مطالبات پروپئیچ برای باشگاه استقلال دردسرساز شد و این باشگاه را از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم کرد.

محرومیت باشگاه استقلال از دو پنجره نقل و انتقالات

باشگاه استقلال تهران به دلیل پرداخت نکردن مطالبات پروپئیچ بازیکن سابق خود از دو پنجره نقل و انتقالات محروم شد.محرومیت جدید برای استقلال؟! در ایرناک محرومیت جدید برای استقلال؟! در ایرناک

مهلت باشگاه استقلال برای پرداخت طلب پروپئیچ، دوشنبه، 24 تیر به اتمام رسید ولی دیروز (سه شنبه) باشگاه استقلال و امیرحسین فتحی، مدیرعامل این باشگاه اعلام کردند که با وجود اتمام مهلت استقلالی ها برای پرداخت طلب 430 هزار دلاری پروپئیچ، فیفا موافقت کرده که طلب این بازیکن را از محل درآمدهای استقلال پرداخت می کند و به همین خاطر نگرانی ای بابت حل این پرونده وجود ندارد.

با این حال باتوجه به حکم CAS که به فدراسیون فوتبال ایران، باشگاه استقلال و وکیل پروپئیچ ارسال شده، مدیران آبی های پایتخت با تعللی که در پرداخت مطالبات بازیکن اسبق کرواتشان انجام دادند، منجر به محرومیت استقلال از دو پنجره نقل و انتقالاتی شدند. در حکم CAS به صورت کاملاً واضحی اعلام شده که استقلال در صورتی که نتواند در مهلت 60 روزه تعیین شده از سوی فیفا، طلب پروپئیچ را پرداخت کند، از دو پنجره نقل وانتقالاتی محروم خواهد شد.

در ماده 4 حکم CAS آمده است:اگر مبلغ بدهی به طلبکار پرداخت نشود و رسید آن برای کمیته انضباطی فیفا و فدراسیون فوتبال ایران تا زمان معین شده (60 روز بعد از ابلاغ این حکم یعنی 26 اردیبهشت) مشخص نشود، محرومیت از جذب بازیکن جدید چه ایرانی و چه خارجی برای دو پنجره نقل و انتقالات اعمال می شود که این محرومیت از روز اول پنجره نقل و انتقالات بعدی اعمال می شود. در صورتی که تاریخ این مهلت به پایان برسد محرومیت از جذب بازیکن در سطح داخلی و بین المللی از طرف فدراسیون فوتبال ایران و فیفا اعمال می شود، بدون تصمیم رسمی دیگر یا ابلاغ دیگری از طرف کمیته انضباطی فیفا یا دبیرکل آن. این محرومیت شامل تمام رده های سنی باشگاه از بزرگسالان تا نونهالان می شود.

همچنین در ماده 5 و 6 آمده است:اگر باشگاه بدهکار (استقلال) همچنان نتواند بدهی اش را به طلبکار پرداخت کند دو پنجره نقل و انتقالاتی دیگر محروم می شود و در صورت دوباره در پرداخت بدهی اش قصور کند به یک دسته پایین تر سقوط کند.

در ادامه در بند 7 اعلام شده است:فدراسیون فوتبال ایران موظف است که این محرومیت را به اطلاع فیفا برساند که محرومیت از جذب بازیکن به صورت کامل اجرا شده است. در غیر این صورت فیفا می تواند محرومیت های لازم علیه کشور ایران را لحاظ کند که منجر به تعلیق و حذف از رقابت های فیفا شود.

  • تاریخ: چهارشنبه, 26 تیر 1398
  • برگرفته از: ایسنا
بازدید : 890 بار
محرومیت جدید برای استقلال؟!
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,860