شما برای تقویت عضلات داخلی ران لازم نیست باشگاه ثبت نام کنید و با انجام دادن حرکاتی که در امروز در ایرناک به شما معرفی خواهیم کرد، به این هدف خواهید رسید.

لاغری داخل ران ها با ورزش های موثر در منزل به صورت تصویری

داشتن پای خوش فرم از جمله مواردی است که بیشتر افراد به آن دقت می کنند. مهم ترین قسمت در فرم دهی پا ، عضلات داخل ران هستند که شما می توانید آن ها را با استفاده از حرکات ورزشی تقویت و حالت دهی کنید؛ اما نگران نباشید ، شما برای تقویت عضلات داخلی ران لازم نیست باشگاه ثبت نام کنید و با انجام دادن حرکاتی که در امروز در ایرناک به شما معرفی خواهیم کرد ، به این هدف خواهید رسید.لاغری داخل ران های پا با ورزش های موثر در منزل در ایرناک لاغری داخل ران های پا با ورزش های موثر در منزل در ایرناک

برای ورزش برنامه ریزی کنید

عضلات داخلی ران ، در بیشتر حرکت های ورزشی درگیر است اما برخی از حرکت ها مخصوص این عضلات هستند و با انجام آن مستقیماً خود عضلات داخل ران را هدف قرار می دهید و زودتر از روال عادی به نتیجه دلخواه می رسید.

تعیین تکرار دفعات

هنگامی که قصد دارید عضلات داخلی ران را تقویت کنید باید بر اساس توانایی خودتان تعداد دفعات تکرار هر حرکت را انتخاب کنید. اگر مبتدی هستید و ورزش زیاد نمی کنید برای شروع ۱۵ تا ۲۰ بار تکرار برای شما مناسب است.

  • اگر احساس می کنید آمادگی لازم را دارید شروع حرکات را از ۲۵ تا ۳۰ انتخاب کنید.

ورزش لاغری داخل ران پا

تعیین تعداد ست

ست ها ، تعداد دفعاتی هستند که شما یک مقدار معین تکرار از یک حرکت را به پایان می رسانید. ست می تواند شامل حرکت های مختلف یا مجموع دفعات انجام یک حرکت باشد که با تمام شدن آن شما به سراغ حرکت بعدی بروید.

  • برای مثال؛ شما می توانید ۱۵ بار تکرار ، سه تا پنج حرکت را به عنوان یک ست انتخاب (۱۵ بار تکرار متوالی هر ۳ تا ۵ حرکت باهم) یا اینکه می توانید انجام دادن ۱۵ بار از تک تک مجموع حرکت های بالا را با هم ترکیب کنید (۱۵ بار حرکت اول ، ۱۵ بار حرکت دوم و.).
  • به طورکلی ، عدد ست را ۳ تا ۵ انتخاب می کنند.

ورزش لاغری داخل ران پا

برنامه ورزش هفتگی

برای خودتان ، اگر ورزش های دیگری نیز انجام می دهید ، برنامه ریزی مخصوصی داشته باشید. اگر دوست ندارید زمان زیادی صرف تقویت عضلات داخل ران کنید ، می توانید این حرکات را با دیگر حرکت های ورزشی ترکیب کنید و از هر دو حرکت هم زمان استفاده کنید.

  • عضلات داخل ران خود را هر روز درگیر ورزش و حرکات سخت نکنید و یک روز در میان به آن استراحت بدهید.

ورزش لاغری داخل ران پا

حرکات ورزشی ایستاده انجام دهید

حرکات ورزشی ایستاده در فرم دهی عضلات داخل ران نقش بسیار زیادی دارد. در این بخش به معرفی این حرکات ورزشی خواهیم پرداخت و شما را راهنمایی خواهیم کرد.

حرکت اسکات

پاهای خود را به اندازه کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید. در حالتی که تصویر نشان می دهد (اسکات) قرار بگیرید. به تدریج تا رسیدن به زاویه نود درجه زانوها را خم و چند ثانیه مکث کرده و دوباره به حالت اولیه برگردید.

  • موقعیت زانو باید دقیقاً موازی مچ پا باشد.

ورزش لاغری داخل ران پا

اسکات جانب

در حالت اسکات قرار بگیرد. پاها را کمی بازتر از عرض شانه قرار دهید. دست را به حالت جمع شده (مطابق تصویر) روی سینه نگه دارید. پای راست خود را تکیه گاه و انگشتان پای مخالف را به حالت کشیده و به سمت مخالف حرکت دهید. پای خود را تا جایی بکشید که زانوی تکیه گاه شما ، از فاصله میان پاشنه و انگشتان پا ، خارج نشود. در این حالت کمی مکث کنید و حرکت را با پای مخالف تکرار کنید.

