبال آشنا شده است.

هرچند که دیگر از زمین میلان اثر چندانی نمانده و به لطف ساخت و ساز های بی رویه ، این زمین هم کوچک شده و هم البته آسفالت و بعید است که دیگر امثال منصوریان ها از این زمین به دنیای فوتبال معرفی شوند.

 

عشق فیلم

علیرضا یک عشق فیلم واقعی است. او علاقه بسیار زیادی به تماشای فیلم دارد. به خصوص فیلم های خارجی و زبان اصلی.

بد نیست بدانید که فیلم دیدن علیرضا هم با یک عادت های خاص توأم است. از جمله اینکه صدای فیلم را آنقدر زیاد می کند که شاید تا یکی- دو تا خانه آنطرف تر هم صدای فیلم را بشنوند. معمولاً در این مواقع ساعت و زمان هم خیلی اهمیت ندارد.

 

پلی استیشن

یک پلی استیشن باز قهار و حرفه ای که همه بازی های پلی استیشن را بارها به انتها رسانده و آنها را دوره کرده. از علائق خاص او ، انجام بازی های کامپیوتری با پسرش ، امیر است.

 

مرگ بر موبایل…

موبایل ، موبایل و موبایل… همه دوستان ، نزدیکان ، آشنایان و خلاصه هر آنکسی که علیرضا را می شناسد و با او ارتباط دارد ، قطعاً می داند که او از موبایل متنفر است و تنها به جهت کارهای خیلی ضروری اش از آن استفاده می کند.

علیرضا هیچ اعتقادی به جواب دادن به تلفن همراه ندارد و معمولاً از این وسیله به عنوان دکور استفاده می کند. موبایل او ۹۹ درصد مواقع سایلنت است و حتی به میس کال های زیادی نگاه هم نمی کند. کسی نمی داند ، اما شاید بارها آرزو کرده باشد که قبل از اختراع موبایل زندگی می کرد.

البته شاید هر کسی هم به جای اون بود و روزانه بیش از ۲۰۰ بار تلفن همراهش زنگ می خورد به همین عارضه مبتلا می شد.

علیرضا منصوریان و پسرش امیر منصوریان

علیرضا منصوریان و پسرش امیر منصوریان

بیزینس من

علیرضا غیر از فوتبال بیزینس های دیگری هم دارد که شاید شاخص ترین آن ، رستوران داری باشد. او در حال حاضر دو رستوران و یک کافی شاپ در شمال غرب و شمال شرق تهران دارد که البته این دو رستوران بیشتر حالت فست فودی می باشد. شاید علیرضا به این موضوع فکر می کند که روزی رستوران هایش را به حالت زنجیره ای در آورد.

قبل از آن هم در سال های نسبتاً دورتر ، یک رستوران سنتی در شمال غرب تهران داشت که البته خاطرات چندان خوبی از این رستوران سنتی ندارد و این کاسبی به زندگی او ضرر و زیان های زیادی وارد کرد.

عاشق امام حسین(ع) و قاری قرآن

شاید جالب باشد بدانید که منصوریان یک قاری زبردست قرآن است و قرآن را با قرائت و به زیبایی تلاوت می کند و در دوران نوجوانی و جوانی در مسابقات قرائت قرآن کشور نیز شرکت می کرده و عناوینی نیز در این زمینه داشته. همچنین او عاشق اهل بیت(ع) و به خصوص ، امام حسین (ع) است و در دهه اول محرم هرکاری داشته باشد ، حضور در هیأت های عزاداری را از قلم نمی اندازد. به خصوص او تعصب خاصی روی هیأت قدیمی محل پدری اش دارد و هرکجای دنیا باشد برای تاسوعا و عاشورای حسینی خودش را به هیأت قدیمی رسانده و در کنار بچه محل های قدیمی اش عزاداری می کند.

 

خانواده اس اسی به جز…

پدر علیرضا (حاج یداله منصوریان) از تاجی های بسیار متعصب قدیمی تهران است که خودش از دوران نوجوانی یک استادیوم روی تیر بوده و در تعصب وی به تاج و استقلال تردیدی نیست.

خیلی ها می گویند چرا منصوریان در بازی هایی که مقابل استقلال دارد از روی نیمکت جُم نمی خورد ، شاید خیلی ها فکر کنند که او فیلم بازی می کند ، اما اصل ماجرا این است که حاج یداله سال هاست که به علیرضا توصیه می کند اگر مربی شد حق اینکه مقابل استقلال از روی نیمکت جُم بخورد را ندارد و علیرضا تنها به توصیه پدر بزرگوارش عمل می کند.

البته همه خانواده علیرضا استقلالی هستند ، به جز… به قول خود علیرضا که همه جا می گه ما همه استقلالی هستیم فقط این برادرم (محمدرضا) لنگیه…

البته خود محمد رضا هرگونه علاقه به پرسپولیس را تکذیب و فقط اقرار می کند که به شدت علی پروین را دوست دارد.

اما خب انصافاً تعصبی که محمدرضا روی علیرضا و تیم های او داره ، واقعاً مثال زدنی است.

