روشهای نگهداری و پرورش انواع گل و گیاه

موچسب زینتی (Parthenocissus) ، که اگرچه یک پیچک نیست اما با نام های پیچک بوستون ، پیچک ژاپنی و پیچک انگوری نیز شناخته می شود ، گیاهی گلدار از خانواده انگوریان است که بومی شرق آسیا در کشورهای ژاپن ، کره و شمال و شرق چین است.

چنانچه بخش رازهای مراقبت از گیاهان در ایرناک توضیح خواهد داد باغبانان متخصص بر این عقیده هستند که این گیاهان در اتاق های خنک تر با نور خورشید محدود رشد بهتری دارند و بنابراین باید مراقب باشید که نور مستقیم به این گیاهان نخورد.

نام خزه اسپانیایی از اسم نام آمریکایی گرفته شده است . در آمریکا به این گیاه ، ایتلا-اوکلا نیز می گویند که به معنی درخت مو می باشد . بعضی از فرانسوی ها فکر می کنند که این گیاه شبیه به درخت موی فرانسوی است که هیچ گاه بریده نمی شود .

مارانتا لوکونورا یک گیاه نسبتا پهن با شکل بیضی و برگ های سبز تیره می باشد که رد پای سبز روشن و یا سفید روی آن دیده می شود . رگ و ریشه های روی برگ های این گیاه با رگه های قرمز دیده می شود که در زیر برگ نیز وجود دارند.

گیاهان کاکتوس برای دریافت مواد مغذی و تقویت شدن نیازمند کوددهی هستند و باید خاک آن ها را در فصل رشد ، تقویت کرد. یک کود مناسب می تواند رشد سالم ، گل دهی و رنگ خوبی را به کاکتوس شما بدهد و ظاهر آن را زیباتر از قبل کند.

خرفه گیاه خوراکی و دارویی با ساقه و برگ های ضخیم است که در هر شرایط آب و هوایی می توانید آن را کاشت و پرورش دهید و با مصرف آن از مزایای این گیاه بهرمه مند شوید.

این کاکتوس در مناطق مدیترانه ای و گرمسیری به عنوان گیاه زینتی حدود 1 تا 2.5 متر به خوبی رشد می کند ، رنگ گل های براق آن زرد و گاه نارنجی است. در این بخش از رازهای مراقبت از گل و گیاه ایرناک با پرورش انجیر تیغی آشنا شوید.

آیا می دانید علل و دلایل پژمردگی و نحوه تشخیص پژمرده شدن گل و گیاهان آپارتمانی و روش جلوگیری از آن چیست؟ پس با ایرناک همراه باشید.

کاربران آنلاین : 7,350