ورزش لاغری داخل ران پا

حرکت دیپ با صندلی

این حرکت را می توانید با صندلی یا لبه میز انجام دهید. پاهای خود را به اندازه کمی بیشتر از شانه باز کنید. میان ران های خودتان ، توپ کوچک یا یک گلوله حوله قرار و به هم فشار دهید. کمر خودتان را کشیده به مانند تکیه داده به دیوار نگه دارید. یکی از دستان خود را به کمر و دیگری را روی لبه میز قرار دهید. به آرامی زانوهای خود را خم کنید و تا جایی که می توانید خودتان را به حالت چمباتمه نزدیک کنید. در تمام مدت حرکت شما باید روی مفاصل کف پای (بین انگشتان پا و پاشنه) یا فاسیا فشار وارد کنید تا عضلات ران کشیده شوند.

  • در حالت نهایی ، دست آزاد خودتان را به بالای سر برده و روی سر خود هم کنید تا عضلات پهلو و بازو نیز کشیده شوند.

ورزش لاغری داخل ران پا

اسکات پا باز

در حالت اسکات (به مانند تصویر بالا) قرار بگیرید. یکی از پاهای خودتان را به زمین فشار دهید و فاسیای کف پای دیگر خودتان را به عنوان تکیه گاه قرار داده و زانو را به بالا بکشید تا عضلات داخل ران درگیر شود. برای چند ثانیه در این حالت مکث کنید و دوباره به حالت اولیه باز گردید و حرکت را با پای مخالف تکرار کنید. شما به جای تکرار این حرکت با پای مخالف می توانید ۳۰ ثانیه با هر پا این حرکت را انجام بدهید.

ورزش لاغری داخل ران پا

اسکات زانو

پاها را کمی از عرض شانه بیشتر باز کنید. بدون جدا کردن کف پا از زمین ، پای دیگرتان را به عقب ببرید و روی انگشتان پا تکیه کنید. در این حالت زانوی پای خم شده باید زمین را لمس کند. برای تکمیل حرکت ، این بار جای پای تکیه گاه و خم شده را عوض کنید.

ورزش لاغری داخل ران پا

ورزش های خوابیده انجام دهید

در کنار حرکات ورزشی ایستاده مانند انواع اسکات به سراغ حرکات های ورزشی خوابیده خواهیم رفت؛ این حرکات میز تاثیر خوبی بر روی عضلات داخل ران خواهند داشت.

فشار به عضلات داخل ران

به کمر دراز بکشید و زانوهای خود را به داخل شکم جمع کنید. دستان خود را کنار بدن قرار بدهید. توپی متوسط میان زانوهای خود قرار بدهید. به آرامی عضلات ران را فشرده کنید تا زانوهایتان روی توپ فشار وارد کنند. به مدت ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و دوباره عضلات را منبسط کنید.

ورزش لاغری داخل ران پا

جک پلانک

به حالت پلانک (مطابق تصویر) روی زمین یا تشک ورزشی حالت بگیرید. در این حالت شانه هایتان باید به موازات مچ دست باشد. در همین حالت ، با توجه به اینکه انگشتان پا را تکیه گاه قرار داده اید ، پاهای خود را بیشتر از عرض شانه باز کنید و کمی مکث کنید. برای داشتن محدوده دقیق ، از حوله یا توپی مابین ران های خود استفاده کنید و به جای پریدن برای باز کردن پاهایتان ، روی توپ یا حوله فشار وارد کنید.

ورزش لاغری داخل ران پا

حرکت قورباغه

پاشنه پاهای خود را به هم بچسبانید. سعی کنید شکلی به مانند V انگلیسی با کف پاهای خود بسازید. در حالتی که کمرتان به طور کامل روی زمین قرار گرفته است ، پاهای خودتان را بالا نگه دارید و سعی کنید که زانوهای خود را از هم باز کنید. در این حالت نیز باید پاشنه های پایتان مطابق تصویر به هم متصل باقی بماند. در ادامه زانوها را به هم نزدیک کنید.

ورزش لاغری داخل ران پا

انجام حرکت عضلات داخل ران محدود است؟

انجام حرکت های تقویت عضلات داخل ران محدود به ورزش هایی که در این مطلب به شما معرفی کردیم نیست اما شما می توانید با انجام این حرکت ها و ترکیب آن ها با هم عضلات داخلی ران خود را تقویت کنید و از داشتن پاهای کشیده و خوش فرم لذت ببرید. نظرات و تجربیات خودتان را در مورد تقویت عضلات داخل ران با ما در میان بگذارید.

بازدید : 2,342 بار
لاغری داخل ران های پا با ورزش های موثر در منزل
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,800
بستن