ما به شما زمانی را معرفی خواهیم کرد که بهترین زمان در طول روز برای کاهش چربی و ساخت عضلات می باشد همچنین عوامل دیگری مانند کیفیت و مدت زمان تمرین نیز نقش بسیار مهمی در تمرین دارند و نباید آنها را نادیده گرفت .

بهترین زمان ورزش برای لاغری و چربی سوزی شکم

افرادی که ورزش می کنند می خواهند زمانی را برای خود در نظر بگیرند که ورزشی که می کنند بطور موثر در آنها تاثیر بگذارد . دانستن بهترین زمان برای تمرین کاهش وزن می تواند به شما در گرفتن سریع نتیجه در زمان کمتری کمک کند . این مطلب بخش تناسب اندام و لاغری ایرناک تنها برای ورزشکاران نمی باشد و تمام افرادی که می خواهند کاهش وزن از طریق ورزش و تمرین داشته باشند مناسب و مطلوب است .بهترین زمان تمرین برای کاهش وزن و چربی سوزی شکم در ایرناکبهترین زمان تمرین برای کاهش وزن و چربی سوزی شکم در ایرناک

زمان فقط یکی از فاکتورهایی است که می تواند در تمرین بهتر شما موثر باشد و همانگونه که در ادامه این مطلب مطالعه خواهید کرد ، ما به شما زمانی را معرفی خواهیم کرد که بهترین زمان در طول روز برای کاهش چربی و ساخت عضلات می باشد همچنین عوامل دیگری مانند کیفیت و مدت زمان تمرین نیز نقش بسیار مهمی در تمرین دارند و نباید آنها را نادیده گرفت .

زمان تمرین کاهش وزن و لاغری

بهترین وقت روز برای انجام تمرین کاهش وزن و لاغری

تمرین کاهش وزن ؛ بهترین زمان برای چربی سوزی :

بهترین زمان برای چربی سوزی و تمرین کردن ابتدای صبح می باشد که دلایل اصلی آن عبارتند از :

-سطوح پایین قند خون باعث می شود که بدن منابع دیگری را برای گرفتن انرژی انتخاب می کند . بنابراین چربی سوزی زیادی خواهید داشت .

- هورمون هایی کهباعث چربی سوزی می شوند (مانند کورتیزول) در صبح به بیشترین میزان هستند .

تمرین کاهش وزن ؛ مزایای ورزش در صبح :

افرادی که دراین مطالعه شرکت کرده بودند ، همان گونه که بیان کردیم چربی سوزی بیشتر داشتند و به عبارتی می توان گفت که انها نسبت به افرادی که در دیگر زمان ها تمرین می کنند ، بیشتر چربی سوزی خواهند داشت .

برای برخی افراد بطور کلی تمرین و ورزش کردن در صبح آسان تر است چراکه وقتی بعد از ظهر خسته می شوند و تمایل زیادی برای تمرین کردن ندارند .

این می تواند به گونه ایی یک کار استرس زا برای بدن باشد و این به سطح هورمون های شما بستگی دارد .

همچنین لازم به ذکر است که بدانید اگر تمرین صبح گاهی شما شدت زیادی داشته باشد ممکن است باعث سوختن عضلاتتان شود ! بله درست خواندید ، زمانیکه با معده خالی تمرین شدید و سنگینی داشته باشید ، بدن شما برای گرفتن انرژی کافی ناچار به سوزاندن ماهیچه ها می باشد و بنابراین باید یک صبحانه مقوی و پر ویتامین داشته باشید ، مخصوصا اگر می خواهید صبح گاه ورزش نمایید .

اگر قبل از ورزش کردن صبحانه میل ننمایید ، ممکن است با میزان انرژی کم بدنتان نتوانید بطور کامل تمرین نمایید .

ساعت تمرین کاهش وزن و لاغری

برای لاغری و چربی سوزی سریع تمرین کاهش وزن را صبح انجام دهیم یا بعدازظهر؟

برنامه تمرین کاهش وزن و معایب تمرین در صبح

تمرین کردن در صبح برای برخی افراد ممکن است کار استرس زایی باشد و همان گونه که در بالا بیان کردیم نسبت به سطح هورمون ها تعیین می شود که استرس زا است یا خیر .

