رادبال؛ ورزشی مهیج و خلاقانه است که با ادغام دو شاخه ورزشی دوچرخه‌سواری و فوتبال و بدون تماس پا با توپ انجام می‌شود!

ویدئویی جالب ببینید از ورزشی غیرمعمول  شبیه فوتبال که با تفاوتی جالب،  بدون کوچکترن تماس پا با توب انجام می‌شود!رادبال یا فوتبال با دوچرخه فوتبالی عجیب و غریب! + فیلم در ایرناک رادبال یا فوتبال با دوچرخه فوتبالی عجیب و غریب! + فیلم در ایرناک

رادبال یا فوتبال با دوچرخه، که در حقیقت ترکیب دو ورزش دوچرخه سوای و فوتبال است، برای اولین بار در سال 1893 توسط نیکلاس ادوارد کافمن، با تابعیتی آمریکایی_آلمانی، در آلمان رایج شد و امروزه در کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه، آلمان، ژاپن، روسیه، سوئیس و بویژه در10 محبوبیت بسیاری دارد.

اولین مسابقات جهانی رادبال در سال 1929 انجام شد و تا کنون دو برادر اهل کرواسی موفق به کسب 20 کاپ قهرمانی در فاصله سال‌های 165 تا 1988 بودند.

هر تیم دو بازیکن دارد  که با دوچرخه‌های دنده ثابت و بدون ترمز در این بازی شرکت کرده‌اند. زمین بازی این ورزش 10 تا 14 متر است. هر دوچرخه چیزی  حدود 2 هزار دلار (حدود 7 میلیون تومان) قیمت دارد. حفظ تعادل بین توپ و دوچرخه، کاری بسیار سخت است که نیاز به مهارت بالا دارد.


yjc

بازدید : 3,849 بار
رادبال یا فوتبال با دوچرخه فوتبالی عجیب و غریب! + فیلم
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,650