رادبال؛ ورزشی مهیج و خلاقانه است که با ادغام دو شاخه ورزشی دوچرخه سواری و فوتبال و بدون تماس پا با توپ انجام می شود!

ویدئویی جالب ببینید از ورزشی غیرمعمول  شبیه فوتبال که با تفاوتی جالب ،   بدون کوچکترن تماس پا با توب انجام می شود!رادبال یا فوتبال با دوچرخه فوتبالی عجیب و غریب! + فیلم در ایرناکرادبال یا فوتبال با دوچرخه فوتبالی عجیب و غریب! + فیلم در ایرناک

رادبال یا فوتبال با دوچرخه ، که در حقیقت ترکیب دو ورزش دوچرخه سوای و فوتبال است ، برای اولین بار در سال 1893 توسط نیکلاس ادوارد کافمن ، با تابعیتی آمریکایی_آلمانی ، در آلمان رایج شد و امروزه در کشورهای اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، فرانسه ، آلمان ، ژاپن ، روسیه ، سوئیس و بویژه در10 محبوبیت بسیاری دارد.

اولین مسابقات جهانی رادبال در سال 1929 انجام شد و تا کنون دو برادر اهل کرواسی موفق به کسب 20 کاپ قهرمانی در فاصله سال های 165 تا 1988 بودند.

هر تیم دو بازیکن دارد  که با دوچرخه های دنده ثابت و بدون ترمز در این بازی شرکت کرده اند. زمین بازی این ورزش 10 تا 14 متر است. هر دوچرخه چیزی  حدود 2 هزار دلار (حدود 7 میلیون تومان) قیمت دارد. حفظ تعادل بین توپ و دوچرخه ، کاری بسیار سخت است که نیاز به مهارت بالا دارد.


yjc

رادبال یا فوتبال با دوچرخه فوتبالی عجیب و غریب! + فیلم
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,320