یکی دیگر از معایب تمرین در صبح ، همانگونه که در بالا ذکر کردیم می تواند سوزاندن عضلات باشد و این زمانی اتفاق می افتد که شما قبل از تمرین صبحانه نخورده باشید و یا تمرینی با شدت بالایی داشته باشید . بنابراین قبل از تمرین صبح گاهی لازم است صبحانه ایی مقوی و پر ویتامینه ایی داشته باشید تا به ماهیچه های شما آسیبی نرسد .

تمرین کاهش وزن : بهترین زمان برای تمرین بعداز ظهر است

ورزش کردن در بعدازظهر می تواند عملکرد شما را نسبت به ورزش در صبح بهتر سازد . مطالعات زیادی عملکرد انسان را صبح و بداز ظهر بررسی کردند و محققان به این نتیجه رسیدند تمرین کردن در بعد از ظهر می تواند بهتر باشد چرا که در این زمان قدرت و نیروی بیشتری دارید چرا که شرکت کنندگان بیان کردند در این زمان انرژی و قدرت بیشتری برای تمرین کردن دارند .

خب ، بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن در شما چه زمانی می باشد؟

مطالعات و نظریه های مختلف و مفید می توانند برای آموزش دادن به خودمان استفاده شوند و اغلب تصمیم گیری اینکه چه زمانی برای تمرین خوب است ، به تصمیم خودمان بستگی دارد چرا که ما از هر کس دیگری نسبت به خودمان آگاه تر هستیم .

نکات مهم برای داشتن بهترین برنامه تمرین کاهش وزن و رازهای لاغری :

سعی کنید تمرین های هوازی را صبح ها انجام دهید(برای مثال می توانید به مدت 10 دقیقه پیاده روی نمایید) و با کمی تمرین هوازی در این بازه زمانی حتما نحوه تاثیر گذاشتن آنرا مشاهده خواهید نمود . در ضمن اگر فکر می کنید که این مدت زمان کمی زیاد است ، می توانید این زمان را به 3-5 دقیقه تغییر دهید و تمرین مفید داشته باشید .

اگر با معده خالی تمرین کنید ، حتما احساس ضعف و خستگی خواهید کرد و بنابراین ابتدا سعی کنید صبحانه ایی مقوی میل نمایید و سپس شروع به تمرین و ورزش کردن نمایید و همانگونه که در بالا به شما گفتیم می توانید قند خون خود را از طریق غذا کنترل نمایید .

همچنین برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید هم صبح و هم بعداز ظهر تمرین کنید برای مثال می توانید صبح ها 10 دقیقه تمرین هوازی داشته باشید و بعداز ظهرها تمرین های سنگین عضلانی را در نظر بگیرید و این کار باعث سوزاندن چربی بیشتر در شما خواهد شد .

مراقب باشید تمرین بعداز ظهر شما باید 4 ساعت قبل از ساعت خواب شما باشد و اگر این فاصله زمانی رعایت نشود می تواند در میزان خواب شما کاملا موثر باشد .

در کل ورزش کردن برای سلامتی انسان و کاهش وزن بسیار مناسب و ضروری است و برای تمام افراد پیشنهاد می شود و برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید صبح و بعدازظهر را برای ورزش کردن در نظر بگیرید .

برای مشاهده نتایج باید چند هفته صبر کنید و به وزن ایده آل خود خواهید رسید و البته در این میان رژیم غذایی نیز بسیار مهم است که می توانید از متخصصان تغذیه دریافت نمایید .

در نهایت ، در نظر داشته باشید که طبق گفته های وزارت بهداشت ایالات متحده ، زمان توصیه شده برای فعالیت بدنی متوسط برای بزرگسالان 150 دقیقه در هفته یا 75 دقیقه در هفته برای ورزش شدید می باشد .

بهترین زمان تمرین برای کاهش وزن و چربی سوزی شکم
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,590