 

استقلالی رئالی…

علیرضا منصوریان یک استقلالی – رئالی واقعی است. او همانقدر که روی استقلال تعصب دارد ، روی رئال هم تعصب دارد. جالب اینجاست که امیر پسرش هم مثل پدرش یک استقلالی-رئالیه متعصب است ، اما باز هم جالب تر این است که محمدرضا برادرش ، یک پرسپولیسی- بارسائی است و در زمینه فوتبال ۱۸۰ درجه با علیرضا تفاوت دارد.

 

بدترین فوتبالی که دیده

بدترین فوتبالی که به عمرش نگاه کرده و خاطره بدش هیچ وقت از ذهنش پاک نمی شود و حتی بعد از آن اشک ریخته ، همان دربی ای بود که در آن ایمون زاید هت تریک کرد.

برخی از شاهدان عینی می گویند که علیرضا آن دربی را با برادرش می دید و بعد از هر گل استقلال او به شدت برای برای محمدرضا کُری می خواند و حتی کودک درونش غلیان کرده بود و باعث می شد تا شکلک هم در بیاورد… ، اما گویا در پایان بازی و در حالی که اشک در چشمان علیرضا جمع شده بود ، این محمدرضا بود که از خجالت علی در آمد از بس که داد و هوار کرده بود (حالا ادعا می کند که پرسپولیسی هم نیست و فقط علی پروین را دوست دارد…)

علیرضا منصوریان  ،  فریبا نادری و پرستو صالحی

علیرضا منصوریان ، فریبا نادری و پرستو صالحی

خاله و شوهر خاله

علیرضا و همه خواهر و برادران دیگرش به جز پدر و مادر و خانواده خودشان ، به یکی از خاله های شان علاقه بسیار زیادی دارند. البته هرچه خاله شان را دوست دارند ، صد برابر و شاید هم بیشتر شوهر خاله شان را دوست دارند. خود علیرضا به خصوص در دوران کودکی آنقدر که خانه خاله اش بود ، شاید خانه خودشان نبود.

 

دستِ بِزن…

می گویند علیرضا در دوران کودکی به شدت دستِ بزن داشته و هیچ بچه ای اعم از دختر و پسر در محل نبوده که از او کتک نخورده باشد. همین الان هر وقت به محل قدیمی می رود کمتر بچه محلی است که او را ببیند و یاد کتک کاری های دوران بچگی نیفتد.

 

کشتی

باور کنید که اگر علیرضا فوتبالیست نمی شد ، حتماً کشتی گیر می شد و اگر کشتی گیر می شد هم مثل فوتبال ، یک کشتی گیر موفق بود و حتی شاید موفق تر از فوتبال.

خیلی ها می گویند اگر علیرضا به جای فوتبال به سمت کشتی می رفت حتماً قهرمان المپیک می شد. زمانی که در استقلال بازی می کرد ، با همه هم تیمی هایش کشتی می گرفت و هیچ کدام از هم تیمی هایش نمی توانستند علی را زمین بزنند.

البته هماورد علیرضا در زمینه کشتی در تیم استقلال محمود فکری بود که او هم می توانست یک کشتی گیر موفق باشد. این را هم بدانید که علیرضا و محمود فکری هیچ گاه با هم کشتی نگرفتند.

خودروی بنز علیرضا منصوریان

خودروی بنز علیرضا منصوریان

دوستان صمیمی

علیرضا خیلی دوست و رفیق باز نیست و تعداد دوستان خیلی نزدیکش محدود است. از فوتبالی هایی که خیلی با او رفیق هستند و رفت و آمد خانوادگی دارند ، می توان به محمد خرمگاه ، علی چینی ، علی سامره و بهزاد غلامپور اشاره کرد ، اما اگر بخواهیم از نزدیک ترین دوست فوتبالی اش نام بیاوریم ، بی گمان باید به نام حمید بابازاده اشاره کنیم.

 

تسلط به چند زبان خارجی

شاید کمتر کسی بداند که علیرضا منصوریان از جمله فوتبالیست های با سواد ، دارای مطالعه فراوان و مسلط به زبان و یا بهتر بگوییم به زبان های خارجی می باشد.

او علاوه بر تسلط بی نظیرش به زبان انگلیسی ، در مکالمه به زبان های آلمانی ، عربی ، ترکی استانبولی و البته یونانی هم تبحر خاصی دارد. اینطوری بگوییم که بالاخره هیچ کجای دنیا لنگ نمی ماند و بالاخره گلیم خودش را از آب بیرون می کشد.

 

باشگاه خانگی

علیرضا هنوز هم به شدت تمرین و ورزش می کند. او علاوه بر اینکه همزمان با تمرینات تیمش با شدت تمرین و ورزش می کند ، در منزلش نیز تقریباً یک باشگاه بدنسازی کامل دارد. او یک اطاق را اختصاص داده به تجهیز کردن توسط دستگاه های بدنسازی و امکان ندارد که روزی یک ساعت را به صورت حرفه ای جدی ورزش نکند.


منابع : ایرناک | علیرضا منصوریان اینستاگرام/ علیرضا منصوریان فیسبوک/ صفحه شخصی علیرضا منصوریان / علیرضا منصوریان ویکی پدیا/ علیرضا منصوریان تلگرامugdvqh lkw,vdhk

بازدید : 21,966 بار
علیرضا منصوریان | بیوگرافی و عکسهای علیرضا منصوریان و همسرش
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,960