در ادامه با بیوگرافی کامل رضا پرستش بدل ایرانی لیونل مسی به همراه عکسهای او با چهره های مشهور ورزشی با شما در ایرناک خواهیم بود.

زندگینامه رضا پرستش(Reza Parastesh)

  • متولد : ۳۰ آبان ۱۳۷۱ تهران
  • نام : رضا پرستش
  • نام های مستعار : مسی ایران ، رضا لئو
  • محل زندگی : تهران
  • قد : ۱٫۶۹ متر
  • زمینه فعالیت : تبلیغات
  • پیشه : بدل

بدل مسی از جنس حلب با درآمد طلارضا پرستش | بیوگرافی رضا پرستش بدل ایرانی لیونل مسی در ایرناکرضا پرستش | بیوگرافی رضا پرستش بدل ایرانی لیونل مسی در ایرناک

بیوگرافی بدل مسی

رضا پرستش (متولد ۳۰ آبان ۱۳۷۱) مشهور به مسی ایران ، یک شهروند ایرانی است که به دلیل شباهت چهره اش به لیونل مسی فوتبالیست آرژانتینی معروف شده است. او سر و صورت خود را همانند لیونل مسی اصلاح می کند ، به طوری که توییتر یورو اسپرت بریتانیا ، مسی را با او اشتباه گرفت.او دانشجوی رشته شهرسازی است.

رضا پرستش

 

رضا پرستش اهل کجاست

رضا می گوید که دانشمندان ثابت کرده اند که هرکس در دنیا همزادهایی دارد. یک سری می گویند یکی و یک سری هم می گویند 6 همزاد و شاید خودش هم یکی از همزادهای مسی است : « شاید من هم همزاد مسی هستم. کسی چه می داند اگر آزمایش DNA بدهیم همه چیز را مشخص کند. اصلا شاید من آنجا به دنیا آمده باشم و اتفاقی اینور آمده ام. (می خندد) ولی در دنیا مسابقاتی برگزار می شود که بدل چهره ها در آن حاضر می شوند و مقایسه می شوند.»

رضا پرستش و هوادارانش

 

خودم نمی دانستم شبیه مسی هستم!

پدرش از ۶ سال پیش روی شباهت رضا و مسی تاکید می کند اما رضا هربار چون باور نمی کند با بی تفاوتی از کنار این موضوع رد می شود که اگر هم شبیه باشد چه کاری می تواند بکند ؟ تا اینکه چند ماه پیش پدر رضا پیشنهاد می دهد رضا با پیراهن ورزشی آرژانتین و بارسلونا عکس بیندازد و برای سایت های ورزشی بفرستند رضا با انجام این کار با یک اتفاق عجیب و غریب روبرو می شود او می گوید :

برای سایت ورزشی فرستادم ، من عکس را شب فرستادم اما آنها ساعت ۱۰ صبح روز بعد فوری با من تماس گرفتند و گفتند آب دستت داری بگذار زمین و بیا اینجا ، آنجا از من عکس و فیلم گرفتند و پخش کردند و بعد از آن قضیه خیلی جدی شد.

 

دعوت مسی از رضا پرستش

رضا پرستش ، مسی ایرانی ادعا کرده بود که لیونل مسی برایش دعوت نامه فرستاده تا او به بارسلونا سفر کند.

او رفته بود تا پیراهن بارسلونا و آرژانتین را بخرد که خبر دعوت نامه مسی را همان جا رسانه ای کرد. اتفاقی که آ اس اسپانیا هم البته اشاره ای به آن کرده است :

رویای رسیدن مسی ایرانی به مسی آرژانتینی دور از دسترس نیست و شاید برای مسی هم جالب باشد که بدل بسیار شگفت انگیز خود را این بار از نوع ایرانی از نزدیک مشاهده کند.

 

رضا پرستش در اسپانیا

در آبان 96 اخبار و تصاویر مربوط به حضور رضا پرستش بدل لیونل مسی در اسپانیا توسط وب سایتهای مختلف از جمله سی ان ان و بی بی سی منتشر شد ، اخبار و تصاویر بیشتر در مورد هیجان اسپانیایی ها با دیدن مرد ایرانی شبیه لیونل مسی بود ؛ اسپانیایی هایی که با گرمی از او استقبال کردند و سعی داشتند کنارش عکس بگیرند. بعد از این ماجراها همه منتظر بودند تا واکنش لیونل مسی را با دیدن رضا پرستش شاهد باشند ؛ واکنشی که کاملا برخلاف نظرها صورت گرفت و بدل لیونل مسی را متعجب ساخت.

این دیدار نه چندان صمیمی با واکنش های تند کاربران ایرانی مواجه شد ، رضا پرستش در خیابان منتظر عبور خودروی لیونل مسی بود تا با او دیدار کند اما برخلاف انتظار خودروی لیونل مسی با رسیدن به بدل ایرانی مسی نه تنها توقف نکرد بلکه به سرعت و با بی توجهی از کنار او عبور کرد.

رفتاری که از سوی کاربران نوعی بی احترامی و بی محلی تلقی شده است.

