آیا شما زمان زیادی را پشت میز کار خود می گذرانید؟ برای جلوگیری از بروز ناراحتی و خستگی، هر 20 تا 30 دقیقه، زمان کوتاهی را به حرکات کششی اختصاص دهید.

آموزش تصویری حرکات کششی در محل کار

پس از انجام این حرکات و رسیدن به آرامش و تمرکز می توانید کار خود را سریعتر و با حداقل اشتباه انجام دهید.حرکات کششی در محل کار + آموزش تصویری در ایرناک حرکات کششی در محل کار + آموزش تصویری در ایرناک

دقت کنید که از کشش بیش از حد اجتناب کنید. با انجام این حرکات نباید احساس درد کنید بلکه این حرکات آرام باید در شما احساس خوبی ایجاد نمایند.

اگر در اداره زمان زیادی را به نوشتن و یا تایپ کردن می گذرانید ، از کشش انگشتان دست شروع کنید.

آموزش تصویری حرکات کششی در محل کار

در حالی که دست خود را در راستای مچ نگاه داشته اید ، انگشتان دست را تا زمانی که در آنها احساس کشش کنید ، از یکدیگر جدا کرده و صاف نگه دارید.

این وضعیت را به مدت 10 ثانیه حفظ کنید. سپس انگشتان خود را خم نموده و دست و مچ خود را در همین حالت به مدت 10 ثانیه نگاه دارید. عضلات خود را شل کرده و تمرین را دوباره انجام دهید.

یک دست را بالا برده و آن را پشت بدن قرار دهید به طوری که بازو در کنار گوش قرار گیرد.

آموزش تصویری حرکات کششی در محل کار

آرنج را به آرامی با دست مخالف نگاه داشته و آن را به سمت پشت سر بکشید . دست خود را به عضلات میانی پشت بدن برسانید ،

تا زمانی که کشش آرامی را احساس کنید. این وضعیت را به مدت 10 ثانیه حفظ کنید. عضلات خود را شل نموده و تمرین را با دست مخالف تکرار نمایید.

دست ها را از بدن دور کنید تا شانه ها و بازوها کشیده شوند.

آموزش تصویری حرکات کششی در محل کار

انگشتان را به هم بچسبانید و کف دست را به سمت بیرون بچرخانید. بازوها را به سمت جلو صاف نگه دارید. این وضعیت را به مدت 10 تا 20 ثانیه حفظ کنید. عضلات خود را شل نموده و تمرین را 2 تا 3 بار دیگر انجام دهید.

این تمرین باعث کشش عضلات قفسه سینه ، عضلات بالایی پشت و همچنین عضلات پشت گردن می شود.

آموزش تصویری حرکات کششی در محل کار

انگشتان را به یکدیگر قفل کرده و دستها را پشت سر قرار دهید . آرنج ها را تا حد توان به سمت پشت بکشید. به استخوان های کتف فشار وارد کنید تا در عضلات خود احساس کشش کنید. این وضعیت را به مدت 20 ثانیه حفظ کنید. عضلات را شل کرده و تمرین را دوباره را انجام دهید.

برای کشش عضلات جانبی گردن ، صاف نشسته و مستقیم به روبه رو نگاه کنید.

آموزش تصویری حرکات کششی در محل کار

سرخود را به یک طرف خم کنید در حالی که گوش را تا جای ممکن و به آرامی به سمت شانه نزدیک می کنید. این وضعیت را به مدت 10 تا 15 ثانیه حفظ کنید. سپس سر را به وضعیت عادی و موقعیت مستقیم بازگردانید. این تمرین را 3 تا 5 بار برای هر طرف انجام دهید.

برای کشش عضلات جانبی و عضلات پشت گردن و نیز عضلات بالایی پشت ، ابتدا صاف بنشینید و به آرامی سر را چرخانده ، به یک طرف نگاه کنید تا زمانی که چانه به موازات شانه قرار گیرد.

آموزش تصویری حرکات کششی در محل کار

دقت کنید که شانه ها صاف باشند. این وضعیت را به مدت 5 تا 10 ثانیه حفظ کنید. به وضعیت اول باز گردید و عضلات را شل کنید. این تمرین را 2 بار برای هر طرف گردن انجام دهید.

تو دادن چانه ، عضلات سفت گردن و شانه را از حالت خشکی درمی آورد. ابتدا صاف بنشینید.

آموزش تصویری حرکات کششی در محل کار

در حالی که پشت خود را صاف نگاه داشته اید. چانه را سمت قفسه سینه بکشید تا در پشت گردن کششی احساس نمایید. 5 تا 10 ثانیه این وضعیت را حفظ نمایید. عضلات را شل کرده و به حالت اول بازگردید. 2 تا 3 بار این تمرین را انجام دهید.

بالا انداختن شانه ها با هدف تقویت عضلات گردن ، شانه ها و نیز عضلات بالایی پشت انجام می شود.

آموزش تصویری حرکات کششی در محل کار

به آرامی شانه ها را به سمت گوشها بالا بیاورید. 3 تا 5 ثانیه این وضعیت را حفظ کنید ، سپس شانه ها را به سمت عقب و پایین بچرخانید. عضلات خود را شل کنید و تمرین را 5 تا 10 بار تکرار نمایید.

این کشش برای عضلات میانی و پایینی پشت است.

آموزش تصویری حرکات کششی در محل کار

روی یک صندلی ، به صورت صاف بنشینید به طوری که فاصله اندکی میان پشت شما و صندلی وجود داشته باشد. در حالی که صورت رو به جلو است ، پای راست را روی پای چپ قرار دهید.

دست چپ را روی زانوی راست قرار دهید و در حالی که به آرامی سر و شانه های خود را به سمت راست می چرخانید ، به آهستگی پای راست را به سمت چپ بکشید.

این چرخش را ادامه دهید تا عضله پشتی شانه راست خود را ببینید. از وارد کردن فشار یا چرخش اضافی اجتناب کنید. چرخش را تا زمانی ادامه دهید که کشش خوب و ملایمی را در پشت خود احساس کنید.

این وضعیت را 10 تا 15 ثانیه حفظ کنید. عضلات را شل کرده و تمرین را برای طرف دیگر بدن انجام دهید.

بازدید : 6,984 بار
حرکات کششی در محل کار + آموزش تصویری
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,910