قبل از جام جهانی خیلی شایعات داغ بود. این شایعات هم حکایت از آن داشت که بعد از کارلوس کی روش نیمکت تیم ملی ایران به علی دایی می رسد ولی فدراسیون با کی روش تمدید کرد و او تا پایان جام ملت های آسیا هم روی نیمکت ایران نشست.

علی دایی گزینه جانشینی ویلموتس در تیم ملی

قبل از جام جهانی خیلی شایعات داغ بود. این شایعات هم حکایت از آن داشت که بعد از کارلوس کی روش نیمکت تیم ملی ایران به علی دایی می رسد ولی فدراسیون با کی روش تمدید کرد و او تا پایان جام ملت های آسیا هم روی نیمکت ایران نشست.علی دایی گزینه جانشینی ویلموتس در تیم ملی فوتبال در ایرناک علی دایی گزینه جانشینی ویلموتس در تیم ملی فوتبال در ایرناک

بعد از جدایی کی روش ، فدراسیون ویلموتس بلژیکی را انتخاب کرد ولی او خیلی زود بر سر مسائل مالی با فدراسیون به مشکل خورد تا در پایان دور رفت مسابقات مقدماتی جام جهانی از هدایت تیم ملی ، کنار برود.

حالا گفته می شود علی دایی که در تمام این سال ها حامی شماره یک تیم ملی بوده به نیمکت این تیم نزدیک شده است. ملی پوشان هم برای حضور دایی روی نیمکت تیم ملی چراغ سبز نشان داده اند.

علی دایی قبل از جام جهانی حتی به اردوی تیم ملی ، در ترکیه رفت و با کی روش و بازیکنانش دیدار داشت. وقتی همانجا در کمپ باشگاه بشیکتاش از دایی سؤال شد آیا قرار است سرمربی تیم ملی شود؟ پاسخ داد :

«نه خبری نیست.»

ولی کی روش حرف مهمی زد :

«علی یک درخواست از تو دارم. من مجموعه ای در ایران ساختم به اسم پک. این میراث من برای فوتبال ایران است. بعد از خودم ، میراث بزرگم را به تو می سپارم. دوست دارم از این میراث مراقبت کنی و اجازه ندهی دست نااهلان بیفتد. این مرکز تمرینی باید در اختیار بازیکنان تیم های ملی باشد و از آن فقط استفاده فوتبالی شود نه استفاده دیگر. مطمئنم بهترین کسی هستی که می توانی آن را حفظ کنی.»

دایی همانجا به کی روش گفته بود دوست دارد او بماند ولی اگر رفت ، همه جوره از میراثش حمایت می کند.

حالا به نظر می رسد علی دایی از همیشه به میراث کی روش نزدیکتر است. البته مسائلی غیرورزشی سد راه معرفی او به عنوان سرمربی جدید تیم ملی قرار دارد که هفته ها معرفی او را عقب انداخته با این حال دایی بیش از گذشته به نیمکت تیم ملی نزدیک است.

  • تاریخ: چهارشنبه, 02 بهمن 1398
  • برگرفته از: خبرورزشی
بازدید : 1,671 بار
علی دایی گزینه جانشینی ویلموتس در تیم ملی فوتبال
5.0
out of
5
(
3
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,720