 

رضا پرستش در نیوکمپ

وی با سفر به بارسلون و حضور در استادیوم نیوکمپ توجه فوتبال دوستان و رسانه های اسپانیایی را به خود جلب کرد. حضور بدل ایرانی لیونل مسی در نیوکمپ در جریان دیدار بارسلون و مالاگا به قدری خبرساز شد که دوربین های تلویزیونی در جریان پخش این مسابقه چند بار او را به تصویر کشیدند. او همچنین بارها سوژه دوربین های تلفن همراه تماشاگران پر شمار این مسابقه قرار گرفت و بسیاری از شهروندان بارسلون نیز با او عکس یادگاری انداختند. که در نهایت با واکنش مسی به حضور او و مورد بی مهری قرار دادن رضا پرستش سوژه بسیاری از خبرگزاری های مختلف شد.

 

رضا پرستش در نیوکمپ

رضا پرستش در نیوکمپ

 

رضا پرستش و کاسیاس

رضا پرستش در ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ در کویت با ایکر کاسیاس دروازه بان سابق رئال مادرید دیدار کرد.ملاقات این فوتبالیست ایرانی با ایکر کاسیاس نمونه ای از ملاقات او با بزرگان فوتبال جهان بود. او در این برنامه در حالی که ایکر کاسیاس سنگربان اسطوره ای رئال مادرید در حال گفت و گو در برنامه بود از پشت سر دست روی شانه او گذاشت و به نحوی غافلگیرش کرد.
این حرکت مسی ایرانی به مذاق بسیاری از هواداران کاسیاس خوش نیامد و در فضای مجازی انواع و اقسام توهین ها ، انتقادات و اعتراضات را به او وارد شد.

رضا پرستش و کاسیاس

رضا پرستش و کاسیاس

 

بازیگری

رضا پرستش : اتفاقات خوبی در حال افتادن است من و دوستم آقای نادری در حال گسترده کردن این داستان هستیم. ما این شباهت را به سمت سینما و فیلمسازی برده ایم.

در حال حاضر مشغول بازی در یک سریال کمدی هستم که فکر می کنم اتفاق بسیار جالبی باشد که نمی توانم در حال حاضر بیشتر از این دربار ه اش حرف بزنم.

رضا پرستش و سحر قریشی

رضا پرستش و سحر قریشی

 

با نام مسی در سوئد

پسرخاله من در استکهلم کافه دارد و همیشه به من می گفت شبیه مسی هستی یکبار حسابی اصرار کرد که موهایت را شبیه مسی کوتاه کن و شبیه مسی لباس بپوش ، آنها هم برای کافه یک ایونت با حضور یکی از بازیکنان بارسلونا اعلام می کنند در آن روز جمعیت زیادی به کافه آمد وقتی من با سه چهارتا بادیگارد داخل رفتم همه جا سکوت کامل بود.

همه فکر می کردند مسی آمده است. ما ترسیدیم که اتفاق بدی بیفتد و فوری پشت بلندگو اعلام کردند این شخصیت بدل مسی است و این برنامه یک جوک بود. واقعا ممکن بود کار خطرناک شود. چون به مسی حق شکایت می داد که یک نفر از نامش سوء استفاده می کند.

رضا پرستش و سحر قریشی

 

دیدار با ژاوی

ژاوی هرناندز بازی ساز سابق بارسلونا که بعد از دوران طلایی اش در بارسا به السد قطر رفت برای انجام بازی با تیم استقلال به تهران آمد که این سفر باعث شد رضا ژاوی را ببیند.

رضا درباره این دیدار هیجان انگیز می گوید :

برایم خیلی جالب بود. از اتوبوس که پیاده شد تا مرا دید شناخت و گفت Iranian messi و در آخر هم پیراهنش را به من هدیه داد که یکی از باشگاه ها می خواست به مبلغ ۶۰ میلیون از من بخرد که من اینکار را نکردم.من هم پیراهن را قاب کرده ام و به دیوار اتاقم زده ام.

رضا پرستش و ژاوی

رضا پرستش و ژاوی

 

رضا پرستش در کلانتری

پرستش در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ به دلیل ازدحام جمعیت پیرامونش در همدان ، به کلانتری منتقل شد.

رضا پرستش و فرزاد فرزین

رضا پرستش و فرزاد فرزین

 

واکنش مهران مدیری به بدل ایرانی مسی

اولین واکنش رسمی در تلویزیون ایران را مهران مدیری ، کارگردان و مجری برنامه دورهمی در روز ۱۳ دی ماه ۱۳۹۶ به رضا پرستش نشان داد. مدیری بدون اشاره به نام پرستش و در حالتی تمسخر آمیز ، از کسی انتقاد کرد که شغلش این است که شبیه مسی است. او گفت :

آقاهه شغلش اینه که شبیه مسیه! یعنی این جوری نیست که بهش بگی شبیه مسی هستی ، بعد ذوق کنه. شغلشه! آخر شب کشو رو میکشه بیرون ، دخلش رو میشماره ، میگه آخ امشب داغونم! باید زودتر بخوابم! از ۶٫۵ صبح شبیه مسی بودم تا الان!

رضا پرستش

رضا پرستش


منابع : ایرناک | رضا پرستش اینستاگرام/ رضا پرستش فیسبوک/ صفحه شخصی رضا پرستش/ رضا پرستش ویکی پدیا/ رضا پرستش تلگرام

این مطلب مفید بود؟
100%
رضا پرستش | بیوگرافی رضا پرستش بدل ایرانی لیونل مسی
5.0
out of
5
(
4
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,270